Jump to content

16 Lat ( 17 Rocznikowo ) Wyjazd Do High School


Recommended Posts

Witam!

Moja historia jest dość złożona, chciałbym wyjechać do Stanów na cały rok szkolny, mam kilka pytań, jak załatwić sobie szkołę tam, jak to według prawa wygląda, rodzice mnie odstawiają na lotnisku w Warszawie i co dalej? Muszę mieć tam kogoś z rodziny, znajomego czy jak? Pomijam kwestie wizy, bo to opracowałem dogłębnie, ale nie mogę znaleźć informacji prawnej na temat mojego życia tam, Nie wiem jak mam sobie poszukać szkoły i jak prawnie mieszkać?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 33
  • Created
  • Last Reply

Tak jak sly pisze - zrob to przez biuro/organizacje i oni wszystko zalatwia. Samemu tez mozna, jezeli masz znajomych/rodzine u ktorych mozesz mieszkac. Ale nawet w takim wypadku to jest kosztowna przyjemnosc bo musisz zaplacic za ten rok nawet bedac w szkole publicznej - a to moze kosztowac $5,000+

Link to comment
Share on other sites

Właśnie o to chodzi, że odpada wyjazd przez biuro =) Celowo robię samemu, bo 1. musiałbym dużo wcześniej się zgłosić 2. nie mam zamiaru wracać do Polski 3. Mam koleżankę która ma 18 lat, jest szansa, żeby ona jakoś została uznana jako moją rodzinę zastępczą przez rok? 4. Pieniądze to nie problem, zdaję sobie sprawę ile to wszystko kosztuje :)

Także pytanie, Czy ona może zostać tą moją rodziną zastępczą i jak znaleźć szkołę samemu, GDZIE JEJ SZUKAĆ? =)

Jeszcze jedno pytanie, Wizę F1 mogę dostać na okres np 3 lat, a nie tylko na 1?

Link to comment
Share on other sites

Nie rozumiem, no normalnie nie wracam do Polski, zamierzam zawrzeć małżeństwo z obywatelką Amerykańską, bo tak najłatwiej, a z tym problemu mieć nie będe =) Tylko chciałbym tam całe 3 lata mieć na naukę, ( ważność wizy ), ale czytałem że to chyba tylko na rok jest wydawane, a potem nie mam pewności, że mi przedłużą =//

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem, ale to jak mam składać wniosek, bo na stronie ambasady jest napisane, że max 12 miesięcy może być ważna wiza studencka, a nie znalazłem informacji odnośnie jak mówisz papierku ze szkoły, mogę poprosić w szkole żeby dali mi jakiś papierek na całe 3 lata? I czy muszę wtedy odnawiać wizę i przede wszystkim czy moja 18 letnia koleżanka w NYC może być moją opiekunką?

Jeszcze jedno pytanie, czy jest coś takiego jak test z angielskiego dla osób ubiegających się o wizę F1?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.×
×
  • Create New...