Skocz do zawartości

Szukanie Pracy, Pisanie Resume


Sara

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

czy listy referencyjne z Polski będą w ogóle brane pod uwagę przez potencjalnych przyszłych pracodawców w USA? Bo nie wiem czy mam się o takowe starać czy sobie odpuścić :)

Na pewno nie zaszkodzi, a moze pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 91
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

dobra, to znowu ja... macie jakieś złote wskazówki jak szukać pracy z USA będąc jeszcze w Polsce ? Wydaje mi się, że Polski numer telefonu i adres odstraszają, niby mam możliwość podania amerykańskiego adresu, ale to by wskazywało, że już tam jestem... :( Komuś się udało znaleźć zatrudnienie jeszcze przed wylotem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, to znowu ja... macie jakieś złote wskazówki jak szukać pracy z USA będąc jeszcze w Polsce ? Wydaje mi się, że Polski numer telefonu i adres odstraszają, niby mam możliwość podania amerykańskiego adresu, ale to by wskazywało, że już tam jestem... :( Komuś się udało znaleźć zatrudnienie jeszcze przed wylotem ?

Ja zamierzam podawać adres w USA + w cover letter jakąś adnotacje od kiedy będę w już na miejscu w US

Kiedy wylatujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam miesiąc wypowiedzenia, więc jak tylko znajdę pracę to najszybciej jak się da, a jak się nie uda znaleźć to w połowie października.

Problem z cover letter jest taki, że nie zawsze jest na to miejsce w aplikacji... z drugiej strony mogę po prostu wpisać adres amerykański, ale to nie jest nasze docelowe miejsce zamieszkania i sprawa się sypie troszku. Poza tym moja nadzieja trochę podupadła, bo po raz enty nie mogłam podać swojego wykształcenia, bo formularz nie przewidywał wprowadzania uczelni zagranicznych :/

Btw. trzymajcie kciuki! dzisiaj pierwsze interview z Ameryką xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przeglądam sobie moje wpisy i przypomniały mi się chwile gdy szukałam pracy prawie 3 lata temu. Jak wszystko się zmienia! Teraz dostaje ofertę interview kilka razy w miesiącu... 

bardzo dużo się nauczyłam jeśli chodzi o rynek pracy i wynagrodzenia. W tylko 2.5 roku wynegocjowałam 4 podwyżki, w tym jeden awans, łącznie $35k. Teraz stoję przed kolejnym awansem do roli menadżera naszego fianance departament i wszystko wskazuje na to ze  za kilka miesięcy to już będzie oficjalne. Także od entey level do menadżera w 3 lata.

Pisze o tym ponieważ jeśli ktoś  się obawia amerykańskiego rynku pracy albo inni mu mówią jak to ciężko o dobra prace - nie dacie sobie wmówić. Z właściwa wiedza, nastawieniem, ciężko praca, i odwaga kariera Jest otwarta przed wami.

jesli macie pytania (zwłaszcza jak poprosić o podwyżkę lub awans i ja dostać) dajcie mi znać. Postaram się pomoc. Jeśli nie prosisz - nie dostaniesz. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sara jak dostajesz oferty interview razy w miesiacu? Przez portale typu linkedin czy jakas inna droga? Ja zaczelam pracowac we wrzesniu, pierwsza podwyzke dostalam po 3 miesiacach. Zastanawialam sie kiedy bylby dobry czas, zeby dostac jakas znow, ale zeby nie wyjsc na jakiegos dziwaka. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram w 100%! Regularne rozmowy dotyczace wynagrodzenia to obowiazek, w szczegolnosci w pozadanych zawodach. Od kiedy wystartowalem w obecnej firmie ponad 3 lata temu, moje wynagrodzenie wzroslo o blisko 50%.

Ja osobiscie wiekszosc tych "ofert" interview i/lub aplikacji wrzucam bezposrednio do kosza, a dostaje ich minimum kilka dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jkb. "Regularne rozmowy dotyczace wynagrodzenia to obowiazek, w szczegolnosci w pozadanych zawodach." 

Podpisuję się czterema łapkami pod tym. Nie prosiłem o podwyżkę 8 lat bo wystarczała mi premia uznaniowa i to był błąd. Teraz nie mogę się dorobić o 100zl na masz i odwal się, a pensja min wzrosła ponad 800zl w tym czasie :huh:

Regularne rozmowy to podstawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...