Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

o, patrz, a pytali mnie czy chce kwit, to powiedzialam, ze nie, bo mi sie spieszylo, wiec tylko wnioslam im kartony i odjechalam. No coz ;) Porzadki wiosenne trwaja, wiec moze cos tam jeszcze zawioze :D

Tak jak KaeR pisze- musisz uzywac itemized deduction zeby miec z tego jakis uzytek - ten papier co Ci daja (przynajmniej u mnie w Goodwill tak jest) to jest pusty i sie samemu wpisuje co sie oddalo... Ma jedynie podpis goscia ktory przyjmowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no racja, itemized deduction. KaeR: podatnicy, ktorzy maja np. mortgage, biora itemized deduction bo odpisuja mortgage interest, property taxes, mortgage insurance, etc, do tego dochodza wszystkie inne odpisy, ktore mozesz wtedy brac, czyli state lub sales tax, excise tax (np. rejestracja samochodu), itp. I wtedy to sie ladnie dodaje sporo ponad standard deduction.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no racja, itemized deduction. KaeR: podatnicy, ktorzy maja np. mortgage, biora itemized deduction bo odpisuja mortgage interest, property taxes, mortgage insurance, etc, do tego dochodza wszystkie inne odpisy, ktore mozesz wtedy brac, czyli state lub sales tax, excise tax (np. rejestracja samochodu), itp. I wtedy to sie ladnie dodaje sporo ponad standard deduction.

Oczywiscie trzeba brac co wieksze. Tak tylko mowie, ze te rozne odpisywania nic nie daja jak sie czlowiek miesci w standardowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ze kilka dni temu zgubilem trakera aktywnosci (fitbit) na parkingu w centrum handlowym. Wiem z duza dokladnoscia, gdzie to bylo i po kilku minutach, juz go nie bylo. Niby nic, ale stowka w plecy. Zglosilem do fitbita zgube, jakby ktos probowal go uzywac, bo w sumie wymaga to synchronizacji z jakims kontem, wiec moga to ewentualnie wylapac. Zaoferowali mi jednak wyslanie nowego za darmo. Pomimo mojej odmowy (co jest troche wbrew polskiej czyli mojej naturze :)), bo to byla moja wina, wyslali dzis do mnie nowke sztuke. To sie nazywa obsluga klienta... :)

Do tej pory uzywalem jedynie produktow konkrencji (jestem wiernym uzytkownikiem zegarkow Garmin'a), ale chyba pora sie przestawic po takim gescie... szczegolnie, ze ich sprzet jest w sumie jedenym z lepszych. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne przygody z poczta. Wyslalam do rodzicow paczke niemal ten sam dzien w ktorym oni wyslali jedna do mnie. Oni swoja juz odebrali, ja nie moge nawet swojej zlokalizowac od momentu kiedy opuscila Polske. Nawet pan z obslugi klienta USPS nie byl w stanie powiedziec gdzie jest paczka, ale ze "na pewno wkrotce jakas informacja sie pojawi." Mam ja szczescie do poczty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...