Skocz do zawartości

Nieprzeprowadzanie Się Do Stanów Po Uzyskaniu Gc


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

pizmak moze zacznij od lektury tej strony,zobaczysz ile lat,kto moze dostac dana wize do pracy

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.eb1d4c2a3e5b9ac89243c6a7543f6d1a/?vgnextoid=a39e901bf9873210VgnVCM100000082ca60aRCRD&vgnextchannel=a39e901bf9873210VgnVCM100000082ca60aRCRD

i zapoznaj sie dobrze z forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly6 poczytałem sobie, wiem jakie są wymagania, ale albo jestem ślepy albo nie pisze na ile taką wizę można dostac i jaki jest najdłużysz czas jednorazowego pobytu to po 1.

A po 2 wymagania wymaganiami, a jak wygląda w rzeczywistości? Często zdarza się, że ludzie znajdują pracodawce, który zechce się użerać ze zdobywaniem takich wiz (do tego doczytałem z Twoich postów, że jest to dla niego kosztowne). Głównie interesuje mnie sytuacja lekarzy, którzy już mają jakieś doświadczenie. Bo jak mniemam branża też ma znaczenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma znaczenie branza i jakiego adwokata sie ma ,zna ;)

Od tego nalezy zaczac w innym przypadku to mozesz czekac,czekac

nie wiem czy zle patrzysz czy tez cos innego

to zawsze pisze tak

np wiza h1b

Period of Stay
As an H-1B nonimmigrant, you may be admitted for a period of up to three years. Your time period may be extended, but generally cannot go beyond a total of six years, though some exceptions do apply under sections 104© and 106(a) of the American Competitiveness in the Twenty-First Century Act (AC21).

czy czesto moze spotkac,zalerzy gdzie sie krecisz ;)

ale pamietaj ze kazdy zawod ma swoja specyfike .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno ( sorry, że tak zaracam głowę) wiza H-1B to wiza na prace tymczasową. A jest tu jeszcze wiza EB-2 imigracyjna o ile się nie mylę. To jeśli spełniałbym warunki z rubryki Advanced Degree : The job you apply for must require an advanced degree and you must possess such a degree or its equivalent (a baccalaureate degree plus 5 years progressive work experience in the field).

Czyli studia dałyby mi stopień wymagany i jeśli bym odpracował te 5 lat to już chyba się lepiej o to ubiegać, prawda? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie najgorsze jest to, że pracodawca nic nie musi. Tylko zrobi to jak zdarzy się okazja 1 na nie wiadomo ile, i to Ty będziesz tą niezbędną osobą. No dobra ja jeszcze mam trochę czasu do swojej ewentualnej emigracji, więc w ciągu tych lat pewnie jeszcze się coś zmieni, ale dzięki za taki ogólny zarys sytuacji na dzień dzisiejszy :) przynajmniej wiem mniej więcej na czym stoję i z jakimi problemami mogę się kiedyś zetknąć jeśli sytuacja wiz się nie poprawi. Na teraz tyle pytań, ale w razie czego jeszcze będę pytał, bo jak widzę pomoc otrzymam ;) dziękuje jeszcze raz ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że branża medyczna i zawód lekarza otwierają drzwi do wielu krajów (po spełnieniu odpowiednich wymogów). Nie musisz się ograniczać tylko do USA. Dodatkowo w trakcie studiów możesz "przetestować" Stany poprzez program Work & Travel, to pozwoli Ci na poznanie życia w tym kraju na własnej skórze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile taki program trwa? Jak przypuszczam mogę go przejść bez przerywania studiów tak? A jeśli chodzi o USA to można powiedzieć, że się uparłem. Chcę koniecznie jechac do kraju anglojęzycznego, a GB, Irlandia czy nawet Szkocja mi nie odpowiadają (reszta krajów chyba nie jest typowo anglojęzyczna?) Więc zostają Stany, które są dla mnie bardzo ekscytującym krajem już od czasów dziecka, ale dopiero teraz zdecydowałem, żeby zacząć prowadzić swoją przyszłość w tym kierunku :) ale dziękuje za rady, jeśli macie jeszcze jakieś rady czy sugestie to mówcie, bo chętnie się czegoś nowego dowiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...