Skocz do zawartości

Rozliczenie Podatkowe A Brak Przychodu W Usa


Rekomendowane odpowiedzi

FYI;)

Zadzwoniłem do biura podatkowego, okazało się, że będąc w usa poniżej 30 dni i mając dochód tylko w europie, nie muszę składać zeznania za zeszły rok w irs.

Do jakiego konkretnie biura podatkowego zadzwoniles ?

Ja bym sie nie cieszyl, bo w N-400 (jakbys kiedys chcial uzyskac obywatelstwo), masz nastepujace pytania :

Have you ever not filed Federal, State or local tax return since you became a Permanent Resident ?

If Yes, have you ever considered yourself to be a "non US-resident" ?

Na obydwa te pytania bedziesz musial odpowiedziec Yes bo to co Ci powiedzieli w IRSie o 30 dniach itp to jest przy zalozeniu ze jestes non-resident alien. Pamietaj ze IRS i USCIS to dwie oddzielne instytucje i maja zupelnie oddzielne przepisy.

To co zrobiles to moim zdaniem jedna z najglupszych rzeczy ktore mozna zrobic. Niemniej jednak - powodzenia.

Z tego http://www.irs.gov/Individuals/International-Taxpayers/Determining-Alien-Tax-Status jednoznacznie wynika ze jezeli spelniasz green card test to jestes resident alien i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Hej - mnie praca wciagnela i tez dopiero odpisuje. Meczylem sie strasznie z tym bo mi sie zerowalo - na TT forum dostalem odpowiedz ze nasze zarobki nie przekroczyly sumy od ktorej trzeba placic podatek wiec automatycznie pokazuje zero. Ja oczywiscie kombinowalem - poprawilem swoj blad - ja zarabialem jako freelance a zona miala pensje - wczesniej z rozpedu wpisalem ze oboje bylismy freelance ale jak przesunalem jej zarobki do dzialki pensji to poszlo bezproblemowo, Federal i State poszedl - tylko pokazalo mi ze nalezy mi sie 1000 zwrotu - i znowu sie martwie bo jakim cudem zwrot skoro nie placilem zadnego podatku tutaj??? NIc nie kombinowalem, wszytkie odpowiedzi zgodnie z prawda i ten ewentualny zwrot mnie teraz martwi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wiecej, turbotax mi wlasnie pokazuje ze moj federal return zostal zaakceptowany...

Czyli de facto rozpoczynasz swoje życie w USA od naciągania IRS... :) Swoją drogą jestem ciekawy jak potoczy się dalej ta sprawa. Też mam stały dochód w PL na określonym poziomie, niezależny od miejsca zamieszkania, dlatego z uwagą śledzę wpisy dot. systemu rozliczeń podatkowych w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej - mnie praca wciagnela i tez dopiero odpisuje. Meczylem sie strasznie z tym bo mi sie zerowalo - na TT forum dostalem odpowiedz ze nasze zarobki nie przekroczyly sumy od ktorej trzeba placic podatek wiec automatycznie pokazuje zero. Ja oczywiscie kombinowalem - poprawilem swoj blad - ja zarabialem jako freelance a zona miala pensje - wczesniej z rozpedu wpisalem ze oboje bylismy freelance ale jak przesunalem jej zarobki do dzialki pensji to poszlo bezproblemowo, Federal i State poszedl - tylko pokazalo mi ze nalezy mi sie 1000 zwrotu - i znowu sie martwie bo jakim cudem zwrot skoro nie placilem zadnego podatku tutaj??? NIc nie kombinowalem, wszytkie odpowiedzi zgodnie z prawda i ten ewentualny zwrot mnie teraz martwi...

Musialbys pokazac co najmniej calculation sheet zeby mozna Ci bylo cokolwiek powiedziec... Zreszta sam spojrzyj - sa w Turbotaxie, moze sam wyczaisz skad ten zwrot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musialbys pokazac co najmniej calculation sheet zeby mozna Ci bylo cokolwiek powiedziec... Zreszta sam spojrzyj - sa w Turbotaxie, moze sam wyczaisz skad ten zwrot.

Ten 1000 pojawia sie w child tax credit. Wszystkie dane sie zgadzaja - od kiedy zostalismy rezydentami itd. Trudno - poczekam na IRS i bede wyjasnial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kzielu

nie strasz mnie nawet:)

Mimo, że byłem rezydentem, róanolegle nie spełniam Substantial Presence Test:

You will be considered a U.S. resident for tax purposes if you meet the substantial presence test for the calendar year. To meet this test, you must be physically present in the United States on at least:

  1. 31 days during the current year, and
  2. 183 days during the 3-year period that includes the current year and the 2 years immediately before that, counting:
    • All the days you were present in the current year, and
    • 1/3 of the days you were present in the first year before the current year, and
    • 1/6 of the days you were present in the second year before the current year
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alien Residency - Green Card test:

If you meet the green card test at anytime during the calendar year, but do not meet the substantial presence test for that year, your residency starting date is the first day on which you are present in the United States as a Lawful Permanent Resident. However, an alien who has been present in the United States at any time during a calendar year as a Lawful Permanent Resident may choose to be treated as a resident alien for the entire calendar year.

Dodatkowo zadzwoniłem do IRS i dowiedziałem się, że mój case jest 'out of scope' i nikt na 'infolinii' IRS nie jest w stanie mi powiedzieć czy mam się rozliczać. Zadzwoniłem do poleconego mi Tax Office, jako że mieszkam niedaleko Miami, biura podatkowe mają tu takich i różnych innych podobnych przypadków całą masę więc na pewno można im zaufać. Myślę, że o tym czy zrobiłem źle czy dobrze, dowiem się dopiero jak będe ubiegał się o paszport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...