Skocz do zawartości

Nowe Ustawy Imigracyjne: Wizy Pracownicze I Gc Dla Wykwalifikowanych Specjalistw


mikun

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 271
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Spokojne ustawa musi jeszcze przejść przez ten Senat, a potem Izbę Reprezentantów, a na końcu Prezydent. Jakieś jeszcze poprawki będą pewnie. Generalnie ustawa mnie zaskoczyła in plus, bo myślałem na podstawie plotek i poprzednich propozycji, że to będzie trochę taki chaos, a jest całkiem sensownie. Może szkoda DV dla niektórych (o ile wejdzie w życie ta ustawa), ale inne drogi emigracji ciekawe. Jest to rozsądny decyzja, bo w gruncie rzeczy po co USA ma przyjmować przypadkowych ludzi z Afryki, skoro może z innych atrakcyjniejszych dla nich rejonów świata. Polacy też pewnie mogą coś skorzystać (nie mówie tu tylko o nielegalnych :)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pamietam wizyte Obamy w Polsce i dzień wczesniej był w Irlandii i rząd tamtejszy domagał się specjalnych wiz dla irlandczyków skoro sa tacy wazni dla amerykanów i prosze proszę czytam że w kategorii merit base visa będzie około 10tys wiz imigracyjnych rocznie czekało dla obywateli irlandii... chciec to móc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam cały wątek od początku aż do końca. W przeciwieństwie od użytkowników, którzy na dwóch pierwszych stronach krzyczeli, że reforma doprowadzi USA do katastrofy, uważam, że właśnie teraz w czasie, kiedy amerykańska gospodarka prosi się o zastrzyk pieniędzy, amnestia byłaby dobrym rozwiązaniem. Z zastrzeżeniem jednak, że musi być ona obarczona odpowiednimi przepisami. Na początku, kiedy zaczęło się mówić o amnestii sama się zastanawiałam, jakie kary i obowiązki rząd amerykański musiałby nałożyć na ewentualnych zalegalizowanych, aby zarówno gospodarka jak i społeczeństwo amerykańskie na tym skorzystało. No i jak teraz czytam podesłane przez Was linki, a szczególnie propozycję ustawy imigracyjnej, widzę, że moje przemyślenia o dużo się nie minęły z w/w reformą.

Moje zdanie na pewno nie jest obiektywne, ponieważ mam kilku znajomych, którzy skorzystaliby na wprowadzeniu amnestii, niemniej jednak jak już tu ktoś wcześniej napisał, każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii.

Po pierwsze wydaje mi się, że nie każdy nielegalny imigrant podejdzie do procedury legalizacji kiedy uświadomi sobie, że nie jest w stanie spełnić warunków. Myślę też, że ten kto podejdzie, a także nie będzie ich spełniał zostanie najnormalniej w świecie deportowany (ale to moje przypuszczenia).

Kolejna ciekawa kwestia, o której już pisaliście - co z ludźmi, którzy przekroczyli granicę nielegalnie? jak od nich ściągnąć zaległe podatki? Coś mi się wydaje, że żaden urzędnik w USA nie będzie głaskał takiego kogoś po ręce i prosił, żeby powiedział od serca kiedy przyjechał... Z własnych obserwacji wiem, że dla nich sprawa jest prosta, jesteś ok, to ok, nie jesteś - wypad.

Ciekawą rzecz też napisała pewna Użytkowniczka (przepraszam że nie przytoczę która, ale tyle tego przejrzałam, że już się zgubiłam kto to był), mianowicie odnośnie podpisania jakiegoś zobowiązania, które miałoby być podpisane przez "nowo-zalegalizowanego" o tym, że nie będzie korzystał z pomocy państwa przez ileś tam najbliższych lat. Nie wiem czy coś takiego jest - zresztą ta Użytkowniczka też o to pytała - ale brzmi to całkiem sensownie i rozwiałoby obawy tych, którzy się boją, że będą musieli utrzymywać wstrętnych nielegalnych Polaków :P

No i wreszcie najnowszy link podesłany przez @sly6. Pomysł z pójściem do sądu, przyznaniem się do popełnienia przestępstwa i poproszenie o 10-letni nadzór. No cóź, faktycznie trochę jakby stygmatyzowanie ludzi, ale myślę, że jak ktoś stara się żyć jak należy i ma dobre chęci, nie będzie się tego bał. Poza tym taki nadzór pewnie zapobiegałby nieuzasadnionemu korzystaniu z ulg i zapomóg.

To tyle ode mnie. Napisałam, ponieważ znam wielu ludzi, którzy oprócz tego, że są tam nielegalnie, nigdy nic złego USA nie zrobili i na pewno do kasy skarbu bu dodali, a nie zabrali, mając tym samym perspektywę zasłużonej emerytury na starość i poczucie bezpieczeństwa w kraju, który stał się przecież już ich domem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...