Skocz do zawartości

Przeprowadzka Rodzinna Dylematy Na Szybko


Kasica_s

Rekomendowane odpowiedzi

Uk odpada ze wzgledu chociazby na pogode:) poza tym ja sie pytalam o zycie przy danych zarobkach, my nie szukamy niczego, poprostu zaproponowali, wiec myslimy czy jechac, myslimy nad ta konkretna propozycja czy jest ok czy slabo, chodzi tylko o wpisanie sobie w cv nowych rzeczy i tyle, nie mamy cisnienia jak juz mowilam, no i oczywiscie zwiedzanie, przygoda:)

Moja sugestia UK to tylko odpowiedz na Twoje posty o Szwajcarii - przeciez wspominałaś ze i tak chcecie z tamtąd wyjezdzac. Natomiast na pewno nie namawiam - my teraz mieszkamy w Edynburgu a przenosimy sie do LA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Co do gdzie mieszkac/kupic - wszystko zalezy gdzie maz bedzie pracowal. Caly rejon, jak miqhs odkryla, jest drogi/bardzo drogi -- i zapchany. Bo wiesz, wszyscy tam chca mieszkac! Jezeli chcesz widziec sie z mezem w ciagu tygodnia to uwazam ze trzeba mieszkac jak najblizej pracy. Bo inaczej to on bedzie dlugo dojezdzal. Dobra zaleta Silicon Valley jest to, ze wiekszosc szkol w okolicy jest dobra*, wiec to przynajmniej bedziecie miec z glowy. Firma napewno ma w HR informacje gdzie/jak szukac, mozliwie ze maja nawet "wlasnych" agentow, wiec skorzystajcie z tego -- no i niech maz sie wypytuje znajomych z pracy. Oni beda wiedzieli lepiej niz tu na forum. Powiem Ci, ze mieszkalam w Bay Area 17 lat (Cupertino, Palo Alto/Menlo Park, Berkeley/Oakland) i uwielbiam te rejony. W planach mamy przeprowadzke tam "na stare lata."

*Wiesz jak ocenic czy szkola jest dobra? Dowiedz sie, ile tam jest Azjatow! Serio! Azjaci sa bardzo ambitni akademicznie, wysylaja dzieci tylko do najleszpych szkol i najlepszych uniwersytetow. Jezeli szkola jest OK w ich mniemaniu, to bedzie na wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My na początek wynajęliśmy sobie lokum przez airbnb.com, dopiero wtedy robiliśmy wycieczkę po okolicy, bo tu jest dość różnie, chociaż generalnie klimaty podobne. Wynajęcie mieszkania zajeło nam tydzień. W samym SF jest ciasno, ja wolę amerykańskie miasteczka, szerokie ulice i domki po obu stronach. Apartamentowce - my tak mieszkamy, wygoda polega na tym, że jest administracja i zajmuje się budynkiem. Myśmy chcieli na początku wynająć dom, ale potem zmieniliśmy zdanie. Generalnie jest w czym wybierać. Sprzedawanie swoich gratów z domu to był koszmar, większość poszła na allegro, resztę sprzedaliśmy za grosze sąsiadom, znajomym, ale sporo też wyrzuciliśmy do kontenera.

Z tymi korkami w bay area jest dość dziwnie, nie mogę ich wyczuć. Są one jednak mniej uciążliwe, niż w Warszawie, myśmy parę razy stali w różnych porach dnia, ale nawet jak jest korek to się raczej jedzie, a nie stoi. Dla nas takie korki to nie korki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie slyszalam o azjatach, ale tez uslyszalam by dziecko od razu nie stresowac i nie wrzucac go z nimi do szkoly, bo oni sa tak ambitni, ze na zycie juz im nie starcza czasu, tylko nauka i sukces... Ja jednak wole, by moje dzieci troche nizej mierzyly, ale poznaly co to zycie:) czy sie uda zobaczymy za 20 lat hehe zobaczymy na miejscu co z mieszkaniem i szkola, bo widze, ze moja meza coraz bardziej podekscytowany chodzi, wiec pewnie lada dzien cos sie wykluje

Co do gdzie mieszkac/kupic - wszystko zalezy gdzie maz bedzie pracowal. Caly rejon, jak miqhs odkryla, jest drogi/bardzo drogi -- i zapchany. Bo wiesz, wszyscy tam chca mieszkac! Jezeli chcesz widziec sie z mezem w ciagu tygodnia to uwazam ze trzeba mieszkac jak najblizej pracy. Bo inaczej to on bedzie dlugo dojezdzal. Dobra zaleta Silicon Valley jest to, ze wiekszosc szkol w okolicy jest dobra*, wiec to przynajmniej bedziecie miec z glowy. Firma napewno ma w HR informacje gdzie/jak szukac, mozliwie ze maja nawet "wlasnych" agentow, wiec skorzystajcie z tego -- no i niech maz sie wypytuje znajomych z pracy. Oni beda wiedzieli lepiej niz tu na forum. Powiem Ci, ze mieszkalam w Bay Area 17 lat (Cupertino, Palo Alto/Menlo Park, Berkeley/Oakland) i uwielbiam te rejony. W planach mamy przeprowadzke tam "na stare lata."

*Wiesz jak ocenic czy szkola jest dobra? Dowiedz sie, ile tam jest Azjatow! Serio! Azjaci sa bardzo ambitni akademicznie, wysylaja dzieci tylko do najleszpych szkol i najlepszych uniwersytetow. Jezeli szkola jest OK w ich mniemaniu, to bedzie na wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiem Ci krotko przygodę mojego kolegi, tez z branzy IT, chociaż bardziej hardware, on ma doktorat z elektroniki. Firma go sciagnęła do USA na jakas wize pracownicza, po jej upływie dostal GC + oczywiście cala rodzina, najmłodszy urodzil się już w USA. Zarabial bardzo dobrze, zona nie musiala pracować. Kupil dom, samochody, RV.

A po siedmiu latach pobytu (bodaj w 2012 roku) zaproponowali mu powrot do Polski w celu zorganizowania filii amerykańskiej firmy. Zaplacili mu przeprowadzke w tym kontenery na meble i samochody. Filia w Polsce prosperuje tak znakomicie ze już zlikwidowali oddzial w Berlinie.

Oni już po powrocie do Polski przyjechali tu zdawać egzamin na obywatelstwo. Co roku w wakacje firma placi im bilety i rentuje mieszkanie oraz samochod na miesiąc i przyjezdzaja cala 5 osobowa rodzina. On wpada częściej w sluzbowych sprawach.

Ameryka.

Nie zebym zachecal ale nigdy nie wiadomo jak dobrze mogą się potoczyc losy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadla

Jedziemy, na 2-3 lata, najwyzej bedzie to inwestycja w nauke jezyka, zwiedzanie i nowy wpis w cv:)

Dziekuje bardzo wszystkim za informacje, na pewno jeszcze tu niejeden temat porusze i niejedno pytanie zadam... Do konca roku powinnismy byc w okolicy san francisco, teraz tylko trzeba pomyslec gdzie wynajac mieszkanie czy maly domek:)))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...