Skocz do zawartości

I-130


Rolnik

Rekomendowane odpowiedzi

Miss.home ja wcale nie twierdzę, że nie może być w każdym wypadku odstępstwa od reguły , ale nigdy się nie zgodzę z tym, że zalewanie biura które jest od Ciebie oddalone o miliony gwiazd świetlnych ;) i Cię nie zna zapewni Ci przejście procedury. Samo przeczytanie a chociażby przejrzenie tych informacji które im wysyłasz kosztuje czas.....poza tym przy tak wielkiej ilości różnych wątków urzędnik znudzony może się po prostu poddać i tak najważniejsze jest jak wypadniesz na interview.

Jest jeszcze jedna sprawa która mówi za nie.....takie jest moje zdanie..... przy wysyłaniu tak wielkiej ilości dowodów na to, że małżeństwo zostało zawarte w dobrej wierze..... co chcesz udowodnić?. Naprowadzasz Urzędnika na jakieś dziwne przypuszczenia, że skoro tak bardzo chcesz mu udowodnić, że małżeństwo zostało zawarte uczciwie to może warto się temu głębiej przyjrzeć a może jest w tym coś nie tak?!. Myślę jednak, że to wszystko i tak zależy od Urzędnika.

Co do prawników możesz być pewna ja również miałam do czynienia z kilkoma którzy narobili mi biedy w papierach. Dlatego teraz staram się wszystko sama sprawdzać dokładnie zanim zrobię jakikolwiek ruch i się zabezpieczać.

Co do wypowiedzi Kariny przyznaję się rzeczywiście do USCIS nie koniecznie trzeba wysyłać oryginały, oryginały potrzebne są do NVC.

"Please submit the principal applicant's original birth certificate or a certified copy of the original birth certificate. The original birth certificate or the certified copy of the original must contain the person's place and date of birth and names of both parents. If the birth certificate is a certified copy of the original, it must come from the official custodian of birth records in the person's country of birth and be annotated that it is an extract from the official records." lub

"Please submit the principal applicant's official marriage certificate, issued by the appropriate government authority. The marriage certificate must be an original, or a certified copy of the original, bearing the appropriate seal or stamp of the issuing authority."

Jednak po moim doświadczeniu (póżniej USCIS odsyła wszystkie papiery do NVC a tam są już potrzebne oryginalne dokumenty i zaczyna się wołanie o te same dokumenty tylko w oryginale co naraża nas na dodatkowe koszty wysyłki szczególnie jeśli chodzi o procedurę płynącą z Polski) więc ja wolałam wysłać wszędzie oryginały tłumaczone przez tłumacza przysięgłego zaczynając od USCIS. Nie mówię tutaj o jakiś rachunkach za obrączki itp. ale o aktach małżeńskich i urodzenia. Oczywiście nie namawiam nikogo do tego systemu to tylko moja metoda ..... sprawdzona.

Jeszcze chciałabym nadmienić, że zanim papiery mojej Córki przeszły do NVC USCIS zawołało (request for evidence) cyt.

" You have submitted an English translation of a purported birth certificate for ........X........, however, you failed to include the foreign document. Therefore, re-submit the foreign original birth certificate w/translation for ......X....... . A więc wyrażnie prosiło mnie o oryginał dokumentu urodzenia mojej Córki. (który gdzieś u nich zaginął).

Więc tak jak mówiłam lepiej dmuchać na zimne ;)

Pozdrawiam cieplutko

Violasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jednak po moim doświadczeniu (póżniej USCIS odsyła wszystkie papiery do NVC a tam są już potrzebne oryginalne dokumenty i zaczyna się wołanie o te same dokumenty tylko w oryginale co naraża nas na dodatkowe koszty wysyłki szczególnie jeśli chodzi o procedurę płynącą z Polski) więc ja wolałam wysłać wszędzie oryginały tłumaczone przez tłumacza przysięgłego zaczynając od USCIS.

Tutaj sprostujemy: USCIS nie odsyla zadnych orginalow do NVC. Nigdy tak nie bylo i nie jest. Z prostej przyczyny: orginaly aktow urodzenia, malzenstwa itd. preslane uprzednio do NVC sa nastepnie zwracane aplikantowi. Immigration przesyla tylko kopie approval notice oraz notatki badz kopie tego co bylo zlozone (nawet jesli byly to orginaly). I tyle. Reszte dokumentow kompletuje sie pod wymogi NVC, gdzie wymagane sa orginaly.

Do USCIS wysyla sie kopie - co wiecej niektorzy urzednicy nadgorliwie po prostu odsylaja caly pakiet dokumentow z notka, ze jesli aplikant chce to i owszem moze wyslac orginaly, ale nie beda mu one zwrocone. Taki listow widzialam juz kilkanascie. I wtedy traci sie czas, bo od nowa caly zestaw wysyla sie do urzedu.

Ale, co trzeba przyznac - dokumenty ginely, gina, i beda ginac. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chciałabym nadmienić, że zanim papiery mojej Córki przeszły do NVC USCIS zawołało (request for evidence) cyt.

" You have submitted an English translation of a purported birth certificate for ........X........, however, you failed to include the foreign document. Therefore, re-submit the foreign original birth certificate w/translation for ......X....... . A więc wyrażnie prosiło mnie o oryginał dokumentu urodzenia mojej Córki. (który gdzieś u nich zaginął).

Więc tak jak mówiłam lepiej dmuchać na zimne ;)

Tutaj tez wyjasnienie: USCIS ma zawsze prawo aby poprosic o orginalny dokument nawet jesli dostrczona byla wczesniej kopia tegoz dokumentu.

Kiedy taka sytuacja ma miejsce? Najczesciej w 2 przypadkach: kiedy prosza o orginal rozwodu wraz z ze wszystkimi dokumentami zlozonymi jako pozew (nie tylko o sam rozwod) jesli osoba, ktora sponsoruje, byla wczesniej zonata.mezatka i dzieki tejze wczesniejszej petycji poprzedni malzonek otrzymal pobyt staly -> chca zobaczyc czy poprzednie malzenstwo bylo bona fide, zwlaszcza jesli malzenstwo rozpadlo sie w krotkim czasie a petitioner zaczyna sponsorowac nastepnego wspolmalzonka szybko

ORAZ

kiedy osoba, ktora wystawia petycje I-130, sponsoruje pasierba badz pasierbice. Wtedy prosza o orginal aktu urodzenia dziecka, ktore jest sponsorowane.

Teraz - nie jest to regula, ze w kazdym z powyzszych przypadkow prosi sie o takowy orginalny dokument, ale w wiekszosci przypadkow taka sytuacja ma miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze 4 pytanie:

1. czy akt urodzenia mojej żony - zupełny przetłumaczony przez przysięgłego - jest potrzebny?

2. jakiego rozmiaru muszą być zdjęcia które dołączamy do aplikacji?

3. Czy cover letter jest niezbędny do dokumentów z i-130

4. w obydwu przypadkach G-325a jak i i-130 mam kilka pól, które zostają niewypełnione -> takie jak np.

"20. if your relative's native alphabet is...." i inne

czy Każde ale to KAŻDE pole ma być wypełnione (n/a lub none)

czy można zostawić jakieś pola nieuzupełnione (te które nie dotyczą mnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 4 pytanie:

1. czy akt urodzenia mojej żony - zupełny przetłumaczony przez przysięgłego - jest potrzebny?

2. jakiego rozmiaru muszą być zdjęcia które dołączamy do aplikacji?

3. Czy cover letter jest niezbędny do dokumentów z i-130

4. w obydwu przypadkach G-325a jak i i-130 mam kilka pól, które zostają niewypełnione -> takie jak np.

"20. if your relative's native alphabet is...." i inne

czy Każde ale to KAŻDE pole ma być wypełnione (n/a lub none)

czy można zostawić jakieś pola nieuzupełnione (te które nie dotyczą mnie)

1. A zona jest naturalizowana? czy urodzona w USA?

Musicie zalaczyc naturalization certificate albo ksero wszystkich stron paszportu jesli jest naturalizowana.

Akt urodzenia lub ksero paszportu jesli jesli urodzona w USA.

Piszesz ze tlumaczony akt urodzenia, wiec podejrzewam ze naturalizowana.

Dokumenty te sa potrzebne w celu -> "to establish citizenship".

2. 2 cale x 2 cale

http://travel.state.gov/visa/visaphotoreq/visaphotoreq_5334.html

3. Nie jest, ale dobrze dolaczyc by oficer imigracyjny mial od razu obraz tego co w petycji sie znajduje.

4. Nie zostawia sie pustych pol. Wpisujesz albo N/A jesli nie pytanie nie dotyczy, lub NONE - jesli pytanie dotyczy a odpowiedz jest negatywna.

Tak, kazde pole ma byc wypelnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. A zona jest naturalizowana? czy urodzona w USA?

Musicie zalaczyc naturalization certificate albo ksero wszystkich stron paszportu jesli jest naturalizowana.

Akt urodzenia lub ksero paszportu jesli jesli urodzona w USA.

Piszesz ze tlumaczony akt urodzenia, wiec podejrzewam ze naturalizowana.

Dokumenty te sa potrzebne w celu -> "to establish citizenship".

2. 2 cale x 2 cale

http://travel.state.gov/visa/visaphotoreq/visaphotoreq_5334.html

3. Nie jest, ale dobrze dolaczyc by oficer imigracyjny mial od razu obraz tego co w petycji sie znajduje.

4. Nie zostawia sie pustych pol. Wpisujesz albo N/A jesli nie pytanie nie dotyczy, lub NONE - jesli pytanie dotyczy a odpowiedz jest negatywna.

Tak, kazde pole ma byc wypelnione.

Naturalizowana - czyli co akt urodzenia z PL + tlumaczenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko odnośnie czasu oczekiwania na dokument NOA2. Niedawno składaliśmy z mężem dokumenty i po tygodniu dostaliśmy NOA1 z Priority Date 15 Oct 2013. Kiedy możemy spodziewać się drugiego listu? Dodam tyle, że mąż jest obywatelem USA a ja jestem w Polsce. Z góry dziękuję za odpowiedź! Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...