Skocz do zawartości

Nowe Zasady International Experience Canada 2014


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 448
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

A co do health insurance, to nie jest tak, ze po podjeciu pracy, pracownik jest uprawniony do public health service? Pracodwaca chyba pokrywa ubezpieczenie zdrowotne pracownika?

W/g Wikipedia: Filipiny, oficjalnie Republika Filipin (fil.: Pilipinas, Republika ng Pilipinas, ang.: Philippines, Republic of the Philippines) – państwo wyspiarskie w południowo-wschodniej Azji, położone na Archipelagu Filipińskim na Oceanie Spokojnym. Jeśli uważasz że Filipiny to nie część Azji to należy zmienić mapę geograficzną świata.

A health insurance - oczywiście jeśli przepracujesz trzy miesiące. A przez ten czas trzeba na siebie bardzo uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i Philippines geograficznie jest polozone w Azji, ale jest to Polynesian Island, wielu Filipino, jezeli nie wszyscy tak sie wlasnie okreslaja. Islanders. Filipinczycy to nie azjaci. Ich jezyk czy historia maja tyle wspolnego z Chinami co ja z Wikingami.


Poniewaz Filipini nie da sie wrzucic do jednego koszyka z Asians or Oriental ppl, datego na wszelkiego rodzaju forms, przynajmniej w krajach zachodnich, w rubryce - describe your ethnic group Filipino stoja jako oddzielna grupa. Nie Asian, nie Oriental, lecz Filipino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to faktu że są to Azjaci. Możesz stawać na głowie ale nie utworzysz z ich małego państewka kontynenty czy odrębnej rasy. I nie odbiegając od tematu nie bedziesz w stanie pracować po tyle godzin dziennie. Uwierz mi bez względu na to czy masz męża Filipińczyka, przyjaciela czy koleżankę. Tutaj w Ameryce północnej dla nich osobiście liczy się kasa i rodzina którą mają do spowadzenia. Ci ludzie praktycznie nie prowadzą życia, bo ich zycie to praca. I o to chodzi w temacie. I małe sprostowanie - kto powiedział, że Filipino to Chińczycy? Znam jednych i drugich i wiem jak potrafią być beszczelni Filipińczycy wobec Chińczykow. A że kanadyjczycy mówią na Kanadę Chinada? Skoro widzą Azjatę to się nie pytają skad pochodzi. Tak jak dla Azjaty większość białasów to Europejczycy a czarni bracia to Afrykanie. Nikogo nie interesuja etniczne grupy leczy określają tak jak widzą. Może u Ciebie w Anglii jest inaczej ale w Kanadzie ludzie podchodzą do tego prosto i bez zawiłości. Po przyjeździe przywykniesz do tego. Albo stwierdzisz jak narzeczona mojego znajomego że wieśniaki nie dla niej i wróciła do Londynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska takze leży w Europie Centralnej ale jednak nadal Niemiec i Polak to nie ci sami ludzie. Tak jak Filipino i Azjaci. Wiem jak jest w Canadzie i jacy tam sa ludzie bo tam mieszkalam. Jezeli oni nie widza roznicy między Japonczykiem Chinczykiem czy Filipino, czy Rosjaninem a Polakiem, nie oznacza to że ja również musze być tak ignorant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska takze leży w Europie Centralnej ale jednak nadal Niemiec i Polak to nie ci sami ludzie. Tak jak Filipino i Azjaci. Wiem jak jest w Canadzie i jacy tam sa ludzie bo tam mieszkalam. Jezeli oni nie widza roznicy między Japonczykiem Chinczykiem czy Filipino, czy Rosjaninem a Polakiem, nie oznacza to że ja również musze być tak ignorant.

Ignorant to jestes ale w pisaniu i rozumieniu po polsku. Sorry ze tak prosto z mostu, ale to co piszesz nie ma zadnego sensu. I polak i niemiec jest europejczykiem bo mieszka w europie. Podobnie chinczyk, koreanczyk czy filipinczyk jest azjata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Ci będzie ale uwierz mi, że jeżeli zaglebisz się w nauke o ludziach i o tym skad pochodza, Filipino to nie azjaci w doslownym tego słowa rozumieniu. Dlatego na formularzach sa wyodrebniani jako oddzielna grupa od asians. Tak jak hindusi sa oriental a nie asian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Kzielu!!! Najwidoczniej pani bardziej przejęła się rodowodem Filipińczyków aniżeli wyjazdem do Kanady. I mała uwaga skoro chce pani przyjechać do Kanady to radzę się dobrze nad tym zastanowić. Bo jeszcze pani tu nie ma a już nazywa pani Kanadyjczyków ignorantami. Troszeczkę nieładnie. Kolejna sprawa że nie wierzę że będzie się pani pytała każdego napotkanego azjaty czy jest Japończykiem, Chińczykiem czy Filipińczykiem a może pochodzi z Singapuru. Głupie to było stwierdzenie, że nie musi być pani taki ignorant. To co pani napisała to nie ma sensu bo w/g pani jest Polką ale już nie Europejką. Zresztą punkt widzenia zmienia się od punktu siedzenia. Zmieni pani zdanie gdy naprawdę przyjdzie tutaj mieszkać a nie być z wizytą u znajomych czy rodziny. Tutaj nie ma czasu na wywody kto skąd jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musze się pytac bo to nie ładnie... Tak jak juz mowilam. W Canadzie juz mieszklam. Ale ja, unlike you, ludzi na forum zachecam do wyjazdu. A czarnych i azjatow i Filipino nie uważam za grupy ludzi na których trzeba krzywo patrzec bo ciezko pracuja na emigracji. A swoją drogą mam nadzieje że w Canadzie nie ma duzo rodakow jak Pan. Jest Pan bardzo inny niz ta polonia w Canadzie jaka ja znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...