Skocz do zawartości

Wizy Imigracyjne..


Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogłam znaleźć pasującego wątku, stąd nowy.

Poszukuję odpowiedzi odnośnie wizy imigracyjnej. Tj. moja Siostra mieszka w Stanach od ponad 15 lat i jest obywatelką USA. Bardzo chciałabym do niej - wraz z narzeczonym - przylecieć. Wiem, że jako rodzona Siostra nie będę miała większego problemu z otrzymaniem dla siebie wizy imigracyjnej (Siostra musi zostać moim Sponsorem i złożyć wniosek), ale powstaje pytanie w jaki sposób mój Narzeczony może polecieć ze mną i otrzymać wizę imigracyjną? Czy jako małżeństwo będziemy mogli polecieć razem? Jeśli ja otrzymam wizę dzięki Siostrze czy automatycznie mój Narzeczony (wtenczas już Mąż) otrzyma wizę również? Nie bierzemy pod uwagę rozłąki nawet na krótki okres czasu.
Proszę poratujcie informacjami na ten temat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bedziecie malzenstwem to razem bedziecie mogli pojechac :) majac wizy na pobyt staly

tak samo Wasze dzieci :)

Razem, od razu, z miejsca? :) Pytam czy nie musi być tak, że Siostra załatwi mi wizę imigracyjną i będzie mi Sponsorować, ja pojadę do niej i dopiero jako Stały Rezydent będę mogła załatwić taką samą wizę swojemu Mężowi i wtedy 'ściągnąć' go do siebie?

Ponadto czy liczy się również ślub cywilny?

I jak to wygląda w praktyce? Siostra musiałaby złożyć wniosek o wizę imigracyjną dla Nas obojga i zobowiązać się do sponsorowania Nas?

Z góry gorąco dziękuję za informacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłam znaleźć pasującego wątku, stąd nowy.

Poszukuję odpowiedzi odnośnie wizy imigracyjnej. Tj. moja Siostra mieszka w Stanach od ponad 15 lat i jest obywatelką USA. Bardzo chciałabym do niej - wraz z narzeczonym - przylecieć. Wiem, że jako rodzona Siostra nie będę miała większego problemu z otrzymaniem dla siebie wizy imigracyjnej (Siostra musi zostać moim Sponsorem i złożyć wniosek), ale powstaje pytanie w jaki sposób mój Narzeczony może polecieć ze mną i otrzymać wizę imigracyjną? Czy jako małżeństwo będziemy mogli polecieć razem? Jeśli ja otrzymam wizę dzięki Siostrze czy automatycznie mój Narzeczony (wtenczas już Mąż) otrzyma wizę również? Nie bierzemy pod uwagę rozłąki nawet na krótki okres czasu.

Proszę poratujcie informacjami na ten temat!

Zdajesz sobie sprawe ze od czasu jak Twoja siostra zlozy wniosek, to Ty dostaniesz wize po ~13 latach od tego momentu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego nie pisalem

wiecej osob do sponsorowania to wieksza kwota ktora bedzie musiala Twoja siostra wykazac

Slub cywilny sie zalicza ,

Tak bedzie musiala Twoja siostra podac Twojego przyszlego meza w formularzach

A nie orientujesz się ile musi zarabiać by móc sponsorować nas oboje? W tym wypadku, jeśli ona ma chłopaka, to nie bierze się jego pensji pod uwagę, ponieważ nie są małżeństwem (mimo, że mieszkają razem kilka lat?)?

I czy naprawdę czeka się aż kilka lat?? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to jest 12 lat czekania ,jestes w kategorii F4

tutaj masz biuletyn z grudnia

www.travel.state.gov/visa/bulletin/bulletin_6211.html

jej chlopak moze byc Waszym wspolsponsorem,

tutaj masz z 2013 ile kto musi zarabiac,,Was dotyczy 125%

www.immihelp.com/affidavit-of-support/i-864p-poverty-guidelines.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to jest 12 lat czekania ,jestes w kategorii F4

tutaj masz biuletyn z grudnia

www.travel.state.gov/visa/bulletin/bulletin_6211.html

jej chlopak moze byc Waszym wspolsponsorem,

tutaj masz z 2013 ile kto musi zarabiac,,Was dotyczy 125%

www.immihelp.com/affidavit-of-support/i-864p-poverty-guidelines.html

12 lat oczekiwania na wizę?? Nie mówicie o Green Card?

Nie piszecie przypadkiem o Green Card? 12 lat czekania na wizę?? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 lat czekania na wizę imigracyjną.

W tej chwili w Waszej kategorii (F4 - Brothers and Sisters of Adult U.S. Citizens) rozpatrywane są petycje złożone przed 8 września 2001.

sly6 podał Ci link do biuletynu, w którym sprawdza się długość oczekiwania. Co miesiąc jest nowy biuletyn i teoretycznie co miesiąc te daty się zmieniają. Ale mogą również stać w miejscu, bądź cofnąć się jeszcze bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...