Skocz do zawartości

University Of Illinois At Urbana-Champaign Pomocy


daniel19941

Rekomendowane odpowiedzi

No to przy tej kwocie rozważ CC, bo potem Ci skoczy przy uniwersytecie tuition pewnie do 20-30K i może się jakoś zbalansujesz. Tak na marginesie, nawet jak będziesz mieszkać u rodziny, to szkoła może Ci kazać pokazać środki wg. "cennika" tak jakbyś mieszkał własnym sumptem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hey,

jesli bedziesz mieszkac w Shiller Park to bedziesz w dystrykcie Triton College - poszukaj i poczytaj . To jest community college = trwa dwa lata i konczy sie stopniem associate . oczywiscie nauke w nim mozesz kontynuowac jak dlugo chcesz bo moze to byc part time lub namwet po jednej klasie. Ja nie wiem jak jest z twoim angielskim ale w Triton maja za darmo kursy angielskiego dla emigerantow i nie sprawdzaja czy ktos ma green card czy nie . jest tam chyba z 6 poziomow. to jest dobry start wedlug mnie. druga spawa to pytanie czy chcesz zostac legalnie czy nie, jesli tak to bedziesz potrzebpowac wizy studenckiej . bedziesz potrzebowac swponosora ktory bedzie mogl zagwarantowac swoim kontem/przychodami ze bedzie pokrywal za twoja nauke ( bo oficajlnie bedziesz mogl pracowac tylko 20 godzin i to tylko na kampusie za niskia stawke) .

w triaton jest wiele kierunkow ale nie musisz zadnego kierunku wybierac tylko sobie brac te kursy ktore cie interesuja na samym poczatku. ja po semestrze lub dwoch bym na twoim miejscu sie umowil z advisorem i poporsil o liste przedmoitow ktore mozna transferoac na 4 letni universytet ( np wspomniany przez ciebie Urbana - Champaing) bo nie wszystkioe klasy mozna transferowac.

Jezeli planujesz zostac bez wizy studenckiej to musisz zalatwic sobie social security i wtedy moglbys brac credyty za ktore placil bys jako in district resident , czyli okolo 90$ za godzine credytowa w porownaniu do okolo 260$ jaka bedziesz musial placic jako international student. Do tego jako international musisz utrzymywac statust full time student = co najmnije 12 credit hours na semestr co = okolo 3000 - 3500 $ na semestr a nie 12000 jak ktos wspominal. tam jeszcze moze byc pare oplat w zaleznosci czy klasa ma lab component czy nie.

chyba opisalem podstawy . jak bedziesz miec jakies pytania to pytaj . Ja bylem kiedys w twojej sytuacji ( 2003 ) i wiem jakie to jest przytlaczajace na samym poczatku , bo to jest troche inny system i tyle szkol i wogole. Ja tez chcialem sie uczyc ale niestetty mi sie sponsor wycofal na dwa tygodnie przed uplywem terminu wyslki papierow. no i zostalem. przez te pare lat bralem klasy w wielu collegach bo np w Triton , Oakton . I pozniej sobie transferowalem do 4 letniej szkoly ktora jest online . po skonczeniu tej dostalem sie do graduate school pomimo krytyki ze strony wielu osob ze online to niedobra. na dyplomie nigdzie nie pisze ze online a bylo taniej o paredziesiat tysiecy. ok, nie wazne . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja potrzebuję wyjaśnień bo nie skumałem.

Co ma SSN do stawki za studia? Ja mam SSN od 2004, studia zacząłem w 2008 i stawka mi szła international a nie state resident. Jeśli wjechał na I-20, to będzie płacić jako international chyba, że szkoła sama z siebie (bo jest bogata na przykład) może zwolnić do 100% z tuition.

Jak sobie załatwi SSN poprzez szkołę, to i tak potrzebuje work authorization co wybite jest na karcie. Jeśli w ogóle załatwi sobie pracę w szkole. Jeśli nie to skąd ma wziąć SSN? Właśnie wróciłem z wypełniania papierów do pracy i zażyczyli sobie spojrzeć na SSN(który ma piękny napis, że nie działa bez pozwolenia na pracę), wizę i EAD.

Może to tylko ja, ale podałeś przepis jak złamać 100 przepisów w miesiąc...

Odnośnie online to nie ma problemu, że online, tylko zależy jaka szkoła. Dobre szkoły mają programy online np. kiedy ktoś jest w wojsku. Liczy się renoma szkoły a nie, że online.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...