Skocz do zawartości

I-130


Rolnik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dzięki za super odpowiedzi - właśnie dzwoniłem do USCIS i dowiedziałem się, że cały proces ma trwać 16miesięcy...

możecie to zweryfikować??

16 miesiecy to zdaje sie nowy czas oczekiwania na zatwierdzenie I-130 (nie wiem skad sie wzial ale widzialem co najmniej kilka osob urzadzajacych zamieszki z tego powodu na VJ - I-130 mnie zupelnie nie interesuje). Do tego dochodzi jeszcze NVC i ambasada...

I po razy ....nasty - bez domicile to bedzie tylko strata czasu i pieniedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domicile jak i sponsor oczywiscie jest - mielismy wypadek losowy ktory spowodowal to, ze zona jest od ponad roku teraz w PL w zwiazku z czym tak jak pisalem wszystko będzie.

Czyli co - 16 czy jakos wczesniej?

16.6 miesiaca to tzw. National Average Processing Times dla I-130.

Nie wiem jak oni to wyliczyli... Wydaje mi sie ze po prostu tyle im zajmie rozpatrzenie wszystkich petycji w tempie w ktorym pracuja obecnie.

Tempo to jest niemal rowne 0.

Trzeba wziac pod uwage fakt ze pod koniec wrzesnia mieli otworzyc tzw Division 8 (wydzial I-130) w Overland Park, KS. Jest to nowe centrum NBC.

Czy Division 8 juz dziala? nie wiadomo.

Czy czytales ten topik z VJ ktory podeslalam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Tak - bardzo pomocne "step by step" wiec super.

zastanawiam się tylko, bo wychodzi na to, że biorąc ślub w PL miało być szybko a znów jest "pod górkę"

co do domicile rozumiem, że takie wydarzenia jak sprawy rodzinne zwiazane z odejsciem osoby bliskiej + komplikacje z tym zwiazane to raczej wystarczajacy powod na to by zostac jakis czas w PL (dla konsula)

jeszcze jedno -ile w koncu cały proces od momentu wysyłki do momentu "wyjazdu" moze zajac - czytalem ze niektorzy wyrabiali sie w 6 miesiecy. czy jest to realne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz na mysli chyba jak masz wize na pobyt staly,,wtedy masz 6 miesiecy na wjazd na teren USA

a co zrobisz to Twoja juz sprawa

Myslalem ze wiesz o swojej sprawie-domicile a TY mowisz czy to wystarcza..

moze zasiegnij rady dobrego prawnika co na to .bo jak napisal kzielu moze sie skonczyc czasem straconym oraz kasa

tutaj nie ma ze cos moze byc,wystarcza

ma byc pewne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam wszystko - każdy przypadek nalezy pewnie rozpatrywać indywidualnie, bo wiadomo jak jest,

Sly6 masz jakis namiar na Karine moze? mam do niej numer, ale podejrzewam, ze jest to raczej "forumowy" telefon, na ktory nie dzwonia osoby zainteresowane "na powaznie" a jedynie chcące zasiegnąć "darmowej porady prawnej".

Jesli tak - daj mi proszę info na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...