Skocz do zawartości

Lot Do Chicago I Pociąg California Zephyr


natt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)
We wrześniu z chłopakiem wybieramy się do San Francisco i jak każdemu zależy nam by kupić jak najtańszy bilet, jednak jest mały problem, ponieważ żadne z nas nigdy nie leciało samolotem ani tym bardziej nie kupowało biletów. Dodatkowo wymyśliliśmy sobie żeby przejechać z Chicago do San Francisco pociagiem California Zephyr. W takim wypadku będziemy lecieli do Chicago i wracali z San Francisco, zatem dodatkowe utrudnienie w zakupie tanich biletów.
W związku z tym będę niezmiernie wdzięczna za wszelkie wskazówki dotyczące wyszukiwarek umożliwiających wyszukanie takich lotów oraz wszelkich haczyków, na które można trafić przy rezerwacji.
Myślałam też żeby samemu kombinować i zacząć wyszukiwać z różnych miast Europy a potem oddzielnie kobinować z transportem do danego miasta, ale nie wiem czy w ogóle jest to warte zachodu, co o tym myślicie?
A jakby ktoś coś wiedział na temat podróży pociągiem California Zephyr to również ucieszy mnie każa informacja, szczególnie dotycząca tej najtańszej wersji bo jeszcze na sto procent nie jestesmy przekonani czy się na to porywać, w końcu to 52 godziny w pociągu.. tylko jakie widoki :)

Z góry dzięki za wszelką pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to albo tanio i standardowo albo opcja multicity i przewaznie drozej. Z tymi dojazdami jest ryzyko, bo jak sie spoznisz to po bilecie. To samo, jak bedziesz miala podroz na kilku biletach. Ja tak raz mialem, ze nie mialem calej podrozy na jednym bilecie, nie zdazylem na samolot w USA i byl koniec podrozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zalezy jaki bagaz bedziecie miec bo mozna tanimi liniami doleciec ;) do jakiego miasta i tam juz zlapac samolot do USA :)

haczyki?czym tanszy bilet tym wiecej restrykcji jest na nim,dobrze przeczytajcie zasady lotu na tym bilecie

a i taki lot do Chicago a potem a SF moze byc drozszy..niz lot do Chicago i z Chicago :)


cos o tym pociagu i podrozy

http://pl.tripadvisor.com/Attraction_Review-g28926-d519653-Reviews-California_Zephyr-California.html


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No generalnie jesteśmy świadomi że opcja z pociągiem wyjdzie drożej. Z moich wstępnych rozeznań wynika że opcja Warszawa - San Francisco i z powrotem kosztuje na ten moment ok 2500 zł, a opcja Warszawa - Chicago i potem powrót z San Francisko to ok 2200 zł tyle że tu dochodzi jeszcze ok 500 zł za pociąg. Ale czy te ceny biletów są na tyle niskie, że warto je brać czy sądzicie że można jeszcze coś poszukać i pokombinować ?

A jeśli chodzi o bagaż to raczej będzie standardowo te 23 kg bo w sumie wybieramy się tam na ok 3-4 tyg i mamy zamiar robić wypady samochodem na kilka dni w głąb stanów, więc parę tych rzeczy trzeba będzie wziąć (choć ja i tak nie wiem jak się zmieszczę ;p).
Rozważaliśmy też opcję w dwie strony do Chicago, tylko wtedy też trzeba będzie w dwie strony jechać pociągiem, a to jednak wyszłoby ponad 4 doby w samym pociagu, więc z tego zrezygnowaliśmy ;)

Sly6 dzięki za linki! :) w sumie stosunek dobrych ocen do złych jest mocno zachęcający ale cały czas się obawiam o te 52 godziny na fotelu z wysuwanym podnóżkiem ;p bo też szkoda by było tracić potem dni w san francisco na odsypianie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No generalnie jesteśmy świadomi że opcja z pociągiem wyjdzie drożej. Z moich wstępnych rozeznań wynika że opcja Warszawa - San Francisco i z powrotem kosztuje na ten moment ok 2500 zł, a opcja Warszawa - Chicago i potem powrót z San Francisko to ok 2200 zł tyle że tu dochodzi jeszcze ok 500 zł za pociąg. Ale czy te ceny biletów są na tyle niskie, że warto je brać czy sądzicie że można jeszcze coś poszukać i pokombinować ?

A jeśli chodzi o bagaż to raczej będzie standardowo te 23 kg bo w sumie wybieramy się tam na ok 3-4 tyg i mamy zamiar robić wypady samochodem na kilka dni w głąb stanów, więc parę tych rzeczy trzeba będzie wziąć (choć ja i tak nie wiem jak się zmieszczę ;p).

Rozważaliśmy też opcję w dwie strony do Chicago, tylko wtedy też trzeba będzie w dwie strony jechać pociągiem, a to jednak wyszłoby ponad 4 doby w samym pociagu, więc z tego zrezygnowaliśmy ;)

Sly6 dzięki za linki! :) w sumie stosunek dobrych ocen do złych jest mocno zachęcający ale cały czas się obawiam o te 52 godziny na fotelu z wysuwanym podnóżkiem ;p bo też szkoda by było tracić potem dni w san francisco na odsypianie ;)

2500 PLN? Przecież jak na bilet to tanich. Ja bym brał w ciemno. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może moja pytania będą głupie ale nauczyłam się uważać na każdym kroku szczególnie jeśli chodzi o wydanie całych swoich oszczędności ;p
i chciałabym się dowiedzieć czy ktoś z Was kupował bilet przez stronę przewoźnika Air France i czy oprócz ceny która wyskakuje po wyszukaniu lotu plus 20 zł za wystawienie biletu ponosi się jeszce jakieś dodatowe opłaty ? czy to już jest wszystko?

I jak jest ze zmianami dotyczącymi lotu bo wg tego co jest tu http://www.airfrance.com/PL/pl/local/resainfovol/achat/frais_dossier_airfrance.htm w przypadku zmian wykonywanych na stronie to jest to bezpłatne. Czyli czy mam to rozumieć tak że np jeśli chcę zmienić datę wylotu to mogę to zrobić bezpłatnie (ewentualnie dopłacić różnicę w cenie biletów jeśli taka jest)?
I czy w przypadku zwrotu to oni potrącają tylko 90 zł a resztę zwracają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...