Skocz do zawartości

Wymiana Studencka


Rekomendowane odpowiedzi

Jest pewien problem, ponieważ nie posiadam certyfikatu TOEFL,

Te wymagania nie dotyczą native speakerow ale macie może pomysł jak to się ma do studiowania w Anglii? To tez dotyczy studentow studiujących w UK? troche bezsensu.

Twoim językiem jest polski nie angielski więc Cię dotyczy. Ale jaki jest problem? Płacisz, idziesz, bierzesz test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Taki, że aplikacje mam złozyć do 15 lutego. A na wyniki egzaminu się czeka około 6 tygodni.

W niektórych szkołach można się na ten temat dogadać i zaznaczyć, że wyniki będą za kilka tygodni. Prawda jest taka, że za aplikację trzeba się brać wcześniej. Ja przez TOEFL wyjechałem jeden semestr później bo tak jak Ty obudziłem się z ręką w nocniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pewien problem, ponieważ nie posiadam certyfikatu TOEFL,

Te wymagania nie dotyczą native speakerow ale macie może pomysł jak to się ma do studiowania w Anglii? To tez dotyczy studentow studiujących w UK? troche bezsensu.

masz moze IELTS (zakladam, ze masz studiujac w UK)?

sprobuj wyslas IELTS w miejsce TOEFL, ale przypuszczalnie i tak bedziesz musial TOEFL zrobic.moze wystarczy na razie pokazac, ze jakie spapier masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiazany, uczelnia stwierdzila ze na podstawie moich wynikow jest gotowa w 100% wstawic się za mną i potwierdzic moje umiejetnosci jezyka angielskiego.

Sluchajcie, ostatnia prośba. Jak powinien waszym zdaniem wygladac lista? (od 1 do 5 wyboru) proszę o wszelkie propozycje, czasu jest coraz mniej , a na pewno wasze sugestie pomoga mi jeszcze w inny sposob spojrzec na te uczelnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diesel, zadasz niemozliwego! ;)

z mojej perspektywy, zanim wrzucisz piec uczelni na swoja liste, upewnij sie, jakie masz szanse, zeby zostac na nie przyjetym. przeszperaj strone ISEP-u, zeby znalezc poziom zainteresowania uczelnia (to sie bedzie nazywalo pewnie jakos chances of placement) i upewnij sie, ze masz na liscie uczelnie z roznych kategorii - od najbardziej pozadanych, do tych z good chance of placement.

miejsce zalezy tylko wylacznie od ciebie;)

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy miejscu Chapman, no ale niestety jest w liscie najbardziej pożądanych uczelni.. NIe mam pojecia szczerze mowiąc co umiescic na kolejnych miejscach.

Jest ktoś może na forum, kto ogarnia system creditow w USA? troche tego nie rozumiem jak to wygląda. Jezeli znalazłby się ktoś na tyle pomocny będę naprawdę wdzięczny !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz pytania? Przewaznie, ilosc kredytow danego przedmiotu rowna sie ile godzin tygodniowo jestes na wykladzie - 5 creditow to 5 godzin tygodniowo, naprzyklad godzine dziennie Mon-Fri. Na prawie wszystkich uczelniach musisz miec 12 godzin + zeby byc full time. Przecietnie, studenci probuja miec 15-17 creditow (na semestr)

Co do listy - w koncu na ktore uczelnie bedziesz probowal? Napisz, to moze doradze.

I na czym polega fakt, ze sie dostaniesz? Czy sa jakies uczelnie na twojej liscie ktore maja wyzsze wymagania? Jezeli tak, to wyslij aplikacje takze na te mniej selective uczelnie zeby GDZIES sie dostac. Uczniowie w USA kiedy wysylaja papiery na studia przewaznie maja 3 grupy - safety (szkoly ktorych minimum wymagania sa nizsze niz twoje stopnie/egzaminy) match (gdzie wymagania sa podobne do twoich stopni, itp) i reach (szkoly gdzie wymagania za wyzsze od twoich stopni, itp., + te najbardziej konkurencyjne szkoly, Ligia Bluszczowa, Berkeley, Stanford, itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...