Skocz do zawartości

Rozliczenie Podatkowe A Brak Przychodu W Usa


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 43
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Bo w Polsce sam się rozliczam, nie płacąc nikomu:) Jadę zaraz do IRS w takim razie.

Darmowy Turbotax dziala tylko w najprostszych przypadkach. Nie chcesz byc najprostszym przypadkiem bo nie bedziesz mial zadnych deductions ani nic innego... Normalne ze sie za niego placi, dodatkowo za e-file State Return placi sie dodatkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla chcącego nic trudnego. Ja sama sie rozliczam i nie czuje potrzeby aby za to płacić. Kiedyś H&R Blocks nas rozliczyło ale po ostatnim jak ściągnęli z nas $ 200 za rozliczenie to stwierdzilam, ze za $200 to mogę w domu poświecić 2h. I takim sposobem co roku poświęcam pare godzin. A$59 nie jest za dużo jesli sie nie ma bladego pojęcia jak sie rozliczyć. Wiesz co sie mówi w USA , najgorsze co mozesz zrobić to prowadzić po pijaku i nie rozliczyć sie z podatku... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla chcącego nic trudnego. Ja sama sie rozliczam i nie czuje potrzeby aby za to płacić. Kiedyś H&R Blocks nas rozliczyło ale po ostatnim jak ściągnęli z nas $ 200 za rozliczenie to stwierdzilam, ze za $200 to mogę w domu poświecić 2h. I takim sposobem co roku poświęcam pare godzin. A$59 nie jest za dużo jesli sie nie ma bladego pojęcia jak sie rozliczyć. Wiesz co sie mówi w USA , najgorsze co mozesz zrobić to prowadzić po pijaku i nie rozliczyć sie z podatku... :)

Pierwszy rok musialemrozliczyc stanowy recznie, bo taki byl wymog i nawet jesliby to kosztowalo $200, zeby tego nie robic recznie, to tez bym zaplacil. :> Nie widze jednak powodu, zeby zanosic do jakiegos biura, bo z historii moich znajomych konczylo sie nieprawidlowym rozliczeniem.

Poniewaz wiekszosc ludzi na tym forum wie, zem czlowiek swinia, to powiem, ze jak czytam, ze ktos zamierza sie pofatygowac do IRS (i co to w sumie da?) zamiast zaplacic $59 i miec spokoj, to pod nosem sobie mowie, ze chyba zly kraj sobie czlowiek wybral do emigracji. Co zrobi jak bedzie musial zaplacic za cos co w Polsce jest "za darmo", np. edukacja czy lekarz? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z turbotaxem. za 2014 mamy tylko Foreign Income, wpisuje jak trzeba w Federal Tax ale przy podsumowaniu caly czas pokazuje mi total income jako "0" - przez to pokazuje ze to jest błąd, i dalej nie moge wyslac stanowego bo pokazuje sie info ze nie moge wyslac stanowego zanim nie wysle Federal. Pogubilem sie calkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...