Skocz do zawartości

Zatrudnienie - Na Jakiej Podstawie?


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak pisze Anubis - poza tym pracodawcy bywaja audytowani na okolicznosc zatrudniania nielegalnych.

U mnie w firmie - jak mi sie konczyla dwuletnia karta, to co najmniej kilka osob z HR dostalo maile z systemu (Oracle HR) ze takiemu i takiemu konczy sie GC, dodatkowo oczywiscie bylo e-verify zanim mnie zatrudnili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malo kto robi e-verify, zwlaszcza w malych firmach. Tak naprawde wszystko zalezy od pracodawcy, czasem wystarczy pokazac stanowe ID i SSN i nikt dalej nie sprawdza. Znam przypadki ludzi, ktorzy nie mieli nawet SSN a samo prawko i tez prace dostali. Posiadanie karty SSN nie jest rownoznaczne z pozwoleniem na prace.

Pokazywanie paszportu USA (malo kto ma wbrew pozorom), albo metryki urodzenia (malo kto nawet ma to w posiadaniu) to chyba w szczegolnych przypadkach sie pokazuje :)

Trzeba oczywiscie pamietac, ze przy aplikowaniu o prace czesto pojawia sie pytanie czy jestes rezydentem/obywatelem USA - i tutaj czesto ludzie klamia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...