Skocz do zawartości

Niepełnosprawny come back


Rekomendowane odpowiedzi

:)

no to teraz mnie Zaskoczyles.. tzn. jak to jest z Ta wiza ? musze udac sie do jakiejs ambasady zeby ja otrzymac ? sprawa jest tego typu ze nie koniecznie musze leciec przez Kanade oczywiscie nie dokonca jest to uzaleznione odemnie ale jesli uda sie "wcisnac" w jakies inne polaczenie to nie polece przez toronto to polaczenie jest obecnie jedyne jakie moglem otrzymac w AA na tamta date w dniu wczorajszym.. planuje sie orientowac podczas pobytu juz w USA a wlasciwie starac sie zeby droga powrotna byla krotsza i szybsza chociazby ze wzgledu na swieta.. albo ewentualnie przebookowac bilet na pozniejsza date i na swieta zostac w USA no ale o Wizie tranzytowej nie slyszalem ani czytac okazji niemialem :x

Powiedz mi jeszcze jak "maly" jest ten problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Niezależnie od tego, czy zamierzasz odwiedzić Kanadę, czy przybywasz tam jedynie tranzytem w drodze do innego kraju, wymagania są takie same. Kiedy znajdziesz się na granicy, zwracasz się o zezwolenie na wjazd do Kanady. Aby urzędnik imigracyjny mógł stwierdzić twoją tożsamość musisz mieć przy sobie paszport albo dokument podróży, który będzie ważny na czas zaplanowanego przez ciebie pobytu w Kanadzie.

Po przybyciu do Kanady musisz przekonać urzędnika imigracyjnego, że w Kanadzie pozostaniesz tylko tymczasowo, bez względu na to, czy na Międzynarodowym Lotnisku w Vancouver przebywasz tranzytem, czy odwiedzasz krewnych w Quebec, czy też studiujesz w Nowej Szkocji.

http://www.dfait-maeci.gc.ca/canadaeuropa/...isa&imm3-pl.asp

wychodzi na to zebys musial wystapic o wize w Ambasadzie Kanadyjskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

chyba jednak polece w tamta strone a powrot bede staral sie zmeinic w miedzyczasie i ew. przebukuje.. bo staranie sie o wize Kanadyjska tylko po to zeby spedzic tam pare godzin nic poza tym nei zabardzo mi sie usmiecha :/ zatem pozostane przy zmianie lotu i ew. terminu jesli nic sie nie zmieni w tej dacie i nie bedzie innych lepszych polaczen omijajacych Kanade :)

To chyba rozsadne podejscie ?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Sprawa wyjasniona i zalatwiona po mojej mysli :) wylot jak w planach 24 pazdziernika godzina 7.30 rano wylot na 9.15 wedlug planu powinienem byc w londynie i czekanie do 4.35 pm na lot do NY :)

a powrot tez juz z tylko jedna przesiadka tyle ze 6 dni pozniej niz planowalem czyli 25 grudnia, czesc swiat spedze w powietrzu, mam nadzieje ze bedzie to interesujace doswiadczenie :P na pokladzie bede mial specjalny wozek do poruszanai sie miedzy fotelami :] interesujacy jest fakt ze lazienka dla niepelnosprawnych jest miedzy business a first class :> czy dobrze mysle ze jesli beda w tamtych klasach wolne miejsca i duzo sie po usmiecham byc moze nei koniecznie bede podrozowal w ekonomiku ? czy tez moje mysli definitywnei nie znajda potwierdzenia w praktyce ? :>

poza tym dostalem wize tylko na rok :/ no nic trzeba sie cieszyc ze jest :P

Pozdrawiam Wszystkich Serdecznie!

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Sprawa wyjasniona i zalatwiona po mojej mysli :) wylot jak w planach 24 pazdziernika godzina 7.30 rano wylot na 9.15 wedlug planu powinienem byc w londynie i czekanie do 4.35 pm na lot do NY :)

a powrot tez juz z tylko jedna przesiadka tyle ze 6 dni pozniej niz planowalem czyli 25 grudnia, czesc swiat spedze w powietrzu, mam nadzieje ze bedzie to interesujace doswiadczenie :P na pokladzie bede mial specjalny wozek do poruszanai sie miedzy fotelami :] interesujacy jest fakt ze lazienka dla niepelnosprawnych jest miedzy business a first class :> czy dobrze mysle ze jesli beda w tamtych klasach wolne miejsca i duzo sie po usmiecham byc moze nei koniecznie bede podrozowal w ekonomiku ? czy tez moje mysli definitywnei nie znajda potwierdzenia w praktyce ? :>

poza tym dostalem wize tylko na rok :/ no nic trzeba sie cieszyc ze jest :P  

Pozdrawiam Wszystkich Serdecznie!

Marcin

first na pewno nie dostaniesz (nigdy nie robia upgrade'u z economy do first - co najwyzej do business, a osobe z business wtedy przesadza do first). jest mozliwe, ze dostaniesz upgrade do business - chocby dla samej wygody Twojej i innych pasazerow - np zeby nikt nie musial Cie przepraszac i zebys nie musial sie gimnastykowac gdy ktos chcialby np wyjsc do toalety - i tak samo w druga strone. mysle, ze taki upgrade jest calkiem prawdopodobny, a szczegolnie w drodze powrotnej - jako ze bedzie Cie odprawial pracownik american airlines, a nie pracownik firmy handlingowej pracujacej dla lotniska (w warszawie) ;-)

masz wieksze szanse na upgrade, gdy sie ubierzesz ladnie - tzn jakas koszula itd - a nie np t-shirt. - chodzi o to, by osoba pasowala do "atmosfery" klasy business ;-) wazne jest tez, by miec karte lojalnosciowa - ta mozesz zalozyc sobie na stronie american airlines - nazywa sie AAdvantage. - dostaniesz swoj wlasny numer, zadzwon do swojego biura podrozy (czy gdzie zalatwiasz ten bilet) i popros o dodanie go do rezerwacji (nawet jezeli bilet juz jest wystawiony - wazne co oni maja w systemie a nie wydrukowane na bilecie ;-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

Na poczatek chcialbym przeprosic za dlugie nie odpowiadanie (wakacje etc.)

Kolejno pozniej hmm, Santa hmm no coz jesli nie robia upgrade'ow do first z economy trudno.. ale co do ubioru tutaj jest pewien problem.. otoz Widzisz ja najlepiej czuje sie w dresach i wlasnie w jakims t-shircie, szczerze mowiac odkad jestem na wozku ubieranie sie ladnie tak jak Mowisz "koszula" etc. jest poprostu nie wygodne i praktycznie caly czas kiedy tak wlasnie jestem ubrany normalnie sie dusze :/ jest mi nie wygodnie a wygoda to podstawa! zatem jesli nawet bedzie mnie to "kosztowalo" podroz w economy trudno jednak na tak dluga podroz nie moge ubrac sie tak jak bedzie mi niewygodnie bo oszaleje :/ a co do aadvantage to juz sie zabieram :D

Pozdrawiam Serdecznie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...