Skocz do zawartości

Nowe Zasady International Experience Canada 2014


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

uff doczytałem do końca tą dyskusje no i cóż, trochę Was poniosło :)

Pierwszy post Piotrka w moim odczuciu bardziej niż pomóc ma przestraszyć, choć dla zdecydowanych i rozważnych będzie to kolejna opinia w świecie internetowych dyskusji faktycznie nie jeden może się przestraszyć i wyjazd odwołać, ale to dotyczy tych którzy jadą z myslą "ze jakoś to będzie" sądze jednak że takich osób jest niewiele. To nie jest wyjazd do Anglii Wizzairem za 64 zł. Osoba która płaci nie tak małą kwotę za wize, bilet i wymagane pieniądze na start ma zapewne z grubsza plan co robić i jakie ma oczekwania. Jeżeli jednak ktoś jedzie z najsłabszym ubezpieczeniem i ma odliczone co do dolara 2500 $, wydrukowane 2 resume i myśli ze samo się ułoży to natura sama eliminuje takie przypadki.

Ja również wyjeżdżam, nie mam ŻADNEGO doświadczenia w emigracji na taką skalę. Temat sledze od ponad roku, nie mam tam rodziny, nawet znajomego, ale mimo wszystko jade. To nie koniec świata, a skoro w Polsce wszystko co osiągnąłem zawdzięczam tylko i wyłącznie sobie, czas podnieść sobie poprzeczkę. 90 % opinii jakie poznałem w internecie (wiem wiem to tylko internet) jest optymistyczne mimo to, wyjeżdżam z przeświadczeniem że będzie mega ciężko i czeka mnie wszystko od zera. Kto nie ryzykuje nie pije szampana :)

Dzięki za opinie/straszaka, zapewne nie zwiedziłeś całej Kanady, a nawet jeśli "zwiedziłeś" to za mało aby móc określić jak jest "wszędzie". W mniejszej skali to jakbyś opisywał Warszawę jedząc rybę w Szczecinie gdzie emigrantów jest z pewnością dużo mniej.

Ja wyznaję zasadę że granice to tylko umowne polityczne ograniczenia. Trzeba mieć głowę na karku i robić swoje :)

Pozdrawiam

brawo @Pacowsky...bardzo dobre zakonczenie do tej gorącej dyskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 448
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Czy orientuje się ktoś, czy kiedy dostałam POE i kupuje bilet do Kanady, to czy muszę kupić też powrotny i pokazać na granicy w Kanadzie?

Jak leciałam tam wcześniej na wakacje to musiałam zawsze pokazać, jako dowód, że wrócę, bo tak to byłby problemy. Ale teraz jak lecę w związku z tą aplikacją, to może wystarczy to jako dowód, ze wrócę do tego roku (bo takie są warunki).

Czy wie ktoś, jak to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przepraszam za off-topic. Mam problem, a tu toczy się jeszcze czasami dyskusja. Jak składałam papiery na IEC, to wysłałam im CV. Teraz wypełniam formularze FSW i widzę, że daty w tym starym CV różnią się trochę od tych, które mam na zaświadczeniach od pracodawców, na podstawie których wypełniam formularze. Mam wolny zawód, pracuję głównie na umowy ramowe, których tak naprawdę nigdy nie zerwałam, więc trudno mi było określić dokładnie początek i koniec współpracy. Nieraz zdarzało się tak, że robiłam dla kogoś zlecenia, a dopiero miesiąc później podpisywaliśmy umowę. Teraz pogrzebałam ostatnio bardziej dokładnie w papierach i mailach i określiłam bardziej dokładnie daty początku i końca współpracy i różnią się od tych podanych w CV. Czy z tego mogą być problemy? czy nie zarzucą mi kłamstwa? Bo w formularzach FSW musiałam podać client ID, więc na pewno dotrą do mojego starego CV.

Pytanie może głupie, ale wiem, że urzędnicy w Kanadzie to formaliści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt Quebec to takie Panstwo male ale nadal rzad w Ottawie wydaje zgode na pobyt staly,nauke,prace tzn wizy stosowane :)

I teraz masz juz swoje pozwolenie,lecisz na granicy i dostajesz stosowne pozwolenie jak ktos kto wlatuje np w Toronto :)

A chcac dostac inne pozwolenie to wtedy czytasz te strony,np do nauki,pobyt staly

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/EN/IMMIGRATE-SETTLE/temporary-workers/index.html

Pamietaj ze ubezpieczenie to tutaj masz opisane.,wiec takie cos jak z Onatrio czy tez w innej Prowincji Cie nie interesuje

http://www.ramq.gouv.qc.ca/en/Pages/home.aspx

http://www.ramq.gouv.qc.ca/en/immigrants-foreign-workers-students/health-insurance/Pages/eligibility.aspx


prawo jazdy

http://www.saaq.gouv.qc.ca/en/driver_licence/visitors/

majac prawo jazdy np z Niemiec mozesz je wymienic w tej Prowincji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly6 dziękuję bardzo za odpowiedź i przydatne linki.

Jeśli chodzi o wykupienie ubezpieczenia w Polsce, to byłam w warcie się zorientować i generalnie wygląda to tak, że ubezpieczenie od wypadku, transportu itd na (w moim wypadku) 10 miesięcy wynosi najtańsze ok 650zł. Jednak, jest tam taka opcja do wybrania, że ubezpieczenie dotyczy także wypadku w pracy i po zaznaczeniu tej opcji, wartość ubezpieczenia wzrasta dwukrotnie.
Na stronie IEC nie ma dokładnych wytycznych dotyczących właśnie ubezpieczenia. Ale chyba wybiorę tą opcję z wypadkiem w pracy, bo skoro staram się o pozwolenie o pracę, to to jakby logiczne, chociaż dokładnie nie napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam

Zdecydowałem się zrezygnować z IEC 2014 i powiadomiłem o tym IEC przed upływem czasu wymaganego na zwrot dokumentów , dopiero tydzień temu wysłali mi taką wiadomość

International Experience Canada (IEC) received your request to withdraw your application for year 2014 on 2014-07-31. Your withdrawal request has been approved and your IEC application is now closed. This decision is final.

You are eligible to receive a refund of the IEC participation fee.

Z tego jasno wynika że mam możliwość odzyskania pieniędzy , problem polega na tym że nie wiem jak ?

Wysyłałem im przelew z poczty i skan kwitu na potwierdzenie wpłaty im wysłałem , ale nigdzie nie pytali mnie o numer konta bankowego do przelewu na zwrot.

Napisałem do nich wiadomość na Kompass i zastanawiam się czy nie powinienem zrobić czegoś jeszcze niż tylko czekać na ich odpowiedź ?

Ktoś miał podobną sytuację ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...