Skocz do zawartości

Podróżnicza Potem F1


Rekomendowane odpowiedzi

I tego się własnie obawiałem, więc wychodzi na to, że MV odpada, no cóż szkoda, będę musiał dalej szukać, tylko był jakiś program dla uczniów międzynarodowych, nie pamiętam jak się nazywał, chyba ESL, i nawet nie wiem co to, bo koleżanka mi tylko coś wspomniała o tym, że mam szukać takiej szkoły, która wspiera ten program.

Ale mogę się mylić, bo dość dawno mi o tym wspominała, mówiła, że muszę na początek znaleźć pewną rodzinę goszczącą, żeby na podstawie jej lokalizacji dostać się do HS, więc chyba powinienem skontaktować się na pozczątek z rodziną, która na pewno mnie przyjmie i oni wtedy mi powiedzą, które HS są w poblizu i do niech zadzwonię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Tak, ale właśnie to nie jest jak w Polsce, że mieszkając w GD, mogę chodzić do szkoły w Warszawie :D Troszkę nagięty przypadek, ale ja mogę iśc do DOWOLNEJ szkoły, tylko żebym spełnił oczekiwania względem ocen i wyników z egzaminu, a w U.S. są te dystrykty, więc mieszkając w Santa Clara nie mogę chodzić do szkoły w Cupertino, dlatego wydaję mi się, że na początek znajdę rodzinę, potem na podstawie jej lokalizacji znajde szkoły wokół i do nich zadzwonię btw. Pytałem jej, to mówiła, że żadnego i20 MV nie wystawia, a już tym bardziej nie wystawia żadnych dokumentów na odległość, ZADZWONIĘ, ale spodziewam się odmowy.

Koleżanka siedzi tam na wizie L-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem jej, to mówiła, że żadnego i20 MV nie wystawia, a już tym bardziej nie wystawia żadnych dokumentów na odległość, ZADZWONIĘ, ale spodziewam się odmowy.

Masz świetne źródło. I to jeszcze na L-2 nie F-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My Name's Marcin. I'm from Poland. I'm 17. I'm an international student planning to spend a year in Los Angeles. I'd like to find out what I need to enroll at Granada Hills High School. I understand the school needs to issue an I-20 which I will need to apply for an F-1 international student visa.

I look forward to hearing from you

Yours sincerely
Marcin --------

Miejmy nadzieję, że nie popełniłem błędu, wysłałem maila orientacyjnego do jedenej ze szkół w LA, zobaczymy co mi odpiszą, i czy wgle odpiszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to co innego, bo jej tata siedzi w Folsom z Intela, ale ona była w Office MVSH i tam jej tak powiedzieli, że nie wysylają, żadnych dokumentów i i20 też nie ma ..

Może się nie znam, ale konsultowałbym taką odpowiedź ze School District. Wątpię, żeby w każdej szkole był od tego specjalista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KaeR powiedz mi jeśli możesz, czy nie popełniłem żadnego rażącego błędu gramatycznego, bo to jednak poszło do szkoły a jak coś będzie nie tak, to można powiedzieć, że jestem tam spalony :D

Boję się, bo znam sporo słówek, ale gramatyka u mnie jest żadna, ( nawet do końca nie jestem w stanie opisać Present Simple ) staram się oglądać filmy i łapać ten angielski, tworzę historyjki, frazy, bo mam z tym problem i to ogromny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumieją Twojego maila. Dość nieformalnie napisany, ale zrozumiały. Jedyne co, to tak to wygląda, że będziesz rok w stanach i chcesz chodzić do szkoły, a nie ponieważ chcesz chodzić do szkoły w USA to będziesz tam rok i potrzebował wizę, ale to szczegół. :)

Zawsze lepiej zadzwonić, bo nikt Cię na drzewo nie spuści.

Licz się również z tym, że osoba czytająca maila wie jeszcze mniej o I-20 i F-1 niż ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...