Skocz do zawartości

Dv-2016 - Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Toretycznie 18, ale kto w wieku 18 lat ma ukonczona szkole srednia ktora da 12 lat nauki. Tak wiec aby wziac udzial w loterii trzeba miec conajmniej 21 lat.

ludzie, którzy zaczęli naukę w wieku 6 lat. A takich trochę jest.

A te 21 to chyba ktoś musiałby ze dwa razy kiblować ;) Szkołę średnia kończy się w wieku 19 lat jeśli ktoś rozpoczął naukę jako 7-mio latek, lub 18 jeśli ktoś zaczął edukować się w wieku 6-ciu lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadzenie firmy raczej nie podpada po minimalne wymagania.

Zawody kwalifikujące do loterii można znaleźć tutaj:

http://www.onetonline.org/

Muszą być w Job Zone 4 or 5, classified in a Specific Vocational Preparation (SVP) rating of 7.0 or higher.

Cały czas zastanawiam się czy kwalifikuje się...

Prowadzę firmę od sierpnia 2010. Zawód?

Kierownik sprzedaży, ustalam ceny rabaty, przyjmuję reklamacje Klientów, korespondencje z Klientami, płatności, fakturowanie, organizacja transportów/spedycji, obsługa kasy fiskalnej, komputera, obsługa strony internetowej - sklepu internetowego, manager, promocje w firmie ...

Pojęcia nie mam który zawód pasuje z wymienionych na stronie do mojego. Właściwie to mogłabym podpiąć się do kilku z tego co widzę i łapie się. Choćby księgowa ma powyżej 7. A księgową we własnej firmie również jestem...

Naprawdę pojęcia nie mam... Może ktoś miał podobną sytuację? Ewentualnie może jest gdzieś możliwość zasięgnięcia fachowej porady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam właśnie powiadomienie mailowe o dacie wizyty (luty).

Jakie trzeba mieć pieniądze na wizytę w ambasadzie, badania lekarskie i przede wszystkim z jakimi oszczędnościami leci do USA małżeństwo z małym dzieckiem?

Cały czas zastanawiam się czy kwalifikuje się...

Prowadzę firmę od sierpnia 2010. Zawód?

Kierownik sprzedaży, ustalam ceny rabaty, przyjmuję reklamacje Klientów, korespondencje z Klientami, płatności, fakturowanie, organizacja transportów/spedycji, obsługa kasy fiskalnej, komputera, obsługa strony internetowej - sklepu internetowego, manager, promocje w firmie ...

Pojęcia nie mam który zawód pasuje z wymienionych na stronie do mojego. Właściwie to mogłabym podpiąć się do kilku z tego co widzę i łapie się. Choćby księgowa ma powyżej 7. A księgową we własnej firmie również jestem...

Naprawdę pojęcia nie mam... Może ktoś miał podobną sytuację? Ewentualnie może jest gdzieś możliwość zasięgnięcia fachowej porady?

O kosztach już trochę pisano na tym forum ;)

Lekarz i badania w Krakowie

Badanie krwi - testy kiłowe dla dorosłych - 30 zł/os.

RTG dla dorosłych - 60 zł/os.

Testy IGRA tylko dla dzieci (zamiast zdjęcia) - 300 zł/os.

Wizyta

300 zł/os.

Szczepienia u nas były dla mnie i męża:

Tężec - 50 zł/os.

WZW B - 78 zł/os.

Więc w waszym wypadku bez szczepień, bo nie wiem ile macie lat i na co byliście szczepieni trzeba liczyć to jest już około 1400 zł plus ewentualne doszczepienia

Na wizycie w ambasadzie trzeba zapłacić 330$ od osoby (co przy obecnym kursie za trzy osoby da wam kolejne 4000 zł z kawałkiem)

Szczerze mówiąc to na Twoim miejscu bym zaczerpnęła fachowej opinii w związku z szansami na pomyślny finał, bo raczej nie wygląda to kolorowo. Mi by było szkoda wyrzucić, jak by na to nie spojrzeć, spore pieniądze mając taką sytuację jak Ty. Przy staraniu się o GC przez kryterium zawodowe trzeba przedstawić dokumenty, które to potwierdzą, a przy samozatrudnieniu to można sobie wpisać, co się chce, a dla konsula może to być mało wiarygodne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...