Skocz do zawartości

Składnie Przez Żonę Gc Na Męża


dynoll

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje informacji na temat otrzymania gc na mnie czyli męża, opisze sytuacje mam nadzieje ze dość jasno.

Zacznę od tego że moja zona (już od 4 miesięcy) posiada GC 3lata po mamie obywatelce. Nie przebywała ciągle na terenie US ale co roku lata dla podtrzymania statusu rezydenta. Po ślubie podjeliśmy decyzję o wspólnym układaniu życia za oceanem. Ja żeby przyspieszyć cały wyjazd, nie marnować czasu i nie bawić się w rozłąkę postanowiłem udać sie po wizę turystyczną którą dostałem na 10 lat ale to nie ma znaczenia.

Cała problem polega na tym w jaki sposób załatwić GC dla mnie, czy od razu po przyjeździe do Usa żona ma składać na mnie wniosek o sponsorowanie rodzine na męża czy tez czekać 5 lat aż będzie miała obywatelstwo? Jak będzie się miało moje przesiedzenie wizy do obu tych przypadków. Oczywiście powrót do kraju na spotkanie z konsulem nie wchodzi w gre.

Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Przesiedzenie wizy jest wybaczane tylko małżonkom obywateli.

Żona, żeby złożyć na Ciebie petycję (bez wzglętu na to, czy ma zieloną kartę, czy jest obywatelką), musi mieć domicyl w USA.

Jako zielonokartkowca obowiązuje ją też podatkowe rozliczanie się w USA, ale to pewnie wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rozliczenie, legalna praca i zameldowanie to oczywiste. Ale słyszałem ze jak by składała mając zieloną kartę to i tak okres oczekiwania moze wynieść ok 5 lat i na rozmowę się jedzie do polski a jak sie przesiedzi wizę to na granicy moga wbić bana i po sprawie. A gdyby mając obywatelstwo złożyła to okres oczekiwania jest kilka miesięcy i nie muszę wracać do kraju. I chciałem zapytać czy prawda to co piszę czy plotki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie prawda, niemniej jednak czas oczekiwania jest krótszy niż 5 lat ale przez cały czas musisz utrzymać legalny status. Natomiast sam wyjazd na turystycznej z zamiarem imigracji to czysty feaud i przy niekorzystnym zbiegu okoliczności możesz skończyć z dożywotnim banem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawę ale rozłąka kilku letnia nie wchodzi w grę, a znając moje szczęście to będzie dobrze. Słyszałem że trzeba cos przeskrobać zeby deportowali i nawet jak by chcieli to może to trwać bardzo długo a w tym czasie mogę już mieć GC. Tak że liczę ze bedzie dobrze, jestem optymistą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... samo przesiedzenie wizy jest tym "przeskrobaniem" i kwalifikuje się na deportację.

Czy będą Cię szukać?

Jeśli nie "przeskrobiesz" czegoś większego to nie.

Co nie zmienia faktu, że jeśli udowodną Ci visa fraud, czeka Cię rozłąka z żoną.

To, że Twoja żona będzie w tym momencie obywatelką, nie będzie miało znaczenia.

Nie dostaniesz zielonej karty, kiedy Twoja żona będzie miała tylko zieloną kartę, a Ty będziesz nielegalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahhh zona ma tylko GC. Z GC i tak nie zrobisz AOS.. http://www.nolo.com/legal-encyclopedia/free-books/fiance-marriage-visa-book/chapter12-1.html Nie wiem czy znasz angielski ale poczytaj sobie.

Bedziesz siedzial ponad 2 lata nielegalnie w Stanach az zona otrzyma obywatelstwo i wtedy bedziecie mogl rozpoczac AOS na Ciebie.

Skoro Twoja zona i tak nie mieszkala w USA to nie lepiej bedzie przeczekac az dostanie citizenship i wtedy, zgodnie z prawem, rozpoczac droge IR-1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...