Skocz do zawartości

Wymiana Studencka


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Chapman, zdecydowanie.

Nie znam sie na tych uczelniach w Teksasie; jedyna ktora brzmi bardziej ciekawie to Southwestern Univ. bo jest nie daleko od Austin, a Austin jest bardzo fajnym miastem, chociaz lato tam jest straszne. (Gorace i super wilgotne.) Ale ja w ogole nie przepadam za tym stanem i kultura kowbojsko-republikanska w Teksasie. Nie moje klimaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolica: ladna/bardzo ladna, stosunkowo blisko do wybrzeza i atrakcji w Los Angeles. Pogoda super. Z tego co pamietam, jest to bardzo ladny kampus. Jedyne co musisz sobie wygooglowac to komunikacje miejska miedzy Chapman a LA/wybrzezem. Poza Kalifornia Chapman nie jest specjalnie znana uczelnia -- z wyjatkiem ich programow filmowych -- chociaz podobno tez maja dobry program w business. Ale ogolnie mowiac szkola jest na wyzszym poziomie niz San Marcos, Fresno, itp., jezeli chodzi o stanowe/krajowe rankingi, i mi sie wydaje bedzie bardziej ciekawym miejscem na rok/semestr wymiany.

** Dodam tez, ze to jest bardzo droga uczelnia, i pewnie poznasz tam duzo zamoznych studentow. Oni beda mieli samochody. Zaprzyjaznij sie z nimi - bo oni beda jezdzic nad morze, do LA itp. Kto wie, moze spotkasz bogata amerykanke i rozpoczniesz your american dream :)

** tu znalazlam info o komunikacji miejskiej - http://blogs.chapman.edu/students/2013/09/06/how-to-ride-public-transit/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, podsumowujac jak oceniasz okolice,atrakcje i pogode w renonach chapman?

Chcialem ci bardzo podziekowac za pomoc, wasze opinie mi bardzo pomogly. Naprawde dziekuje.

Mozesz tez wybrac szkole gdzie studiowal swiezo koronowany krol Arabii Saudyjskiej. Lewis & Clark University w Portland OR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem studentem angielskiej uczelni, i chcialbym wziąć udział w wymianie studenckiej w 2 roku moich studiów. Uczelni jest członkiem ISEP, więc mam możliwość wybrania jednej z amerykańskiej uczelni. Jedyne wymagania jakie musze spełnić to przdmioty, które muszą się mniej wiecej pokrywać. Teraz chciałbym prosić pomoc. Studiuje Accounting and Business, czy są tu użytkownicy forum, którzy posiadają jakieś informacje dotyczące amerykanskich uczelni, które ewentualnie znajdują się na tej liście i są w stanie napisać o nich jakąś opinię. Zależy mi na czasie, ponieważ aplikacje musze wysłać do 15 lutego. Pozdrawiam

LISTA UCZELNI http://www.isep.org/students/Directory/members_direct.asp

Widze, ze juz sobie costam wybrales, ale moge dorzucic trzy grosze od siebie: znam sporo uczelni z tej listy, ktora wkleiles, bo pracowalam przez spory dla college counselling. Moge kilka uczelni polecic, tylko nie bardzoe potrafie wyczytac z twoich postow, czy chcesz sie czegos nauczyc, czy barzdiej zalezy ci na pieknych widokach i mozliwosciach turystycznych; albo czy szukasz czegos w tanszej wersji, czy pieniadze nie graja dla ciebie zadnej roli.

Odpowiedz, jesli masz ochote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widze tej uczelni na liscie uniwerkow, ktora wkleilem, chyba ze sie myle?

Nie sprawdzałem linka i nie zamierzam. Może jej nie ma bo to bardzo dobra a co za tym idie, droga szkolka. Masz w ogole na tej liscie jakies uczelnie z Oregonu? Jeśli tak, to Ci powiem co warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...