Skocz do zawartości

Rozliczenie Podatkowe A Brak Przychodu W Usa


Rekomendowane odpowiedzi

You are a resident alien of the United States for tax purposes if you meet either the green card test or the substantial presence test for the calendar year (January 1-December 31).

Sprawdz co znaczy "either".

Pomijajac to wszystko (nie upieram sie ze mam racje) - nie zmienia to w zaden sposob odpowiedzi na pytania w N400 o ktorych pisalem wyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

  • Odpowiedzi 43
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mam do Was pytanko a mianowicie chodzi mi o rozliczanie podatkowe z prowadzonej firmy w Polsce , Wylosowaliśmy GC i planujemy wyjazd do USA w czerwcu 2016 .W kraju pozostanie moja firma którą do tej pory rozliczałem w Polsce . Planujemy założyć firmę na żonę w USA która będzie miała tylko dochód z USA i tu chyba proste bo tu bedzie rozliczenie tylko z USA , natomiast ja będę dalej prowadził firmę w Polsce . Dodam że mamy obecnie rozdzielność majątkową i każdy z nas rozlicza się osobno .

Czy możecie mi przybliżyć jak będzie wyglądać moja forma rozliczania . Firma w Polsce płaci podatki w Polsce pit roczny rozliczam w Polsce a dodatkowo coś rozliczam w USA ? Czyli z tych zysków Polskich dodatkowo place podatek w USA ?

Dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanko a mianowicie chodzi mi o rozliczanie podatkowe z prowadzonej firmy w Polsce , Wylosowaliśmy GC i planujemy wyjazd do USA w czerwcu 2016 .W kraju pozostanie moja firma którą do tej pory rozliczałem w Polsce . Planujemy założyć firmę na żonę w USA która będzie miała tylko dochód z USA i tu chyba proste bo tu bedzie rozliczenie tylko z USA , natomiast ja będę dalej prowadził firmę w Polsce . Dodam że mamy obecnie rozdzielność majątkową i każdy z nas rozlicza się osobno .

Czy możecie mi przybliżyć jak będzie wyglądać moja forma rozliczania . Firma w Polsce płaci podatki w Polsce pit roczny rozliczam w Polsce a dodatkowo coś rozliczam w USA ? Czyli z tych zysków Polskich dodatkowo place podatek w USA ?

Dzięki za odpowiedź

Bedziesz musial mial uderzyc do jakiegos CPA kumatego w rozliczeniach miedzynarodowych - rozliczyc sie bedziesz musial natomiast jak to zrobic wykracza poza to co przecietny taxpayer (np. ja) wie.

(to moje zdanie - moze tu sie trafi ktos kto takie rzeczy robi, mimo wszystko warto zasiegnac rady specjalisty bo z podatkami nie ma zartow).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...