Skocz do zawartości

Dv 2015 - Co Po 1 Maja 2014? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie Ambasady w terminarzu spotkań można zauważyć ciekawą rzecz- spotkania są ustalane według pierwszych cyfr CN - jeżeli ktoś ma numer zaczynający się od 1 mogą spodziewać się interview na początku miesiąca, a 9 na końcu. Numer 1110 będzie miał intrview przed 120 (taki przykład). :) to tak na marginesie, może kogoś zainteresuje. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

aaa.... zakręciłem się i źle wypełniłem wniosek o zaświadczenie o niekaralności. Mój wiek wymaga aby było na wniosku zaznaczone również "kartoteka nieletnich", a ja zaznaczyłem tylko "kartoteka karna". Spotkanie mam w poniedziałek. Jak myślicie lepiej pojechać przed rozmową do KRK i wypisać nowy wniosek? Otwarte jest od 8 wiec pod ambasadą bym był około 8:30.

Czy może pójść ze złym zaświadczeniem i ewentualnie dosłać prawidłowe do ambasady po rozmowie?(widziałem ktoś kiedyś miał taki przypadek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim :)

Końcem stycznia mamy razem żoną rozmowę z konsulem. Zamierzam na nią zabrać oświadczenie znajomego, że zatrudni mnie w swojej firmie, jeżeli dostanę GC. Niestety nie wiem (znajomy z USA też) jak powinno wyglądać takie oświadczenie. Dzwoniłem do ambasady w tej sprawie, ale pani dosć lakonicznie poinformowała mnie, że ma to być po prostu deklaracja, że mnie zatrudni. Możecie mi coś w tej sprawie doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele pytan ;)

co do zaswiadczenia o niekaralnosci to lepiej isc przed sama rozmowa do KRK i wziasc juz te dobre niz byc odeslanym

jest blisko to nie zajmie paru godzin ;)

wilo co do oferty pracy to zobacz ile w danym stanie ktos zarabia na danym stanowisku i tak niech to bedzie napisane w ofercie ,aby nie wyszlo ze masz te min z innego zawodu,pracy ;)

takie cos mozna spotkac na necie :

http://www.mbahro.com/News/tabid/110/entryid/150/Sample-Offer-of-Employment-Letters.aspx

http://jobsearchtech.about.com/od/jobofferletters/a/jobofferletters.htm

Marcela mozesz miec I134 od kogos bliskiego a mozesz miec np od osob z tego forum,od osob spotkanych z ulicy,tak samo taki list,oferte pracy :)

wazne aby byly dane tej osoby i Twoje plus podpis :) Nie musisz miec oferty pracy plus I-134 czy tez listu z oferta pomocy,mozesz miec jedno z tych pism na rozmowe :) a co ma byc napisane w takim liscie z pomoca to Wasze dane,ze ktos Wam pomoze w mieszkaniu,np w posilkach,w szukaniu mieszkania,pracy itd

i ze Wam to oferuje na okres np 1 miesiaca ,2 miesiecy :)

co do kasy to zalezy jaki stan,miasto,jakie macie zawody i w jakim wieku sa dziec,o czym starsze to tym wiecej kasy nalezy ;)

I pamietaj ze ta kasa ma byc potrzebna do czasu az nie znajdziecie pracy a jak widzisz z forum sa osoby ze szybko maja prace a inne i np 2 miesiace szukaja.wez takie cos pod uwage w rozmowie z Konsulem :) bo mozesz miec 10 tys dol i bedzie ok a czasami i 20 tys i moze byc ale czy dacie sobie rade ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"co do zaswiadczenia o niekaralnosci to lepiej isc przed sama rozmowa do KRK i wziasc juz te dobre niz byc odeslanym

jest blisko to nie zajmie paru godzin ;)"

dzięki, tak zrobie, jak sie spóźnie 30 minut to może się nic nie stanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już po

spóźniłem się 20 minut ale to chyba nie miało znaczenia.

wszedłem 8:20 wyszedłem 9:20

rozmowa była dość dziwna, pytania co prawda standardowe ale mój angielski stoi na podstawowym poziomie, w dodatku byłem tak zdenerwowany że język mi się plątał.

Ale udało się, rozmowę miałem z młodą panią która była przesympatyczna. :)

Planuje lecieć w Marcu, kierunek North Carolina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...