Skocz do zawartości

Urząd Skarbowy W Pl


Sara

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dużo jest wątków na tym forum mówiących o tym, co dalej w związku z przeprowadzką do Stanów. Odnoszą się one jednak do tego co robić już w Stanach.

Ja się zastanawiam co trzeba jeszcze załatwić w Polsce przed wylotem?

1) Urząd Skarbowy - pracuje w PL na umowę o pracę na czas nieokreślony. Czy prócz złożenia odpowiedniego NIP o osiąganiu dochodów za granicą (w celu uniknięcia podwójnego opodatkowania) coś jeszcze jest wymagane?

2) Czy jest konieczność wymeldowania? Czy można się wymeldować i jakie tego będą konsekwencje?

Czy coś innego trzeba dodatkowo "pozałatwiać"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to rozbite po roznych tematach,postach co zrobic,co z US ,ZUS itd ;)

co do meldunku to moze ktos podac ze nie mieszkasz ale nadal mozesz byc w danym miejscu zameldowana ;)nie wlicza sie w to w oplaty roznego rodzaju wtedy :)

co do US to skladasz tez druk ze przenosisz swoj interes zyciowy po za Polske :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skad pochodzisz i gdzie mieszkalas do tej pory, ale w zwiazku z nowymi zasadami odnosnie wywozu smieci w miescie stolecznym Warszawie moja spoldzielnia mieszkaniowa jakos w maju/czerwcu zazadala deklaracji ile jest osob w danym gospodarstwie domowym. Nie pamietam jak oni sobie to liczyli, ale jakos od lebka, wiec ja sie nie deklarowalam juz, ze tam mieszkam ;) Co nie ma nic wspolnego z zameldowaniem. No tak mi sie w kazdym razie skojarzylo, choc nie wiem czy jest Ci to pomocne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie!

A wiecie z jakimi konsekwencjami wiąże się wymeldowanie?

A jeśli chodzi o ZUS to też jest jakiś specjalny druczek, deklaracja do wypełnienia? To samo z OFE?

I kiedy mogę zanieść druk do US? Chodzi o to, że za ten rok będę musiała rozliczyć się z podatku w 2014.. a wylatuje w październiku 2013?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zloz ZAP-3 do US jezeli nie prowadzilas DG. W przeciwnym przypadku, mozna zaktualizowac dane w CEDIG i to samo do US pojdzie. Za niezlozenie takiej deklaracji grozi jakas grzywna, nie pamietam teraz ile dokladnie.

Wymeldowac sie mozesz, ale nie musisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odświeżam temat, bo w związku z przeprowadzką pasowałoby, abym zaktualizowała dane w US.

Czytałam gdzieś, że złożenie ZAP-3 z aktualizacją adresu jest dobrowolne i że mogę to zrobić na PIT-37.

Czy mieliście taką sytuację, że poinformowaliście US o zmianie adresu na rocznym PIT? Czepiali się Was? Nie chcę, żeby mnie potem ścigali.

Alergicznie reaguję na US i wszelkie urzędy. -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...