Skocz do zawartości

Praca/zmiana Pracy - Co Robić?


amida

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałam się was zapytać o poradę, otóż staram się o uzyskanie wizy narzeczeńskiej jednak mój wybranek ma kiepską pracę o niewielkich dochodach, ale pracuje już w niej dość długo. Nie wiemy za bardzo co zrobić, czy przy takiej pracy możliwe jest w ogóle, że rozpatrzą jego wniosek? Czy może lepiej żeby znalazł nową lepiej płatną pracę, ale wtedy z kolei okres zatrudnienia jest krótki. I czy jeżeli zdecyduje się na zmianę to czy wchodzi w opcję możliwość odwiedzenia mnie w Polsce przez jakieś 3-4 tygodnie (w tym czasie będzie bezrobotny bo to jedyna opcja żeby mnie odwiedzić)? Czy będą na to patrzeć raczej negatywnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do samej wizy k-1 joint sponsor nie będzie Ci potrzebny. Natomiast do AoS (procedury po wlocie do US i zawarciu związku małżeńskiego) już tak, jeśli zarobki Twojego męża nie przekraczają 120% poverty level. http://aspe.hhs.gov/poverty/13poverty.cfm tu masz linka do tych z 2013r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za te podpowiedzi ze sponsorem, nawet nie wiedziałam, że coś takiego można ;o Niestety dużo nam to nie pomoże bo raczej nie mamy nikogo ;( A czy taka osoba współsponsorująca ma potem jakieś zobowiązania? Czy coś ryzykuje? Czy też podpisuje papierek i potem się już o mnie nie martwi?

Czyli rozumiem, że oni patrzą tylko na roczny dochód a nie np na aktualną pensję lub to jak długo było się gdzieś zatrudnionym? I jak ten dochód roczny jest liczony? Wg jakiegoś zeznania podatkowego czy z 12 ostatnich miesięcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnia sie zarobki z 3 poprzednich lat fiskalnych według zeznań podatkowych federalnych plus należy dołączyć paystuby z ostatnich 6 miesięcy, na których widnieją zarobki aktualne oraz podać annual earned income. Ten ostatni powinien wynikac z listu od pracodawcy, w którym także powinny być zawarte takie informacje jak data zatrudnienia, stanowisko, nazwa firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że osoba sponsorujaca bierze na siebie odpowiedzialność. Moze zostać pozwana przez rząd o zwrot kosztów jeżeli osoba sponsorowana wystąpi o mean tested benefits. Stąd zbyt wielu chętnych nie znajdziesz.

Aha - i jest odpowiedzialna przez 10 lat, 40 work quarters albo do momentu kiedy zostaniesz obywatelem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

należy dołączyć paystuby z ostatnich 6 miesięcy, na których widnieją zarobki aktualne

A co jeżeli narzeczony spędził w obecnej pracy mniej niż 6 miesięcy? Czy ma wtedy wziąć pay stub z poprzedniego zakładu czy nie ma sensu aplikować dopóki nie przepracuje tych 6 miesięcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeżeli narzeczony spędził w obecnej pracy mniej niż 6 miesięcy? Czy ma wtedy wziąć pay stub z poprzedniego zakładu czy nie ma sensu aplikować dopóki nie przepracuje tych 6 miesięcy?

Szczerze mowiac, to czas pomiedzy aplikowaniem o wize K-1, jej przyznaniem, wlotem do USA, zawarciem zwiazku malzenkiego i rozpoczeciem procesu AoS, gdzie sponsor wypelnia formularz I-864, na 100% przekroczy okres 6 miesiecy, takze bym sie tymi paystubami specjalnie nie martwila na chwile obecna.

Ponadto, jesli twierdzisz, ze zarobki Twojego narzeczonego nie przekraczaja 120% poverty level, to ja bardziej bym sie skupila na poszukiwaniu wspolsponsora. A w miedzy czasie aplikowala o K-1, bo to moze z rok zajac nawet lacznie z pojechaniem do Stanow i slubem (skompletowanie dokumentow, ich wysylka do USCIS, NOA1, NOA2, NVC, wysylka zaakceptowanej petycji do ambasady w Warszawie, badania lekarskie, skompletowanie pozostalych dokumentow do interview, samo interview, odbior wizy, lot do Stanow, 3 miesiace na slub, i dopiero Adjustment of Status!).

U mnie sytuacja wyglada tak, ze maz dopiero co skonczyl sluzbe w Navy, takze jako osoba bezrobotna rowniez nie mogl byc jedynym sponsorem. Joint sponsorem jest jego brat, ktory spelnia wymogi do affidavit. W zwiazku z tym, ze maz jest tylko sponosrem, bez wymaganych dochodow, to zalaczylismy tylko zeznanie podatkowe z zeszlego roku i to wszystko. Natomiast w przypadku jego brata zalaczylismy wszystkie dodatkowe dokumenty: zeznania z 3 ostatnich lat, paystuby z 6 miesiecy oraz list od pracodawcy (oraz ksero paszporu - wspolsponsor musi byc obywatelem lub rezydentem US).

Pamietam jeszcze, ze jesli sie nie ma wymaganych zarobkow, mozna wykazac dodatkowo "assets", ale jak to dziala dokladnie to nie wiem. Najlepiej sama sobie poczytaj instrukcjie do Affidavit of support i zobacz jak wyglada formularz, co tam trzeba wykazac: http://www.uscis.gov/i-864

Aha, przypomnialo mi sie, ze na interview w ambasadzie w Warszawie trzeba miec ze soba inny affidavit of support - formularz I-134 http://www.uscis.gov/i-134

Wydaje mi sie, ze on jest znacznie mniej wazny niz I-864 do AoS'u, ale jak to prawnie wyglada to nie mam pojecia. W kazdym razie na moim interview to na ta forme ledwo co konsul spojrzal, takze chyba specjalnej wagi do tego nie przywiazuja na tym etapie... Ale moze niech ktos bardziej obeznany w temacie sie wypowie.

Mam nadzieje, ze choc troche Ci pomoglam, napisalam wszystko co moglam. Powdzenia, mam nadzieje, ze wszystko sie dla Was pomsylnie ulozy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...