Jump to content

Ślub Z Obywatelem Ameryki (Weteranem) - Waiver


Recommended Posts

Witajcie!

Jestem żoną obywatela Ameryki (weterana wojennego). Byłam w Stanach 7 lat nielegalnie. Wyjechalam jako AuPair i po prostu tam zostalam. W 2012 r. wróciłam do Polski z powodu waznych spraw rodzinnych, rok później wzięłam slub ze swoim obecnym mężem, z którym byłam od 2007 roku, z roczną przerwą, kiedy wyjechałam do Polski. Wczoraj byłam w ambasadzie i odowiono mi wizy, z prawem waivera. Proszę powiedzcie co dalej mamy robić. Mój mąz ma 90% utraty zdrowia i jest pod stała opieką lekarzy i nie moze mieszkać ze mną w Polsce. Chcemy znowu byc razem w Ameryce.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Z tego co piszesz wynika z tego, ze szanse na waiver masz, z tym ze nie jest to proces ani krotki ani przyjemny. Osobiscie nie bralbym sie za to sam. Dobry i sprawdzony prawnik moze Ci zaoszczedzic sporo czasu i nerwow. (Dobry to taki, ktory zajmuje sie takimi sprawami a nie wszystkim co popadnie). Zasadniczo malo komu daja teraz, ale jesli jest jak mowisz to mysle ze bedziesz w stanie przez to przejsc.

waiver is warranted on humanitarian, family unity, or other public interest grounds
Link to comment
Share on other sites

Mąż wczoraj rozmawiał z prawnikiem w Stanach, który zajmuje się takimi sprawami i powiedział, że powie mu co i jak dokładnie zrobić i że on sam będzie mógł złozyc taki waiver tym bardziej, że papiery wszystkie ma i zaswiadczenia, że korzysta ze szpitali dla weteranów. Dukumentacji od lekarzy mamy całą masę, poniewaz tez niedawno składał podanie o podwyzszenie odszkodowania. Trochę zaniepokoiło mnie zdanie Pana Administratora, że zasadniczo mało komu teraz dają. Planujemy nawet pojechać do Kanady i tam przeczekać okres tej całej procedury z waiverem. Zamieszkać gdzies blisko granicy z USA, żeby mąż mógł w razie potrzeby wsiąść do samochodu i w 6 godz. być w Chicago. Nie wyobrazam sobie już dłużej zyc osobno. Czy orientujecie się jak długo trwa ta procedura?

Link to comment
Share on other sites

Zapoznaj sie z postami Kariny co pisala o waiver oraz o wizie J-1 i zakazie wjazdu

a co do Kanady to musisz tam wjechac,miec powod dobry bo samo to ze chcesz tam czekac na meza moze byc malo realny..

Pamietaj ze to ze wizy nie ma nie oznacza ze kazdy jest wpuszczany i dostaje pobyt max 6 miesiecy

a jak juz bedziesz te 6 miesiecy to trzeba bedzie ten pobyt przedluzyc a to tez nie takie proste,latwe.

Link to comment
Share on other sites

Z tego co mi sie obiło "o oczy" :D ok 6-8 miesiecy od chwili zlozenia waivera.

Wniosek- get to work!

Lista bardzo dobrych prawnikow imigracyjnych: http://immigrate2us.net/forum/showthread.php?91329-Immigration-Lawyers-Recommended-by-I2US-Members

i2u.net jest forum specjalizujacym sie w waiverach i skomplikowanych sprawach. Rowniez prawnicy sie tam wypowiadaja. Wiele expertow i dobrych, konkretnych rad i dusz.

Waiver to nie jest pikus... trzeba sie przylozyc.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.×
×
  • Create New...