Skocz do zawartości

Kosz Życia W Usa, A W Polsce - Jak To W Końcu Jest?


Janosik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 79
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ok,

a czy nie uwazasz, ze ocena czy dany kraj jest bogaty, czy tez nie ocenia sie wlasnie na zasobnosci portfela klasy sredniej... ?

Odpowiem tak, nawet w "bogatym" kraju są morza biedy. Dodatkowo, co po zasobności portfela klasy średniej, jeśli jest ona nieliczna? Nie mówię, że w Polsce jest nieliczna, ale to nic nie oznacza jeszcze. Myślę, że jednostce wisi jak ma się klasa średnia, jeśli w portfelu pusto lub pełno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dla osób zainteresowanych: tutaj opublikowałam nasze miesięczne zestawienie wydatków z października - pierwszego miesiąca który spędziliśmy w USA. Mieszkamy we dwójkę w Santa Clara, CA.

wytłumaczcie mi proszę tek koszty związane z samochodem:

"...Miesięczny koszt wynajmu naszego samochodu klasy „compact”, to $1518.24. Uwaga – jest to kwota bez żadnych zniżek, ale wiele dużych korporacji oferuje istotne rabaty dla swoich pracowników, jeśli wynajmują samochód w wybranej wypożyczalni. Paliwo kosztowało nas $423.32 (w tym zużycie na ~2.000 mil zrobionych podczas wycieczki)...."

Co to za pomysł z wynajmem samochodu, przecież w skali roku to będzie 18218,88 USD, za to można mieć nowy samochód z salonu!

Paliwo jeśli się nie mylę to jakieś 3,50USD/galon, więc co, wasz "compact" robi jakieś 16,5 mpg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytłumaczcie mi proszę tek koszty związane z samochodem:

"...Miesięczny koszt wynajmu naszego samochodu klasy „compact”, to $1518.24. Uwaga – jest to kwota bez żadnych zniżek, ale wiele dużych korporacji oferuje istotne rabaty dla swoich pracowników, jeśli wynajmują samochód w wybranej wypożyczalni. Paliwo kosztowało nas $423.32 (w tym zużycie na ~2.000 mil zrobionych podczas wycieczki)...."

Co to za pomysł z wynajmem samochodu, przecież w skali roku to będzie 18218,88 USD, za to można mieć nowy samochód z salonu!

Paliwo jeśli się nie mylę to jakieś 3,50USD/galon, więc co, wasz "compact" robi jakieś 16,5 mpg?

Dobry blog powinien szokować ale te koszty z samochodem to gruba przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale 1500? Wypozyczam notorycznie samochody i 1500 to gruba przesada. Dziś odbieram samochód z budget 13 za dzień bez żadnych zniżek. Nikt nie zmusza ludzi do wypożyczania w avisie czy hertz chociaż i tam można trafić okazję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale 1500? Wypozyczam notorycznie samochody i 1500 to gruba przesada. Dziś odbieram samochód z budget 13 za dzień bez żadnych zniżek. Nikt nie zmusza ludzi do wypożyczania w avisie czy hertz chociaż i tam można trafić okazję.

Ona chyba wliczyła koszta paliwa w to $1500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...