Jump to content

Proces Paszportu Usa


haxo

Recommended Posts

Witam, w czerwcu otrzymałem wizę imigracyjną i teraz jestem w USA. 2 lipca złożyłem wniosek o przyznanie paszportu USA opłata wynosiła 210$ i 50$ za przyśpieszenie i miał przyjść do 3 tyg i jeszcze nie przyszedł nie wiem jak długo jeszcze muszę czekać. Przy składaniu tego wniosku zabrali mi polski paszport a w nim miałem tą wizę. W dodatku do tej pory nie przyszła mi jeszcze zielona kartka tylko jakieś pismo że muszę wpłacić 165$ bo inaczej nie dostanę zielonej karty nie wiem o co chodzi bo z tego co wiem za zieloną kartę nie ma opłat, czy w ogóle potrzebuję tą kartę i czy powinienem zapłacić ? Teraz nie mam nawet żadnych dokumentów a czas leci a nic nie wiem. Pomocy.

Link to comment
Share on other sites

Skoro jestes obywatelem to po co ci zielona karta?

Moj maz skladal w czerwcu aplikacje na paszport USA,nie placil za zadne przyspieszenie i otrzymal go w ciagu 3 tygodni i 2 dni.

Mozesz wejsc na http://travel.state.gov/content/passports/english/passports/information/processing-times.html i sprawdzic na jakim etapie jest twoj paszport.

Link to comment
Share on other sites

haxo od dobrych paru tygodni piszemy ze nalezy zaplacic te 165 dol za wydanie GC plastikowego

taka nowosc wprowadzili i bez tej oplaty nie zostanie Ci wydana GC.

chyba ze czekasz na paszport to nie plac za GC :)

Link to comment
Share on other sites

Jak mogę uzyskać Social Security Number bo jest on potrzebny do sprawdzenia statusu paszportu online, ten numer otrzymuje się ze zielona kartą czy wraz z paszportem ?

Ani z jednym ani z drugim.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...