Skocz do zawartości

Jezyk Polski- Najtrudniejszy Jezyk ?


ASKA4

Rekomendowane odpowiedzi

Prać -> pierze -> wyprać... Przecież na logikę powinno byc "pra"

Chyba w angielskim. W języku nie ma czegoś takiego jak logika. Jest gramatyka która nie opiera się na żadnych zasadach. Sama w sobie stanowi zbiór reguł/zasad.

Nie wiem czemu to Polacy tak się chwalą tym trudnym językiem. Trudny jest gdy rozważamy w kategorii liczby przypadków/form i ew. wymowy choć tutaj nie można być pewnym bo to już zależy jaki kto ma rodowy język.

A nawet jeśli mamy najtrudniejszy język to nie ma się czym chwalić. Prosty język jest bardzo trudno stworzyć i to raczej prosty język świadczy pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu to Polacy tak się chwalą tym trudnym językiem.

hmmm a kto powiedział, że to Polacy się chwalą tym trudnym językiem? Jedna osoba stwierdziła że to opinia twórcy bloga... ok, jego też, ale, ze względu na swój uprzedni zawód, znam i mam do czynienia z wieloma obcokrajowcami i oni podzielają tę opinię od lat. To właśnie obcokrajowcy uświadomili mi (i nadal to robią) jak trudny jest nasz język (dla mnie, jako mój natywny język, wydaje się on całkiem prosty ;) ).

1) gramatyka - wiele zasad, nie do końca zrozumiałych i logicznych (owszem zasady gramatyczne tez zwykle mają logiczne wyjaśnienia)

a w niej cała koniugacja:

odmiana przez osoby i rodzaje (poszłam ale już poszedłem; piorę, pierzesz, pierze ale już wyprałam, wyprałaś , wyprała), tryby, czasy, aspekty, liczby...

2) wymowa - no tu to chyba każdy wie jak cięzkie do wymówienia są wszelkie szeleszcząco świszczące dźwięki.

3) pisownia względem czytania - wszystkie h/ch, sz, rz/ż itp

Poza tym to:

The average English speaker is fluent in their language at the age of 12, in contrast, the average Polish speaker is fluent in their language after age of 16.

to już jest poparte różnymi badaniami przeprowadzanymi przez językoznawców (faktycznie, u nas dopiero zdaje się po gimnazjum oczekuje się pełnego czytania ze zrozumieniem u używania zróżnicowanego słownictwa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...