Skocz do zawartości

16 Lat ( 17 Rocznikowo ) Wyjazd Do High School


Rekomendowane odpowiedzi

Akurat w NYC tak, w dodatku Regents zdaje się sukcesywnie, co roku z czegoś... Moja młoda po I klasie miała dwa regents z tego co pamiętam (albo trzy) . W tym roku będzie miała chyba trzy... Poza NYC regents się do niczego nie przydają ;)

@marcinGD do drugiej sie nie zakwalifikujesz bo ani rocznikowo ani ilośc lat szkole - tak jak napisałam - trzecia albo czwarta, a to juz duzy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

marcinGD - a przeczytałes to?

tyle, że jesli masz rocznikowo 17 lat to kwalifikujesz sie już do klasy Juniors, czyli 3. Oczywiście zależy jeszcze ile lat nauki masz za sobą - jesli jestes obecnie w I klasie liceum w Polsce to znaczy, że jesteś w 10 klasie w USA, czyli w klasie sophomore (II HS), natomiast rocznikowo powinieneś byc w klasie junior czyli 11 (III HS) I w takim wypadku do decyzji szkoły należy do której klasy Cie przyjmą. Jesli to by było w przyszłym roku to możesz trafić do Junior albo Senior, tak czy tak pełnych 4 lat juz nie zrobisz, bo zaczniesz od III albo IV klasy.

Tyle że nie jestem pewna czy jakas szkoła przyjmie Cie do ostatniej klasy - raczej nie bedziesz miał szansy tej szkoły skończyć, poniewaz w USA kredyty (punkty) potrzebne do skończenia szkoły zbiera sie przez cały okres liceum.

Kredyty dostaje się za każdy przedmiot i musisz mieć ich okreslona ilośc żeby ukończyc HS - w dwa lata, a tym bardziej w rok nie masz szansy zdobyć ich wystarczającej ilości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahahaahahhahahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahhaahhahahhahahaaa :D DOBRE! =D Znaczy no fajnie by było mieć papierek, że coś tam ukończyłem no bo tak głupio =/ ogólnie to ja i tak biznes i biznes, ale być bez szkoły średniej to troszkę wstyd, więc nie ma żadnej opcji, żebym skończył JAKĄŚ szkołę? Może uczyć się do 18, a potem przejść do szkoły dla dorosłych? Jest taka możliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze mozesz skonczyc. Ale to moze byc trudniejsze - i bardziej czasochlonne - niz sobie wyobrazasz. Ja w ogole nie rozumiem dlaczego nie skonczyc szkoly w Polsce, i po prostu przyjechac tu na studia. Pieniadze, jak mowisz, masz. Dlaczego nie wydac ich na studia? Bo w USA skonczenie high school NIC nie znaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym mówię, mam pieniądze z biznesu, troszkę bawię się w necie i mam z tego pieniądze, chciałbym mieć zwykłą szkołę, a na studia się nie wybieram =) poza tym mam tam koleżankę jak już wspomniałem i chciałbym do niej wyjechać, fajnie by było jakbym mógł JAKOŚ to High School zaliczyć, mimo, że nic nie znaczy to nie ma wstydu przy znajomych :) Nie chcę być dłużej w PL dlatego mi się spieszy ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...