Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Ktos w ktoryms watku interesowal sie ile mozna zarobic "we wojsku" amerykanskim. Cos takiego mi sie nawinelo. Nie wiem na ile jest to prawda. Nasze "military wife" moga zweryfikowac.

 

From Privates to the Highest Officers in the U.S. Military, Here Are Their Salaries - en.showsnob.com

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarobki wojskowych to zadna tajemnica. :) https://www.military.com/sites/default/files/2022-12/2023 Active Duty Pay Chart.pdf  Wszystko zalezy od czasu sluzby i paygrade.

To jest basic pay. Do tego dochodzi BAH (basic allowance for housing) ktorego wysokosc zalezy od miejsca zamieszkania, paygrade, i ilosci osob w rodzinie. Jesli zolnierz (z rodzina lub bez) mieszka na terenie bazy wojskowej, BAH jest automatycznie pobierany z wyplaty w ramach czynszu i rachunkow (generalnie zolnierz mieszkajacy w domach "wojskowych" nie placi rachunkow takich jak woda czy prad). Jest zolnierz z rodzina mieszka poza terenem bazy, dostaje BAH do "reki". W wielu przypadkach bardziej oplaca jest mieszkac poza baza, bo wtedy mozna na BAH troche zarobic.

Jest tez BAS (Basic Allowance for Subsistence). Zolnierze mieszkajacy poza USA, dostaja tez COLA (Cost of Living Allowance). Np. Zolnierz rangi E7 mieszkajacy w Niemczech z jednym dependent dostanie okolo $246 w ramach COLA. :p

Zolnierze wyslani na specjalne misje dostaje tez dodatkowe Hardship Duty Pay. Bodajze raz w roku zolnierze dostaja tez Clothing Allowance, ktory teoretycznie powinni wydac na zakup nowego munduru, obuwia, etc.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Roelka v.2 napisał:

U mnie trwaja logistyczne przygotowania do przeprowadzki, no i za 2 tygodnie wylot do Polski. :D Duzo sie dzieje.

Dwie przeprowadzki to jak jedna powodz. Traci sie prawie zawsze czesc dobytku.

 

edit: Czy dyskusja o wyzszosci majonezu z Winiar nad majonezem Kieleckim juz zostala w Waszych domach rozstrzygnieta?  :)

Edytowane przez andyopole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupelnie niezgodnie z polskimi zasadami BHP bo safety glasses wiec juz sie czlowiek zupelnie zamerykanizowal..... (kupiona za $250 pokrywa bagaznika zeby nie wiercic / ciac oryginalne, kolor troche sie nie zgadza ale to juz drobny szczegol).

PXL_20230330_233649829_MP.thumb.jpg.a5c789e74ac069c0ec7fdc27c1dc0960.jpg

A efekt koncowy : 

PXL_20230401_001729572.thumb.jpg.203a7696fe1e689857ce3b0dd75f19be.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...