Jump to content

Wyjazd Do Siostry, Kilka Pytań I Wątpliwości.


Recommended Posts

Witam, mam możliwość (wszystko nie jest na 100% pewne, dlatego wolę zapytać popytać zanim zrobię coś w tym kierunku) wyjechania do USA. Dokładnie do mojej siostry ciotecznej, ma Ona obywatelstwo amerykańskie poprzez wyjścia za mąż za amerykanina. Z tego co mi wiadomo jej mąż, ma "znajomości" przez które mogą mnie tam ściągnąć. Po rozmowie chodziło o coś w stylu zaproszenia - nie wiem o co z tym chodzi. Jednak nie w tym rzecz.

Załóżmy że wyjechałam mieszkam tam pracuję - u siostry w firmie itp. Jednak ja dopiero po 5 latach miałabym możliwość starania się o obywatelstwo - chyba że bym wyszła za amerykana czego nie chce bo mam chłopaka. I tutaj jest ten problem, czy byłaby jakaś możliwość że jego też dałoby rade ściągnąć? Nie mówię od razu jednak chciałabym jak najszybciej, w planach mamy zaręczyny strasznie nie chce się rozstawać ale to taka okazja jedna w życiu. Nie wiem co mam począć bo co z tego że wyjadę, jak nie będę go mogła ściągnąć do siebie. Nie za bardzo mam czas teraz nadrabiać jak to teraz jest w stanach, mam wątpliwości ale z drugiej strony okazja.

Proszę o jak najbardziej treściwe odpowiedzi na ten temat, z góry dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Ktos o tych znajomosciach strasznych bzdur Ci na opowiadał. Siostra gdyby była rodzona, moglaby wysłać petycje na Ciebie ale rodzeństwo jest najniższa kategoria i trwa to w tej chwili ok. 12 lat. Cioteczną nie może absolutnie nic. Wszelkie znajomości i zaproszenia to bzdury, chyba ze chcesz dostać wizę turystyczna i zostać tam nielegalnie.

Tak ze nie masz co sobie tym problemem zawracać w ogóle głowy...

Link to comment
Share on other sites

Siostra cioteczna? Czyli zwyczajnie kuzynka - opcja zdobycia Zielonej Karty w ten sposób zupełnie odpada, już nawet nie wspomnę o zdobyciu obywatelstwa, bo z tym to już się całkiem za daleko zapędziłaś.

Może zapytaj męża kuzynki, o jakich konkretnie "znajomościach" jest tu w ogóle mowa... bo sponsorowanie poprzez kuzynostwo po prostu nie istnieje.

Link to comment
Share on other sites

w tym jest wlasnie problem ze o jakie zaproszenie chodzi ,bo jak samo zaproszenie na wize turystyczna to Ona sama moze Ci takie cos wystawic ,nie trzeba miec zadnych innych znajomosci ,zaproszenie tez nie pomaga w dostaniu wizy turystycznej

aby cos myslec o obywatelstwie USA nalezy miec pobyt staly-zielona karte a TY jakie masz podstawy do tego?

Chyba ze chodzi o sponsorowanie pracownicze-GC ale wtedy nie potrzeba zaproszenia lecz inne dokumenty oraz znajomosci prawa,prawnika do tego.i musisz sie na to kwalifikowac .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...