Jump to content

Wyrok (W Zawieszeniu) A Wylot?


Recommended Posts

Witam mam pytanie, (nie chodzi o mnie zresztą i tak się nie znamy:) ) . Znajomy ma promesę na 10 lat. Teraz może mieć sprawę w sądzie czy jeżeli byłby skazany w zawieszeniu. Czy może wylecieć do USA na wakacje czy może mieć z TEGO problemu kłopoty (wiem że może mieć zawsze bo zależy od urzędnika na lotnisku) ale chodzi mi czy konkretnie mogą mieć w tym swoim komputerze adnotację że dana osoba jest karana??

Jeżeli sprawa byłaby w toku nic nie będą mieli dopiero po zapadnięciu wyroku wtedy może mieć obawy albo i nie tak??

Link to comment
Share on other sites

Zbyt ogolnie? mam opisac z jakiego powodu ma miec sprawe?? Pierdola żadne pobicia , czy kradzieze w sumie to blad innej osoby on moze byc swiadkiem tylko ale moze odpowiedziec ze nie zglosil nieuczciwego zachowania innej osoby. nie chce opisywac sprawy ani kogo dotyczy. To moze podam cos gorszego jako przyklad. Ktos skazanay za kradzież czegos ma zawiasy moze wyleciec do usa jak ma juz promese?? nie ma zakazu wylotu tylko skazany wyrokiem sadowym....

Link to comment
Share on other sites

Przy wydawaniu promesy wizy turystycznej Konsulatu USA nie interesuje czy ktoś był karany czy też nie.Co innego jeśli chodzi o wizę imigracyjną .Jeśli chodzi o władze Polskie to prawomocny wyrok ( w zawieszeniu) nie ogranicza skazanemu wyjazdu za granicę ( no chyba ,że sam wyrok stanowi inaczej).

Link to comment
Share on other sites

Darek a moze zapoznaj sie z pytaniami w ds 160 i pisz czy Ambasade USA to interesuje czy tez nie ;)

Interesuje nawet jak masz juz po zatarciu wyroku-wymazaniu bo wedle prawa USA nadal jestes osoba karana.

zadaj takie pytanie do Ambasady i zobaczysz co Ci odpowiedza :)

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie jest jak pisze Darek... osoba ma już promesę i nie musi iść do ambasady. Chodzi o sytuację na lotnisku czy mogą mieć info że osoba ma wyrok w zawieszeniu ? Jak pisałem za błąd o nie powiadomieniu o oszustwie , w sumie dana osoba nie była tego świadoma ale nie wiedza z prawa nie zwalnia z odpowiedzialności dlatego pytanie o lotnisko , nie o staranie się o promesę . To że w dsie jest pytanie wie bardzo dobrze.

Sly6 a co do wyroku w zatarciu. Teraz kolega dostał wizę turystyczna. Miał kiedyś nawet GC bo rodzice obywatele USA. Miał wyrok i zakaz opuszczania kraju. Co za tym idzie stracił GC po 10 latach od wyroku jest czysty. Nawet w zaświadczeniu ma niekarany. Poszedł do ambasady i turystyczna dostał teraz.

Link to comment
Share on other sites

To czy w systemie na lotnisku jest czy nie ma, tego nie wie nikt.

Jednak ja wątpię, żeby było, bo przecież bazy danych polska i amerykańska nie są w żaden sposób połączone.

Najlepiej jest spróbować wlecieć, sam się przekona, czy jest czy go tam nie ma! :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...