Skocz do zawartości

Pierwszy Raz Do Usa. Jak Znaleźć Pracę?


justynawarszawajustyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tak jak w temacie, poraz pierwszy w tym roku wybieram się do USA. To zawsze było moim marzeniem. Posiadam wizę turustyczną, więc mogę podjąć pracę tylko na czarno. Najbardziej chciałabym pilnować dziecka lub opiekować się osobą starszą wraz z zamieszkaniem. Czy ktoś posiada takowe doświadczone? Od czego w ogóle zacząć jeśli chodzi o mieszkanie i pracę? :( Bardzo mi na tym zależy, a może ktoś również wybiera się i podjęlibyśmy siły wspólnie? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm praca przy dzieciach i osobach starszych?jest ale czy masz doswiadczenie,czy pracowalas,zajmowalas sie takimi osobami

czy wstawalas np 2-3 razy na noc na pare chwil i od rana musialas juz robic i nie ma ze jestes nie wyspana

chyba ze trafisz dobrze ale wtedy prawie nikt nie szuka do takiej osoby nikogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tak jak w temacie, poraz pierwszy w tym roku wybieram się do USA. To zawsze było moim marzeniem. Posiadam wizę turustyczną, więc mogę podjąć pracę tylko na czarno. Najbardziej chciałabym pilnować dziecka lub opiekować się osobą starszą wraz z zamieszkaniem. Czy ktoś posiada takowe doświadczone? Od czego w ogóle zacząć jeśli chodzi o mieszkanie i pracę? :( Bardzo mi na tym zależy, a może ktoś również wybiera się i podjęlibyśmy siły wspólnie? Pozdrawiam

Po przylocie zglos sie jednego z milych urzednikow CBP i spytaj o to - oni beda Ci w stanie pomoc i dac wskazowki co dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://bazarynka.com/

Chyba najlatwiej bedzie szukac takiej pracy w kregach polonii -- nie piszesz gdzie sie wybierasz, i czy mowisz plynnie po angielsku, a to jest istotne. Amerykanie szukajacych opieki dla dzieci w lecie najchetniej zatrudnia osobe ktore albo ma samochod, albo prawo jazdy - zeby podwozic dzieciaki na najrozniejsze atrakcje itp. No, chyba ze mieszkaja w metropolii gdzie jest komunikacja miejska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do opiekowania się dzieciakami można przecież lecieć legalnie, tylko, że nie na wizie turystycznej. Jest sporo programów typu Au Pair, które pomogą Ci nie tylko w zorganizowaniu wyjazdu, ale i znalezieniu rodziny u której byś pracowała.

Wygooglaj: "Cultural care au pair" albo "au pair prowork"

I ponawiam pytanie poprzedników - jak z Twoim angielskim i czy masz jakieś doświadczenie z opieką nad dzieciakami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...