Skocz do zawartości

Pytanie Odnośnie Lotu


Rekomendowane odpowiedzi

najlepiej by bylo abys wzial taxe, ktora zawiezie Cie pod sam adres w jakies 20 minut.

cena:

finder mi pokazuje: That cab ride would cost about $28.80. That is roughly $33 with a 15% tip. It is about 11.5 miles. There is a $0.50 night surcharge (8pm to 6am). There is a $0.50 New York State tax on all taxi rides

takze juz wszsytko wiesz. :)

<script type="text/javascript"></script>

dzięki za podpowiedź ! :) Ale jeszcze dla włąsnego spokoju zapytam jak to jest z napiwkami w taxi ? Rozumiem, że kwota podana przez kierowcę (urządzenie) jest kwotą za sam przejazd ? Zdaje sobie sprawę, że danie napiwku w USA jest na pograniczu nieformalnego przymusu (nie wiem jak to ująć :) )

Reasumując : Wsiadam -> jadę - płacę tyle co powie + napiwek (ile?) dobrze myślę ? :)

P.S Korzystał ktoś z przejazdów z firmą UBER ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Niecale dwa tygodnie temu pozwolilem sobie wrocic z lotniska do domu taksowka. Na oparciu pasazera jest ekran na ktorym leca reklamy a po przybyciu na miejsce ekran zamienia sie w terminal. Trzeba przejechac karta a po akceptacji wyswietlaja sie kwoty napiwkow do wyboru, od $0.0 do chyba $50. Dalem $10, razem rachunek wyniosl $79.90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujeeeee !!!!!!!!!!! ;)

Już myślałem, że to wszystko, ale jescze jedno... jestem właśnie w trakcie odprawy interentowej i o ile na trasie Waw - Londyn poszło gładko tak na trasie Londyn - NEW York wyskakuje komunikat (po uzupełnieniu danych)

We're sorry, we are unable to complete your check-in request for the following passenger (s):


MR .....

  • Travelers entering the U.S. are required to have a travel authorization (ESTA) or a valid U.S. entry document on file with U.S. Customs.
  • If you are traveling under the Visa Waiver Program and do not have a valid ESTA authorization, request authorization. Once the ESTA is on file you can return to complete check-in.
  • If you are not traveling under the Visa Waiver Program you may need to provide additional U.S. entry documents at the airport (U.S. Resident Card or U.S. Visa).

Dobrze myślę, że odprawę bedę musial zrobić na Lotnisku w Londynie i wcześniej pokazać moją wize ? Stad to zamieszanie ?

Będę wdzięczny za odpowiedź bo się lekko stresuje... <_<

Dodatkowo (choć to już nie tak ważne) na stronie jest napisane, ze na pierwszym oddcinku lotu jest posiłek "snack" a na odcinku do USA napis "no meals" - myślałem, że posiłki choć skromne to zawsze są.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waw - london dostaniesz pewnie jakiegos snacka: jakies pseudo paluszki albo kanapke

london - nyc - nie boj sie bedzie ok, z glodu nie umrzesz...

zamieszanie wlasnie stad....oni chca zobaczyc wize...

JEJU, dzięki, że to odcxzytaleś i dałeś odpowiedź ! nie spałbym w nocy przez to pewnie <stres>

ostatnie już pytyanie - mój wagaż waży 24,4 zamiast 23 kg, odejmować z bagażu ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEJU, dzięki, że to odcxzytaleś i dałeś odpowiedź ! nie spałbym w nocy przez to pewnie <stres>

ostatnie już pytyanie - mój wagaż waży 24,4 zamiast 23 kg, odejmować z bagażu ? :)

1 raz lecisz ? pewnie bedziesz tak podjarany ze calego lotu nie przespisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 raz lecisz ? pewnie bedziesz tak podjarany ze calego lotu nie przespisz :)

jeśli chodzi o "króciaki" po Europie to latałem sporo (Wizzair itp) ale to inna bajka oczywiście z małym bagażem podręcznym.

W stanach byłem 6 lat temu, ale wóczas leciałem turystycznie na miesiąc Waw - Chicago - Waw

Teraz lecę do USA, ale to tylko przystanek w drodze do Kanady gdzie rozpoczynam roczny pobyt.. no i właśnie, spakuj tu się dobrze na rok czasu, do tego przesiadki... Waw - Londyn - NY (jkf) - NY (LGA) - Torronot - Winnipeg

mam stresa :

1. Czy bagaż doleci cały i czy go nie zgubią

2. formlaności papierkowe - obym wszystko miał ok

3. transfery po NY

generalnie odetchne w poniedziałek już na miejscu w Kanadzie

ostatnie (chyba) pytanie : odprawę na lot z Londynu do NY robie przy jakimś okienku, czy kiosku ? Rozumiem, też że skoro na jednym bilecie mam całą podróż, to nadany w Polsce bagaż odbieram już w USA

Dzięki za pomoc i zrozumienie, ale sami rozumiecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam bedziesz sie kierowal tak jak masz na bilecie te terminale...no i dojdziesz do jakiegos okienka....zgubic sie nie, tam znajdziesz check in......idziesz jak wszyscy....

co do bagazu - nie wiem......bo to lot do kanady...spytaj na okeciu na odprawach jak to jest aby sie upewnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...