Skocz do zawartości

I-130


Rolnik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Kzielu, fakt czytałam instrukcję i też tak myślałam, ale w życiu okazało się inaczej , niestety inne są wymagania dla różnych ambasad np. polska ambasada wymaga oryginałów dokumentów natomiast dla innych ambasad wystarczy kopia poświadczona przez notariusza. W tej chwili nie mam czasu na szukanie e-maila z NVC w tym temacie ale w najbliższym czasie postaram się załączyć odpowiedni link i e-mail jeśli znajdę.

Tak jak powiedziałam każdy na własne ryzyko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam pytanie : jak odnieść się do informacji podanej po liscie dokumentow jakie nalezy wyslac wraz z forma i 130

"In addition to the required documentation listed above, you should submit one or more of the following types of documentation that may evidence the bona fides of your marraige: "

i potem jest lista tych rzeczy, których ja z mężem nie mam ( bo ja w PL on w USA) czy to w ogóle się dołącza do I-130 czy dok potwierdzajace bona fide przynosi sie dopiero na interview ? a tą notkę można pominąć i nie traktować jako wymóg ?

Jesli nie dolaczyc zadnych evidence to ryzykujesz RFE. Twoj wybor.

Ponizej, moj cover letter. Zobacz co my wyslalismy.

USCIS

Attn: I-130

131 South Dearborn-3rd Floor

Chicago, IL 60603-5517

Nature of submission: I-130, Petition for Alien Relative (Original Submission)

To Whom It May Concern:

Enclosed please find my Form I-130, Petition for Alien Relative for my wife, xxx, and supporting documentation.

Included in this petition are the following documents:

· Cover letter

· G-1145, e-notification of Application/Petition acceptance

· Check in the amount of $420 USD

· I-130 Petition for Alien Relative

· G-325A (Petitioner)

· Passport-style Photos (Petitioner)

· Copy of US Birth Certificate (Petitioner)

· Copy of Judgment for Termination of previous marriage (Petitioner)

· G-325A (Beneficiary)

· Passport-style Photos (Beneficiary)

· Copy of Polish Birth Certificate, including translation (Beneficiary)

Copy of Passport Bio page (Beneficiary)

Evidence of the Bona Fides of the Marital Relationship:

· Evolution of Relationship letter

· Copy of our Facebook communication history

· Copy of our Skype communication history

· Copy of our WhatsApp (free texting application) communication history

· Copy of Email communication history

· Copy of our Marriage Certificate(s) and supporting letter from Swedish Authorities (w/ translation)

· Copy of Wedding Dinner receipt

· Copy of wedding rings purchase and shipping confirmation

· Copies of our wedding announcement and photos of cards and gifts

· Copies of Facebook wedding well-wishes from friends

· Copies of boarding passes, train tickets and itineraries

· Copies of passport pages showing entry stamps for visits (Petitioner)

· Copies of Petitioner’s email communication with Mother-in-law

· Photo pages as evidence to our bona fide relationship and marriage

· Miscellaneous evidence of trips abroad together (trips taken and trips planned)

· Copies of shipping labels from packages and cards we have sent to each other

Copies of documents submitted are exact photocopies of unaltered documents and I understand that I may be required to submit original documents to an Immigration or Consular officer at a later date. Thank you for taking the time to review my documents. Please feel free to contact me if you have any questions or require additional documentation. Thank you in advance for your assistance.

Sincerely,

[signature]

dzięki Sly!

violasek, trochę mi teraz mącisz w głowie : w instrukcji jest podane, że ma być kopia, ja przez to rozumiem zwykła ksero kopia, bez żadnych poświadczeń od notariusza, tak jak wyżej napisała miss.home.

sly - zgadza się ? :D

Ksero, ksero, ksero! do USCIS ida kserówki :) zadnych poswiadczen nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie dolaczyc zadnych evidence to ryzykujesz RFE. Twoj wybor.

Ponizej, moj cover letter. Zobacz co my wyslalismy.

USCIS

Attn: I-130

131 South Dearborn-3rd Floor

Chicago, IL 60603-5517

Nature of submission: I-130, Petition for Alien Relative (Original Submission)

To Whom It May Concern:

Enclosed please find my Form I-130, Petition for Alien Relative for my wife, xxx, and supporting documentation.

Included in this petition are the following documents:

· Cover letter

· G-1145, e-notification of Application/Petition acceptance

· Check in the amount of $420 USD

· I-130 Petition for Alien Relative

· G-325A (Petitioner)

· Passport-style Photos (Petitioner)

· Copy of US Birth Certificate (Petitioner)

· Copy of Judgment for Termination of previous marriage (Petitioner)

· G-325A (Beneficiary)

· Passport-style Photos (Beneficiary)

· Copy of Polish Birth Certificate, including translation (Beneficiary)

Copy of Passport Bio page (Beneficiary)

Evidence of the Bona Fides of the Marital Relationship:

· Evolution of Relationship letter

· Copy of our Facebook communication history

· Copy of our Skype communication history

· Copy of our WhatsApp (free texting application) communication history

· Copy of Email communication history

· Copy of our Marriage Certificate(s) and supporting letter from Swedish Authorities (w/ translation)

· Copy of Wedding Dinner receipt

· Copy of wedding rings purchase and shipping confirmation

· Copies of our wedding announcement and photos of cards and gifts

· Copies of Facebook wedding well-wishes from friends

· Copies of boarding passes, train tickets and itineraries

· Copies of passport pages showing entry stamps for visits (Petitioner)

· Copies of Petitioner’s email communication with Mother-in-law

· Photo pages as evidence to our bona fide relationship and marriage

· Miscellaneous evidence of trips abroad together (trips taken and trips planned)

· Copies of shipping labels from packages and cards we have sent to each other

Copies of documents submitted are exact photocopies of unaltered documents and I understand that I may be required to submit original documents to an Immigration or Consular officer at a later date. Thank you for taking the time to review my documents. Please feel free to contact me if you have any questions or require additional documentation. Thank you in advance for your assistance.

Sincerely,

[signature]

Ksero, ksero, ksero! do USCIS ida kserówki :) zadnych poswiadczen nie trzeba.

Rany ludzie nie przesadzajcie, to tylko zagmatwa Wam sprawę mówiłam, że przeszłam ten etap bez żadnych dodatkowych dokumentów potwierdzających nasz związek ..... nie dziwię się, że ludzie czekają na decyzję I-130 po 16 miesięcy skoro zarzucają Urząd książkami .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany ludzie nie przesadzajcie, to tylko zagmatwa Wam sprawę mówiłam, że przeszłam ten etap bez żadnych dodatkowych dokumentów potwierdzających nasz związek ..... nie dziwię się, że ludzie czekają na decyzję I-130 po 16 miesięcy skoro zarzucają Urząd książkami .........

Zdarza się, że petycja zostaje zatwierdzona bez żadnych dowodów.

Częściej jednak- RFE.

Ja wolałam nie ryzykować.

Nie mów, że jest to niepotrzebne, skoro jest w instrukcji do petycji I-130, że potrzebne jednak jest.

A mogę zapytać czemu nie wyslaliście żadnych "dowodów"?

Poza tym USCIS jest zapchane i powolne nie przez obszerne petycje, ale przez DACA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłam małe dochodzenie, czytałam wypowiedzi prawników na internecie, poza tym rozmawiałam z kilkoma prawnikami imigracyjnymi z kilkoma ludzmi którzy już to przeszli i Oni też mówili, że to tylko przedłuża całą procedurę. Ja uważam, że I-130 to tylko właściwie teraz tylko formalność, i jeśli nie było jakiś kłopotów natury prawnej czy uchybień proceduralnych przechodzi się. Póżniej a właściwie już na końcu w Ambasadzie na interview zaczynają się pytania i sprawdzanie.

Ale to tylko moje zdanie.

Życzę powodzenia i trzymam kciuki za każdego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sorki, że nie mogłam wcześniej nic napisać ale dołączę się do tematu.

Widzę, że gro osób ma tutaj trochę przestarzałe informacje. Ja przechodziłam ten proces dwa razy , raz na siebie w 2012r i raz na Córkę w 2013.

Jeśli chcesz aby wszystko poszło szybko i bez problemów to:

1. Należy wysłać wszystkie dokumenty w oryginałach. ( to prawda, że ich więcej nie zobaczysz a przynajmniej tych z USCIS, bo z NVC wszystkie wrócą do Ciebie podczas interview) niestety proces jest kosztowny.

NIGDY NIE BYLO WYMOGIEM WYSYLANIE ZADNYCH ORGINALOW DO USCIS. ORGINALY WYSYLA SIE TYLKO DO NVC.

JESLI SPRAWDZICIE SOBIE INSTRUKCJE, TO ZOBACZYCIE, ZE PRZY KAZDYM WYMOGU ZDANIE ZACZYNA SIE OD "A COPY OF ..." - ZADNE ZDANIE NIE MA SLOWA "ORIGINAL".

Proces wygląda niestety jakby w dublujący się sposób te same dokumenty wołają od Ciebie w USCIS jak i w NVC.

Tłumaczenie musi być przez tłumacza przysięgłego.

TLUMACZENIE NIE MUSI BYC PRZEZ TLUMACZA PRZYSIEGLEGO, CO WIECEJ NVC W OGOLE NIE ZADA ZADNYCH TLUMACZEN JESLI DOKUM ENT JEST WYSTWIONY W JEZYKU KRAJU GDZIE APLIKANT STARA SIE O WIZE

Jest to niestety droższe ale wyrażnie pisze, że tłumacz musi być upoważniony do tłumaczeń.

TLUMACZ, WEDLE PRAWA, MUSI NAPISAC, ZE ZNA JEZY I WYKONAL TLUMACZENIE - ABSOLUTNIE NIE MUSI BYC PRZYSIEGLY.

Mój mąż podczas pierwszego składania I-130 na mnie został żle poinformowany przez adwokata (ten mu kazał zrobić kopię dokumentów potwierdzonych przez notariusza oraz sam je tłumaczył ) niestety na końcu procesu wtedy gdy sprawa była już w NVC wszystko stanęło i dostaliśmy pismo z prośbą o dosłanie oryginałów dokumentów oraz tłumaczeń przez tłumacza przysięgłego.

NVC ZAWSZE KAZE DOSLAC ORGINALNE DOKUMENTY, BO TAKIE JEST PRAWO. KAZDA OSOBA PRZECHODZI PRZEZ TO SAMO.

DOKUMENTY NIE WYMAGAJA TLUMACZENIA CHYBA, ZE SA W INNYM JEZYKU NIZ ANGIELSKI BADZ - DLA NAS - JEZYK POLSKI

TUTAJ CYTAT Z NVC:

Translation Requirements

All documents not written in English, or in the official language of the country in which application for a visa is being made, must be accompanied by certified translations and submitted to the NVC. The translation must include a statement signed by the translator stating that the:

  • Translation is accurate, and
  • Translator is competent to translate.

Opóżniło to całą procedurę o kolejne 2 miesiące( Niestety sam wiesz, że wszystko wysyła się z Polski do USA pocztą nic nie przyjmują elektronicznie, więc należy unikać zbyt wielkich kosztów wysyłki, aby nie robić tego po dwa razy radziłabym wysyłać wszystko tak jak mówię od razu).

2. Cały proces I-130 trwa teraz średnio od 4- 6 miesięcy, Mój trwał dokładnie od 15.02.2012 do 29.06.2012, natomiast mojej Córki od 12.02.2013 do 13.09.2013 ( tylko dlatego dłużej ponieważ gdzieś zaginął im oryginał aktu urodzenia mojej Córki)

3. Kopia naturalizacji to zwykła kopia dokumentu bez potwierdzeń,

4. Akt urodzenia i małżeństwa muszą być ODPISAMI ZUPEŁNYMI!!!!! tłumaczonymi przez tłumaczy przysięgłych.

ODPISY ZUPELNE I NIE MUSZA BYC TLUMACZONE PRZEZ TLUMACZY PRZYSIEGLYCH. PATRZ WYZEJ.

Właśnie wczoraj zastanawiałam się nad tym ile już dokumentów wysłałam do tych urzędów i wierz mi ogromną ilość.

Jeśli jednak nie chcesz aby w pewnej chwili proces się zatrzymał bo czegoś im brakuje.....sam wiesz.

pozdrawiam cieplutko i życzę powodzenia

Violasek

Zdarza się, że petycja zostaje zatwierdzona bez żadnych dowodów.

Częściej jednak- RFE.

Ja wolałam nie ryzykować.

Nie mów, że jest to niepotrzebne, skoro jest w instrukcji do petycji I-130, że potrzebne jednak jest.

A mogę zapytać czemu nie wyslaliście żadnych "dowodów"?

Poza tym USCIS jest zapchane i powolne nie przez obszerne petycje, ale przez DACA.

100% racji. To jest powod dlaczego trwa to tyle czasu...

Jesli petycja jest dobra, ma wszystko co trzeba, to 6 miesiecy jest jak najbardziej dobrym czasem na rozpatrzenie. USCIS daje sobie "furtke" zeby ludzie sie nie buntowali jesli trwa to dluzej, a trwa to czasem dluzej z powodu DACA. Kolko sie zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłam małe dochodzenie, czytałam wypowiedzi prawników na internecie, poza tym rozmawiałam z kilkoma prawnikami imigracyjnymi z kilkoma ludzmi którzy już to przeszli i Oni też mówili, że to tylko przedłuża całą procedurę. Ja uważam, że I-130 to tylko właściwie teraz tylko formalność, i jeśli nie było jakiś kłopotów natury prawnej czy uchybień proceduralnych przechodzi się. Póżniej a właściwie już na końcu w Ambasadzie na interview zaczynają się pytania i sprawdzanie.

Ale to tylko moje zdanie.

Życzę powodzenia i trzymam kciuki za każdego.

Wiesz co, ja zrobilam duze dochodzenie dot, bona fide evidence.

Zalaczanie bona fide marriage evidence, wymog czego jest zreszta w instrukcji I-130, nie powoduje przedluzania procedury.

Co moze spowodowac, to szybsze approval, bo ulatwiamy oficerowi imigracyjnemu prace.

Obowiazkiem petitioner'a jest udowodnic USCIS ze malzenstwo zostala zawarte w dobrej wierze. Czemu? A temu, bo immigration fraud jest wciaz na topie ;)

To ze przeczytalas wypowiedzi jakichs prawnikow, niewiele mnie przekonuje. Ja przeczytalam wiele wypowiedzi ludzi, ktorzy z uslug takich prawnikow skorzystali.

(teraz pomagam takiej dziewczynie, ktorej LPR maz skorzystal z uslug jakiegos biura w Chicago i sfalszowali jej podpis na G-325A)

Mowiac ludziom, ze maja nie zalaczac evidence, mozesz im zrobic krzywde. Bo adjudicator ktory bedzie rozpatrywal ich case moze miec gorszy dzien, i zamiast RFE wysle NOID. To tez sie juz zdarzalo.

Nie robmy reguly z tego, ze ty (z jakiegos powodu) nie wyslalas nic oprocz aktu slubu i dostalas approval.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...