Skocz do zawartości

Zawód Hotelarz


Roe

Rekomendowane odpowiedzi

Serafina - czy Ty konczylas technikum hotelarskie czy jak ? Super ze w Polsce sa takie szkoly, ale zareczam Ci ze w milionach hoteli w US pracuja ludzi ktorzy o technikum hotelarskim nigdy nie slyszeli - patrz posty KaeRa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Prawde mowiac, hotelarstwo tu nie jest znanym kierunkiem. Ludzie w administracji hotelowej przewaznie maja studia w business administration i jakies praktyki w hotelu. Sa prywatne uczelnie ktore maja wydzialy w hotel management (naprzyklad Cornell School of Hotel Administration - elitarne, drogie studia) ale to dla ludzi ktorzy maja dosyc ambitne plany - pracowac wysoko w administracji sieci hotelowych, itp. Ludzie w recepcji, czy nizszych stanowiskach kierowniczych nie maja wyksztalcenia w tej branzy bo.. sie nie oplaca. Niskie zarobki, drogie studia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, po technikum hotelarskim faktycznie łatwiej znaleźć pracę w PL i może EU. Nie wiem jak to jest w USA, ale ze względu że tam nie ma szkolnictwa średniego zawodowego, a nie każdy chce robić sobie community college to i zapewne jest tak jak piszecie. Ja tylko chciałam sprecyzować pojęcie hotelarza.

Ale program paid internship z programu w&t nie jest głupim pomysłem, sama jakbym była świeżynką po studiach to skorzystałabym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, po technikum hotelarskim faktycznie łatwiej znaleźć pracę w PL i może EU. Nie wiem jak to jest w USA, ale ze względu że tam nie ma szkolnictwa średniego zawodowego, a nie każdy chce robić sobie community college to i zapewne jest tak jak piszecie.

Może nie ma techników, ale są technical institutes, które bym do tego porównał. To nie to samo, ale efekt końcowy podobny. Kształcą techników w różnych dziedzinach, np. Naprawa AC, silników ciężarówek, spawanie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK ale tam idzie się mając ukończoną szkołę średnią

U nas w PL też można sobie zrobić technika różnorodnego w policealnych szkołach

Zresztą, nie o tym była ta dyskusja.

Nie każdy chce robić sobie takie kursy w USA więc mają średnie ogólne i idą do pracy do hotelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przestal porownywac co jest w Polsce a co w USA. Nie zawodowek i technikow, wiec tak to wyglada jakby ktos chcial zawod. Oczywiscie jesli hotelarstwo, to do przecietnego hotelu nie trzeba miec super wyksztalcenia. Hoteli tu jest od groma... co zjazd z autostrady, ale to jest raczej praca z musu niz z wyboru. Wielu ludziom to pasuje bo moga pracowac na druga zmiane i godzic to ze szkola. Jesli sie ksztalcic, to z ambicjami do pracy w lepszym hotelu a nie w motelu na godziny, bo to tylko stracony czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za każdy wpis, naprawdę czytam to z zaciekawieniem. Chciałbym jeszcze dodać że podobny zawód do tego całego hotelarstwa to technik obsługi turystycznej. Jestem także ciekaw co o tym sądzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za każdy wpis, naprawdę czytam to z zaciekawieniem. Chciałbym jeszcze dodać że podobny zawód do tego całego hotelarstwa to technik obsługi turystycznej. Jestem także ciekaw co o tym sądzicie.

My będziemy dyskutować a Ty będziesz czytał i obserwował....

Tak po cichu... z boku

Wypisuję się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...