Skocz do zawartości

Help Czy Możliwe Jest Przejście Z Wizy H4 Na H-1B?


Rekomendowane odpowiedzi

Na razie pytanie jest hipotetyczne: Chłopak dostaje pracę w US i dostanie wizę pracowniczą H-1B.

jakie ja mam opcje żeby z nim polecieć

a) wziąć szybki ślub i dostać H4, ale nie będę mogła podjąć o zgrozo pracy. Rodzi się pytanie: Czy po przylocie mogę legalnie normalnie tej pracy szukać uprzedzając pracodawcę że jestem na H4 i wszczynając jakąś procedurę zmiany wizy na np H-1B? Czy to jest w ogóle możliwe prawnie? Czy pozostaje mi jedynie poczekać kilka lat na zieloną kartę? (tylko że który pracodawca po np 4letniej luce w pracy zatrudni mnie w zawodzie? :/)

B) czy może nie opłaca sie brać ślubu, tylko próbować wizę turystyczną i po tych 5-6 miesiącach ślub dopiero? i w trakcie też szukać pracy na miejscu licząc że dostanę tę wizę H-1B? z drugiej strony wiem że ślub z osobą nawet z green card nie daje mi możliwości dostania od razu wizy..

Bardzo proszę o jakąś rozsądną podpowiedź jak zrobić żeby się możliwe nie rozdzielać wcale z ukochanym.

Dodam że jestem u progu skończenia studiów i pracuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak przesiedzisz wizę turystyczną, to będziesz nielegalnie.

Nawet jeśli weźmiesz ślub z posiadaczem wizy pracowniczej.

Taki ślub absolutnie nic Ci nie daje.

Z kolei przesiedzenie dozwolonego pobytu wręcz wyklucza Cię ze starania się o jakąkolwiek wizę lub zmianę statusu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...