Skocz do zawartości

Praca/zmiana Pracy - Co Robić?


amida

Rekomendowane odpowiedzi

Przemyslcie sobie bardzo dokladnie jak chcecie te sytuacje rozwiazac. Mowisz, ze narzeczony ma kiepska prace i nie bardzo macie kogos, kto moglby pomoc i byc wspolsponsorem. Tu nie chodzi tylko o spelnienie wymogow na papierku, ale jak Ty sie przeprowadzisz za Ocean, to Wy realnie bedziecie musieli sie z czegos utrzymac. Zanim Ty bedziesz mogla pojsc do pracy to troche minie i rzadko kiedy ma sie zatrudnienie na dzien dobry. Takze tak jak pozostali radza, najlepiej by bylo znalezc odpowiedniego i odpowiedzialnego sponsora :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie jak Laura mowi, ja przyjechalam do USA na poczatku pazdziernika, aos zlozylismy w polowie listopada, w miedzy czasie dostalismy RFE, odeslalismy o co prosili i mam status RFE w rozpatrzeniu i tak sobie czekam na to EAD i czekam :) takze naprawde trzeba przemyslec kwestie finansowe, jakos sobie dajemy rade, ale wiemy tez, ze w najgorszym, wypadku mozemy liczyc na wsparcie finansowe tesciow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałam sie jeszcze o ten sponsoring.

Czy jeżeli mam sponsora to liczą się tylko jego dochody czy też jest jest wtedy łącząna suma dochodów sponsora i męża? I czy wtedy i mąż i sponsor oboje osobno wypłeniają formularz I-864? Czy jak to wtedy wygląda? Nie rozumiem tez do końca jak się patrzy na "household size" a propo 120% poverty level. Jeżeli osobą sponsorującą jest tylko mój mąż to wtedy patrzy się na dochody jak dla 2 osób (ja i mąż), a jeżeli dochodzi sponsor to dochody jak dla 3 osób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałyście przeczytać instrukcję do I-864 ? Bo warto, konkretnie strona 9 of 13....

A joint sponsor must be able to meet the income requirements for all the persons he or she is sponsoring without

combining resources with the petitioning sponsor or a second joint sponsor.

Misuzu - oczywiście że się liczy. Wszystko jest w instrukcji. Zawsze do household wlicza się spouse, children under 21 i każda inna osoba wyszczególniona jako dependent na ITR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...