Skocz do zawartości

Dostałem Wizę - Kilka Pytań


Nowy28

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie to z tymi kreskami to też się zastanawiam. Jak dla mnie bez kreski to jest zero a z kreską to właśnie jest bardziej przekreślone "O". Nie wygląda to wcale jak komputerowe zero. No chyba, że mają jakąś dziwną czcionkę inną niż wszystkie...

http://en.wikipedia.org/wiki/Slashed_zero

Otworz kalkulator w Windows i zobacz jak wyglada zero na wyswietlaczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Taka mała aluzja:
jeżeli dociekasz "dlaczego to, tamto", to zastanawiam się jak to będzie jak polecisz do USA, promesa nie gwarantuje ci wjazdu na terytorium kraju.

Na twoim miejscu bardziej przejmowałbym się właśnie tym, a nie "gwiazdkami", "kreskami".

Aha, gwiazdka oznacza, że jesteś niebezpieczym terorystą i nie można cię wpuszczać do kraju w wręcz obezwładnić, skuć i wrzucić nieprzytomnego do pierwszego samolotu powrotnego :D (taki żarcik na rozluźnienie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszą na wikipedii potwierdza to, co napisałem wcześniej.

Jezeli przez "potwierdza" rozumiesz "zaprzecza", to tak:

Jak dla mnie bez kreski to jest zero a z kreską to właśnie jest bardziej przekreślone "O".

The slashed zero is a representation of the number '0' (zero), with a slash through it... The slashed zero glyph is often used to distinguish the digit "zero" ("0") from the Latin script letter "O" anywhere that the distinction needs emphasis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zostałem nauczony spójności.

Jest wiele znaków określających "to samo", Jeżeli rozwiazuje jakies zadanie (np z matmy, fizyki itd) albo pisze o czymś i stosuje oznaczenia to zawsze w danej sytuacji używam "jednego/tego samego" oznaczenia na ta sama funkcje albo opis,

bo wtedy to niewprowadza haosu i zamieszania i wiadomo co dany symbol oznacza w danym zadaniu. Jeżeli mamy tutaj podany jeden nr "Control Number" to do oznaczenia "zera" powinien byc uzyty zawsze taki sam symbol i wtedy wiadomo co on oznacza, a nie dwa symbole bo wtedy nie wiadomo czy oba to zera czy któres z nich znaczy cos innego. Gdyby uzyty był w całym numarze jeden symbol wtedy nie zadawał bym tego pytania.

Tyle w temacie dotyczace zer ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...