Skocz do zawartości

Jaką Wize W Naszym Przypadku ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam do was doświadczonych forumowiczów pytanie.

Jesteśmy małżeństwem z 8 letnim dzieckiem, od pewnego czesu nosimy się z zamiarem wyjazdu do USA,

Ja jestem informatykiem z kilkuletnim stażem w międzynarodowej firmie komputerowej, która ma swoje przedstawicielstwo w USA, moja żona jest inżynierem geologii, mieszkamy od 6 lat w Holandi, mówimy doskonale po angielsku,

zastanawiamy się która wiza była by dla nas najbardziej odpowiednia.

Mam również dobrego znajomgo w USA który ma swoją firme niestety nie związana z naszym wykształceniem,

W tym roku również po raz pierwszy braliśmy udział w losowaniu zielonej karty, mamy również wize turystyczną do USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcielibyśmy na stałe, chociaż podejrzewam że nie będzie to takie łatwe na początku, myśle że na początek wiza na jakiś okres tez byłaby dobrym wyjsciem, podejrzewam ze sa możliwości przedłużenia.

H1b. Czasowa ale dual intent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcielibyśmy na stałe, chociaż podejrzewam że nie będzie to takie łatwe na początku, myśle że na początek wiza na jakiś okres tez byłaby dobrym wyjsciem, podejrzewam ze sa możliwości przedłużenia.

Zaczac musisz od znalezienia pracodawcy ktory bedzie mial chec Cie zasponsorowac. H-1B jest jedna opcja (wyklucza prace malzonki w jakiejkolwiek formie), inna opcja to L-1 jezeli aktualny pracodawca mialby chec i interes w przetransferowaniu Cie do US.

Nie ma wizy o ktora mozesz sie starac sam. Jedna i druga powyzej ma ograniczony limit czasowy i po jej uplywie - jezeli nie znajdziesz chetnego na sponsorowanie na zielona karte, wraca sie do domu (albo jest sie out of status).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...