Skocz do zawartości

Dv-2016


marcinGD

Rekomendowane odpowiedzi

MarcinGD no to wyjaśnienie łopatologiczne.(albo na chłopski rozum, jak kto woli) Cytat:

Uczestnik musi spełniać wymagania programu DV pod względem wykształcenia lub kwalifikacji zawodowych
zgodnie z jedną z podanych opcji:
• musi posiadać pełne wykształcenie średnie lub jego odpowiednik (pomyślne ukończenie formalnego
dwunastoletniego programu nauczania szkoły podstawowej i średniej);
LUB
• dwuletnie doświadczenie zawodowe w ciągu ostatnich pięciu lat w zawodzie, do wykonywania którego
niezbędne są co najmniej dwa lata szkolenia bądź doświadczenia zawodowego. Do ustalenia, czy
doświadczenie zawodowe jest wystarczające do spełnienia wymogów programu stosowana będzie baza
danych O*Net OnLine Departamentu Pracy Stanów Zjednoczonych.
Więcej informacji o wymaganiach dotyczących doświadczenia zawodowego, jakie musi spełniać główny uczestnik
loterii DV można znaleźć wśród Często Zadawanych Pytań
Nie należy wysyłać zgłoszenia, jeśli nie spełniają Państwo obu tych warunków.
Źródło:
Dalej uruchom najlepiej Chrome, wejdź na strone loterii
i skorzystaj z opcji tłumaczenia strony(jeśli kiepsko z agielskim u Ciebie) i zobaczysz po przetłumaczeniu:
Formularz zgłoszeniowy
Formularz zgłoszenia wytwarza się na dwie części, jedna dla pierwszego wpisu oraz po jednym dla pochodnych (jeśli występuje). Każda część musi być poprawnie i całkowicie przed przejściem do następnej części. Po wszystkie części są zakończone, wpis zostanie przedłożony Centrum Przetwarzania DV-2016. Kliknij poniższy link, aby rozpocząć proces wejścia.
Przechodząc dalej znowu zobaczysz(caly czas korzystasz z tlumaczenia strony)
ELEKTRONICZNY RÓŻNORODNOŚĆ VISA ZGŁOSZENIE
wpisz kod i dalej postępuj tak samo i znowu zobaczysz:
ELEKTRONICZNY RÓŻNORODNOŚĆ VISA ZGŁOSZENIE
Część pierwsza - Uczestnik Informacje
I teraz to co masz pogrubione odnieś do tego co masz podkreślone, pogrubione i powiększone w cytacie z polskiej instrukcji :)
Co do odpowiedzi z FB ambasady, to odpowiedzieli Ci dobrze, świadectwa podczas wypełniania i wysyłania zgłoszenia na https://www.dvlottery.state.gov/ nie musisz mieć obok komputera. Ponieważ nie podajesz ani adresu szkoły, ani nic innego co na nim napisane. Ale w szafie już musi sobie leżeć i czekać na weryfikacje jaką przeprowadzi konsul podczas rozmowy, jeśli Ciebie wylosują i zaproszą na rozmowę.
Zadałeś ambasadzie na FB bardzo ogólnikowe pytanie i tak samo Ci odpowiedzieli.
Marcin GD teraz zrozumiałe? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dobrze napisane Mido :)

ogolne pytanie to taka tez jest odpowiedz

mialem wczoraj napisac o tym pytaniu :)

Marcin musisz duzooo sie nauczyc jeszcze jak sie pytasz,o co sie pytasz bo jak zaczniesz tak zycie to za daleko nie pojedziesz

Tak samo z rozmowa z telefoniczna,musisz wszystko powiedziec co i jak

a co do tych pytan o ds 260,rozmowe to od pewnego czasu jestes na forum i myslalem ze czytasz ,zapoznajesz sie z tymi tematami,ze zyjesz zyciem ,wiza do USA ;)

jesli chcesz wyjechac do USA tak bardzo to znajedz po pewnym czasie odpowiedzi jak jest z ds 260,rozmowiami

tak w wielkim skrocie sprawdzasz czy Cie wylosowali,pozniej wysylasz ds 260 i czekasz az Ci przydziela dzien rozmowy a to moze byc na poczatku rozmow a moze byc pod koniec ;)

Piszesz o rodzicach ,wystarczy ze rodzic wylosuje,dostanie wize a nie poleci i Twoj sen o USA sie skonczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wpisac high school degree, ponieważ będzie to swiadectwo, które należy okazac w dniu rozmowy z konsulem.

Tyle w temacie rozumiem was, ale w takim razie co powiedzieć na odp ambasady odnośnie tego co zaznaczyć degree czy no degree..

jeszcze komentarz odnośnie nie skończenia szkoły, jestem dobrym uczniem blisko mi do paska na świadectwie :)

mido, wyjaśniłem im krok po kroku moją sytuację, wiedzą, że mie mam świadectwa teraz, że dopiero zbliżam się do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz 18 lat? Jak nie to i tak nie będziesz mógł wysłać wniosku na loterie.

Zastanów się co zrobisz jak ambasada nie zgodzi się na przełożenie terminu a wypadnie on przed ukończeniem szkoły?

A co ukończenia szkoły, wiesz masz jeszcze 1.5 roku nauki przed sobą i przez ten czas może się stać coś co przechodzi Ci w kontynuowaniu nauki(czego oczywiście Ci z całego serca nie życzę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli marcinGD tak bardzo chce wysłać zgłoszenie na loterię, to niech wysyła.

Nikt z nas mu tego nie zabroni ;)

Co do odpowiedzi ambasady... Pytałam już, jak dokładnie brzmiało pytanie, jakie im zadałeś, ale nie odpowiedziałeś.

Jeśli wyraźnie napisałeś im, że jesteś w 2 klasie liceum i mimo to oni odpowiedzieli Ci, że możesz startować w loterii, to wprowadzili Cię w błąd.

Nie da się tego inaczej wytłumaczyć.

Zresztą jako nieletni chyba nie do końca możesz podejmować jakieś samodzielne decyzje, a udział w loterii jest taką decyzją.

Ale zgłaszaj się do loterii, jeśli chcesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sobie dal z nim spokoj - gosc juz wyjezdzal na EB-5 (twierdzil ze jest milionerem), bral slub, zawracal dupe polowie forum pytaniami o prawo jazdy i high school a teraz sie okazuje ze jest w 2 klasie liceum i desperacko probuje wziac udzial w loterii piszac jakies glupoty i interpretujac pytania w formularzy w swoj wlasny sposob. Za chwile sie okaze ze ma 14 lat......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kzielu ... EB5 , zwykła wzmianka, ( to, że bawię się w biznesik, nie twoja sprawa, również wzmianka, że wyjaśnić sytuację ) Ślub, również zwykła wzmianka, High School, chciałem, ale zrezygnowałem, A poza tym, masz 3629 postów, a nie rozumiesz idei " forum " to, że ja zadaję pytanie, i rezygnuję nie ozancza nic, wielu osobom może to naprawdę pomoc.

Nie chcesz pomagać, po prostu możesz się nie wypowiadać i ignorować mnie tutaj.

A teraz wróćmy do tematu, wyjaśniłem im moją sytuację, i moje pytanie do Ambsaday było skierowane o przyszłą loterię ( 2017, jeśli oczywiscie się odbędzie ) pisali, że nie muszę mieć świadectwa, bo przecież i tak je dostanę i to nawet przed wynikami loterii, i dlatego założyłem wątek, żeby was spytać, czy jeśli mogę wziać udział za rok, to czy mogę też wziać udział w teraz... Ale chyba, rzeczywiście sobie odpuszczę, Bo będzie ogromny ból, jeśli uda się wylosować, i mnie odrzucą, właśnie z powodów, powiedzmu opóźnienia w wypisywaniu ds260

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj, że żeby czegokolwiek się dowiedzieć, to musisz zadawać precyzyjne pytania.

Nie, czy możesz brać udział w loterii w 2016 roku, ale czy możesz brać udział w loterii w tym roku, a która dotyczy fiskalnego roku 2016.

Żebyś potem nie mówił, że Cię okłamano.

No i przede wszystkim pamiętaj o pełnoletności. Musisz mieć prawo o sobie stanowić, a takie prawo daje Ci ukończenie 18 lat.

I to tyle ode mnie, bo już znudziło mi się walić tym grochem o ścianę.

Jeśli ktoś nie potrafi zrozumieć podstawowych wymagań loterii, pomimo usilnych tłumaczeń, to ja się poddaję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...