Skocz do zawartości

Pierwszy Raz Do Usa. Jak Znaleźć Pracę?


justynawarszawajustyna

Rekomendowane odpowiedzi

Do opiekowania się dzieciakami można przecież lecieć legalnie, tylko, że nie na wizie turystycznej. Jest sporo programów typu Au Pair, które pomogą Ci nie tylko w zorganizowaniu wyjazdu, ale i znalezieniu rodziny u której byś pracowała.

Wygooglaj: "Cultural care au pair" albo "au pair prowork"

I ponawiam pytanie poprzedników - jak z Twoim angielskim i czy masz jakieś doświadczenie z opieką nad dzieciakami?

justyna poczytaj o au pair...program pozwala przedluzyc pobyt nawet do 2 lat. :)

a jak dorobic na czarno ? wiele jest sposobow....im wieksze miasto to chyba tym wiecej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tak jak w temacie, poraz pierwszy w tym roku wybieram się do USA. To zawsze było moim marzeniem. Posiadam wizę turustyczną, więc mogę podjąć pracę tylko na czarno. Najbardziej chciałabym pilnować dziecka lub opiekować się osobą starszą wraz z zamieszkaniem. Czy ktoś posiada takowe doświadczone? Od czego w ogóle zacząć jeśli chodzi o mieszkanie i pracę? :( Bardzo mi na tym zależy, a może ktoś również wybiera się i podjęlibyśmy siły wspólnie? Pozdrawiam

Nie świruj z pracą na turystycznej i jedź na program "Au Pair". Nie dość, że masz zapewnione mieszkanie u rodziny, pracę (opieka nad dzieckiem) to z reguły jeszcze rodzinka finansuje ci naukę angielskiego bądź collage w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale jej pewnie chodzi o zarobki, a - nie oszukummy sie- au pair wiele nie zarabia. nie wiem, gdzie chcesz jechac ale jak ktos zasugerowal - szukaj w kregach polonii.

dziennik zwiazkowy (chicago) ma wiele tego typu ogloszen.

z drugiej jednak strony zastanow sie. nie lepiej pojechac tego typu charakterze np. do Anglii? zarobki wieksze, blizej, legalnie. bez ryzyka, ze wpadniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale jej pewnie chodzi o zarobki, a - nie oszukummy sie- au pair wiele nie zarabia.

Moim zdaniem lepiej wyjechac gdzies, gdzie dostanie dach nad glowa, opieke, i nawet te marne pieniazki, ale przynajmniej te pieniazki dostanie i bedzie mogla przeznaczyc na swoje rozrywki. Lepsze to niz zapierdzielanie przez miesiac na czarno i na koncu sie okaze ze np. jej nic nie zaplaca. Poza tym na wyjezdzie au pair bedzie mogla zdecydowac czy jej sie tam spodoba czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calkowicie sie z Toba zgadzam. Sama bylam au pair i jestem zadwolona. Nie wiadomo jednak, czy dziewczyna spelnia warunki.

Dlatego na koncu dodalam tez, ze moze warto sie zastanowic nad takim wyjazdem do innego kraju - chociazby do Anglii. Zawsze blizej do domu i dziewczyna zdecyowanie mniej ryzykluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...