Skocz do zawartości

Szansa Na Wizę B-2?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

A ja dodam co do szans, masz 50/50. Mój znajomy ma siostrę w USA (teraz na GC) wyjechała na W&T (potem została), była 6 lat nielegalnie, poszedł po wizę i dostał na 10 lat. O siostrze ładnie powiedział, konsul zapytał o nią. Owszem może Cię skreślić ale wcale nie musi, najważniejsze jak wypadniesz na rozmowie. Kumpel miał 6 pytań z czego jedno chyba 3 razy padło takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bump:


Czy potwierdzenie wpłaty ma być wydrukowane z banku, czy jakoś ze strony ambasady?

Czy potwierdzenie umówionej wizyty, wniosku itd. może być wydrukowane tuszem czarno-białym?
I ogólnie co jeszcze zabrać za papiery, bo jedni mówią, że wystarczą potwierdzenia wpłaty, spotkania i wniosku oraz paszport i nic innego nie trzeba brać, a na stronie ambasady pisze o potwierdzeniu lokat, wyciągach z konta, skanach obywatelstwa rodziny z usa itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzenie wpłaty dostaniesz w przypadku zapłaty w Banku Pocztowym z nadanym numerem który posłuży do umówienia wizyty .W przypadku wpłaty z konta ale tylko poprzez system SOFORT-co osobiście odradzam to sobie wydrukujesz sam i tam też będzie numer do umówienia wizyty /nr.transakcji/.Może być tuszem czarno-białym.Na spotkanie zabierasz dowód wpłaty ,wniosek,potwierdzenie spotkania ,paszport i ew.zdjęcia / może się okazać że te przesłane we wniosku są słabej jakości/.Jeśli uważasz że inne dodatkowe dokumenty mogą być pomocne ew.wpłynąć pozytywnie na decyzję konsula to możesz zabrać ale na pewno nie należy wciskać ich konsulowi na dzień dobry -poczekaj aż zapyta czy posiadasz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaciłem przez SOFORT, ale chodzi mi o to czy potwierdzenie ma być wydrukowane takie normalne z ING, że wchodzę w potwierdzenie przelewu i drukuję, oraz czy potwierdzenie umówionego spotkania i wniosku też mogą być czarno-białe, bo są tam jakieś kody kreskowe itd, więc pewnie coś się skanuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam!

Potrzebuję porady i kilku wskazówek dotyczących ewentualnych problemów ws.uzyskania wizy turystycznej.

Chciałabym ubiegać się o wizę turystyczną, moja sytuacja wygląda następująco: 2 lata temu ukonczylam studia I stopnia byłam dwukrotnie na work&travel, wrócilam na czas, ale z racji tego, że "za mało" mi tych stanów, chciałabym pozwiedzać jeszcze parę miejsc.

Obecnie pracuję, ale umowę mam tylko do końca maja i w czerwcu chciałabym już wyjechać na wakacje. Zdaję sobie sprawę że może być problem co do mojej umowy o pracę i o to, że nie studiuję...nie mam też rodziny tylko paru znajomych.

Wyjazd po częsci sponsorować będa mi rodzice, czy ewentualnie jest jakaś szansa?

HELP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...