Skocz do zawartości

Szukanie Pracy, Pisanie Resume


Sara

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystaliście może z jakichś rekruterów w Stanach? W Polsce to działa z różnym skutkiem, zgłosiły się do mnie jakieś amerykańskie firmy na linkedin i nie wiem, czy się z nimi nie dogadać.

juz od 12 lat zawsze szukam pracy przez agencje branzowe - moze pracuje w specyficznej branzy, ale nigdy sie nei zawiodlam

bardzo ulatwia to szukanie pracy, bo twoj profil jest dostepny dla potencjalnych pracodawcow, ktorzy kontaktuja sie z toba

nie wiem, w jakiej branzy szukasz pracy, ale edukacja (international teaching/administrative jobs) moze sie pochwalis przynajmniej trzema przyzwoitymi agencjami, ktore pomagaja znalezc prace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Do mnie rekruterzy sie dosc masowo zaczeli odzywac po zmianie zadeklarowanego miejsca pobytu na LinkedIn, prace znalazlem dosc szybko. Jezeli szukasz pracy jako programista/IT/etc., goraco polecam miec aktualny profil na LinkedIn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tez mi sie wydaje, ze osoby bez wyższego wykształcenia i praktycznie żadnego doświadczenia nie znajda pracy poprzez linkedin. Prędzej na craigslist, ale tam tez moze być duzo ofert pracy na czarno :/

A czy w USA powszechne jest roznoszenia swojego cv po rożnych miejscach? Czy raczej dziwne? W Polsce wlasnie w ten sposob najszybciej mogłam coś znaleźć. Ale wiadomo tu inna kultura, moze bardziej rozwinięta, ze wszyscy raczej szukają poprzez internet, albo agencje pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zalezy od pracy. Mam znajoma, ktroa szukala tak pracy w Kanadzie - chodzila od restauracji do restauracji i sie pytala.

Ale byla pomocnikiem kucharza.. ogolnie mowiac pracowala na zmywaku najczesciej.

Raczej sie na to nie wysyla CV z listem motywacyjnym, portfolio i bogowie wiedza co jeszcze.

I tak prace dostala, kilka ladnych razy, wiec to chyba dziala.

Craiglist z moich dosiwadczen jest pelen pracy na czarno, scamu, jakichs dziwnych firm, ktroe nie istnieja...

Ale tez trzeba przyznac ze LinkedIn jest nie dla wszystkich.

Popieram tez pomysl z agencjami pracy - moze nie jest to super placa, ale jak ktos nie wie, jak za bardzo sie za to zabrac a musi cos znalezc - zawsze mozna tak...

Co do agencji branzowych - rekrutuja tez na LinkedIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zalezy od pracy. Mam znajoma, ktroa szukala tak pracy w Kanadzie - chodzila od restauracji do restauracji i sie pytala.

Ale byla pomocnikiem kucharza.. ogolnie mowiac pracowala na zmywaku najczesciej.

Raczej sie na to nie wysyla CV z listem motywacyjnym, portfolio i bogowie wiedza co jeszcze.

I tak prace dostala, kilka ladnych razy, wiec to chyba dziala.

Craiglist z moich dosiwadczen jest pelen pracy na czarno, scamu, jakichs dziwnych firm, ktroe nie istnieja...

Ale tez trzeba przyznac ze LinkedIn jest nie dla wszystkich.

Popieram tez pomysl z agencjami pracy - moze nie jest to super placa, ale jak ktos nie wie, jak za bardzo sie za to zabrac a musi cos znalezc - zawsze mozna tak...

Co do agencji branzowych - rekrutuja tez na LinkedIN

osobiscie mialam swego czasu profil na linkedin, dostawalam mnostwo wiadomosci "agencyjnych," ale zadne nie oferowaly niczego szczegolnego, czasami wrecz kuriozalne pozycje (taka z ciekawszych to asystent glownego PRowca w jakiejs korporacji)

z calego serca polecam znalezienie sobie agencji, najlepiej branzowej

rejestrujac sie w branzowej agencji przechodzimy proces szczegolowej oceny naszych kwalifikacji (zdarza sie, ze agencje odmawiaja reprezentowania), ale mamy tez niemal gwarancje, ze dostaniemy przmyslane, dopasowane i uczciwe oferty

za to szukajac pracy w uslugach, wystarczy chyba miec oczy otwarte na ogloszenia na zewnatrz lokalu - wuduje tego mnostwo w okolicy i zakladam, ze wystarczy wejsc i zapytac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość espe

No wlaśnie dostałam ofertę pracy tą drogą. Mąż jest bardziej IT i ma już umówione dwa spotkania w SF, też z linkedin.

A powiedz tak bez szczegółów jakiego rodzaju jest to oferta. Bo też założyłem konto na linkedin, na monster.com ale jedyne co dostaję (i to w hurtowej ilości) to wspaniałe propozycje pracy jako agent ubezpieczeniowy... co prawda czasem z podstawą ale więszkosć to prowizja. No i szalone możliwości rozwoju, termin rozmowy już jutro i zarobki bez limitów ;) . A taka praca totalnie mnie nie interesuje. Nawet zaznaczyłem to w resume.

Dodatkowo podałem adres już w US i nawet nr telefonu z US (jak ktoś potrzebuje polecam za darmo whistle.com). Może zwiększy liczbę odpowiedzi na CV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tez mi sie wydaje, ze osoby bez wyższego wykształcenia i praktycznie żadnego doświadczenia nie znajda pracy poprzez linkedin. Prędzej na craigslist, ale tam tez moze być duzo ofert pracy na czarno :/

A czy w USA powszechne jest roznoszenia swojego cv po rożnych miejscach? Czy raczej dziwne? W Polsce wlasnie w ten sposob najszybciej mogłam coś znaleźć. Ale wiadomo tu inna kultura, moze bardziej rozwinięta, ze wszyscy raczej szukają poprzez internet, albo agencje pracy.

Zalezy gdzie szukasz,ale zazwyczaj resume sie wysyla przez internet.Szczegolnie do szkol.Restauracje,sklepy - to zalezy ale zazwyczaj takie miejsca oglaszaja sie ze zatrudniaja i wystarczy zapytac i mozna na miejscu wypelnic aplikacje i poprosic potem o szefa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miqhs

Espe zależy co wpisałeś sobie w doświadczeniu. Mąż dostaje oferty ściśle IT zgodne z doświadczeniem. Ja dostałam bezpośrednio z Yahoo, także idealnie dla mnie. Żadnych agencji ubezpieczeniowych ;) Patrzą też na kontakty, referencje, certyfikaty, wiec popracuj nad profilem. Trzeba włożyć sporo pracy w to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...