Skocz do zawartości

Zawód Hotelarz


Roe

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam takie pytanie do OP. Czy masz juz zielona karte?

Wylosowany - czekam.

A co do tych zawodów, to pytałem o hotelarza, ale jak wybierałem kierunek to się właśnie zastanawiałem między tym a technikiem obsługi turystycznej. Ale jak już się każdy rozpisał na ten temat to trochę was powykorzystuje :)

Raczej nikt na tym nie straci, poza oczywiscie waszym czasem ktory jest dla mnie chętny, lecz predzej czy pozniej ktos na tym forum zada podanie bardziej, lub mniej zbliżone do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wylosowany - czekam.

A co do tych zawodów, to pytałem o hotelarza, ale jak wybierałem kierunek to się właśnie zastanawiałem między tym a technikiem obsługi turystycznej. Ale jak już się każdy rozpisał na ten temat to trochę was powykorzystuje :)

Raczej nikt na tym nie straci, poza oczywiscie waszym czasem ktory jest dla mnie chętny, lecz predzej czy pozniej ktos na tym forum zada podanie bardziej, lub mniej zbliżone do tego.

ok. Zobaczmy.

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik obsługi turystycznej powinien być przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

1) organizowania działalności turystycznej;

2) organizowania imprez i usług turystycznych;

3) obsługiwania klientów korzystających z usług turystycznych;

4) rozliczania imprez i usług turystycznych.

Zeby nie zabierac miejsca pod tym linkiem jest czego ucza: http://www.koweziu.edu.pl/pp_zawod.php?nr_zawodu=422103

Teraz sobie trzeba odpowiedziec na pytanie co z tego przyda sie w stanach. No raczej nie: zadania i uprawnienia instytucji oraz służb działających w zakresie ochrony pracy i ochrony środowiska w Polsce; lub określa prawa i obowiązki pracownika oraz pracodawcy w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy; lub stosuje przepisy prawa pracy, przepisy prawa dotyczące ochrony danych osobowych oraz przepisy prawa podatkowego i prawa autorskiego;

Moim zdaniem edukowac sie w Polsce w tym kierunku pod katem USA jest bez sensu. Chyba, ze zamierzasz edukowac sie w USA to sorry..... :) Sa ludzie w stanach co ida do 4-letniego collegu, zeby byc make up artist.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając technika obsługi turystycznej to ludzie jak najbardziej mogą pracować w biurach turystycznych, mają dobry start do pracy jako przewodnik wycieczek czy pilot (oczywiście mając uprawnienia), które warto zrobić w PTTK. To jeżeli chodzi o PL i EU. Faktycznie mają wiedzę jak organizować imprezy/wydarzenia/wycieczki (rozliczanie, zamawiane tj wszystko czym zajmują się biura) Nie nauczysz się w takim technikum programów przydatnych w pracy (przynajmniej ja nigdzie nie widziałam aby tego nauczano) Wykujesz się na blachę "mapy" i geografii

Osobiście uważam że jest to mniej użyteczny zawód (porównując do hotelarza)

Nie wiem czy to w ogóle przyda się w USA, ale na mój rozum jeśli potencjalny właściciel biura turystycznego miały do wyboru "przeciętnego" absolwenta amerykańskiego liceum a osobę która ma pojęcie o geografii i wie więcej o tym biznesie, to weźmie tego drugiego.

Dodatkowo na plus liczy się Twoje pochodzenie z Europy - znajomość tematu, możliwość doradzenia amerykańskiemu klientowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy sie zgadzam z serafina. Biura podrozy tu wymieraja; amerykanie przewaznie nie jezdza na organizowane "wycieczki;" jezeli w ogole to jezdza na all-inclusives do znanych im hoteli/restortow. Tu przewaznie ludzie sami sobie organizuja wyjazdy, zwlaszcza teraz gdzie wszystko jest dostepne przez internet wlacznie z opiniami/rekomendacjami. A europejczyk/chlopak nie bedzie mogl doradzic amerykanskiemu klietowi bo sam nie zna oczekiwan/potrzeb amerykanow, zwlaszcza tych ktorzy sa starsi lub podrozuja z dziecmi.

Sorry - po prostu "hotelarstwo" w europejskim znaczeniu tu nic wlasciwie nie znaczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chciałbym dodać że jak wiadomo USA nie są małe, lotnisk, portów itd. jest naprawdę dużo i wydaje mi się teraz, z biegiem czasu jak na to patrze to technik eksploatacji portów i terminali to korzystny wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chciałbym dodać że jak wiadomo USA nie są małe, lotnisk, portów itd. jest naprawdę dużo i wydaje mi się teraz, z biegiem czasu jak na to patrze to technik eksploatacji portów i terminali to korzystny wybór.

Zdaj sobie sprawę że każdy technik będzie warty praktycznie zero tutaj. Będziesz na równi z ludźmi którzy żadnej szkoły nie skończyli i stosowne do tego zarobki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roe - zawsze warto mieć zrobione technikum i mieć jakiś zawód, nie wiadomo czy kiedyś się nie przyda. Lepsze to niż tylko liceum (twierdzę tak ja, absolwentka liceum <_< ) Pomimo tego iż zapewne osoby mieszkające w USA mają trafne uwagi, moim skromnym zdaniem zawsze lepiej znać się na czymś. Pomyśl - dostajesz pracę, nieważne czy w hotelu, czy w firmie zajmującej się organizacją eventów, czy na lotnisku, zawsze będziesz czuł się o tyle komfortowo, że coś tam przynajmniej liznąłeś wiedzy w szkole średniej

Katlia - jeśli Amerykanie jeżdżą na zorganizowane wycieczki, wykupują je sobie przez internet, to ktoś jednak (w firmach oferujących usługi w internecie) musi się znać na tym, aby ogarnąć temat i zorganizować wszystko. A jeżeli Amerykanin sam rezerwuje pobyt w hotelu z all-inclusive to też w tym hotelu będzie pracownik od eventów/organizacji pobytu itd.

Nie będę natomiast dyskutować czy technik przyda się do zdobycia pracy w USA, bo nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...