Skocz do zawartości

Przekroczenie Pobytu O 4 Miesiace ( B-2 )


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w roku 2011 dostalem wize turystyczna na 10 lat, po przekroczeniu granicy Stanow dostalem mozliwosc pobytu na pol roku, po czym przekroczylem ten pobyt o 4 miesiace. 18 lat skonczylem dopiero w Stanach na 2 miesiace przed dobrowolnym powrotem do Polski.

Gdzies czytalem, ze na osoby niepelnoletnie nie sa nanoszone zadne kary w zwiazku z przekroczeniem pobytu.

I tu sie pojawia pytanie, czy mnie rowniez dotyczy zakaz wjazdu na 3 lata?

Domyslam sie ze moja wiza wraz z przekroczeniem terminu pobytu, stala sie nie wazna, ale jesli nie obowiazywaloby mnie ' karne ' 3 lata to moglbym juz w tym roku postarac sie o nowa wize.

Bardzo bym prosil o rozwianie moich watpliwosci i jakies dodatkowe informacje.

Bede bardzo wdzieczny, pozdrawiam.

Obecnie nie posiadasz już ważnej wizy do USA .Twoja wiza automatycznie jest nieważna jeżeli przekroczyłeś termin pobytu.Musisz starać się o nową wizę od początku .Szanse na to ,że dostaniesz nową wizę bardzo małe .Co więcej ,może to się ciągnąć za Tobą bardzo długo i każde kolejne staranie o wizę najprawdopodobniej będzie odmowne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, w sumie troche odswiezam stary temat :D ale sytuacja sie zmienila od tego czasu kiedy po raz pierwszy tutaj pisalem. Wiec mama i siostra sa tam juz legalnie i obydwie maja zielone karty. Ja niedlugo ide na rozmowe z konsulem o ponowne przyznanie mi wizy B2 i zobaczymy co z tego wyjdzie. Mam nadzieje ze bedzie dobrze.

Wrocilem dobrowolnie po skonczeniu 18 lat. ( wylecialem jako niepelnoletni )

Zyje w Polsce na wlasny rachunek od 4 lat.

Rodzina ( mama / siostra ) sa tam legalnie.

Podczas wypelniania wniosku, napisalem wszystko zgodnie z prawda.

Ktos mnie zapyta zapewne, czemu nie wystapili o GC dla mnie i staram sie o wize b2, odpowiedz jest prosta. Nie chce tam mieszkac, bo za duzo rzeczy mnie trzyma w Polsce. ( dziewczyna, mieszkanie, samochod, moj psiak !, a przedewszystkim praca )

Pozdrawiam i dam znac niedlugo jak wygladala rozmowa w ambasadzie i czy pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...

 

Dnia 20.04.2016 o 11:13, Tra7f napisał:

Witam, w sumie troche odswiezam stary temat :D ale sytuacja sie zmienila od tego czasu kiedy po raz pierwszy tutaj pisalem. Wiec mama i siostra sa tam juz legalnie i obydwie maja zielone karty. Ja niedlugo ide na rozmowe z konsulem o ponowne przyznanie mi wizy B2 i zobaczymy co z tego wyjdzie. Mam nadzieje ze bedzie dobrze.

Wrocilem dobrowolnie po skonczeniu 18 lat. ( wylecialem jako niepelnoletni )

Zyje w Polsce na wlasny rachunek od 4 lat.

Rodzina ( mama / siostra ) sa tam legalnie.

Podczas wypelniania wniosku, napisalem wszystko zgodnie z prawda.

Ktos mnie zapyta zapewne, czemu nie wystapili o GC dla mnie i staram sie o wize b2, odpowiedz jest prosta. Nie chce tam mieszkac, bo za duzo rzeczy mnie trzyma w Polsce. ( dziewczyna, mieszkanie, samochod, moj psiak !, a przedewszystkim praca )

Pozdrawiam i dam znac niedlugo jak wygladala rozmowa w ambasadzie i czy pozytywnie.

I jak dostałeś wize bo mam podobny problem i nie wiem czy jest sens się starać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...