Skocz do zawartości

Dv-2016 - Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam.

Zastanawia mnie pewna sytuacja otóż podczas logowania się do loterii nie miałem jeszcze skończonych studiów wiec wybrałem ze mam skończoną szkole średnia natomiast teraz jestem już po obronie wiec moje wykształcenie się zmieniło , mam to gdzieś w jakiś sposób zaznaczyć czy poprostu na rozmowie o tym powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Gratuluje wszytskim ktorzy juz maja za soba rozmowe :) my ciagle jestesmy przed

Mam kilka pytan,

-ile wazne jest zaswiadczenie o niekaralnosci?

-jak dlugo czeka sie na termin wizyty u lekarza (warszawa)

-czy trzeba gdzies zglosci to ze przychodzimy bez dziecka (ma niespelna rok)

-czy do lekarza wystarczy ksiazeczka zdrowia dziecka i jego karta szczepien

- ile zdjec nalezy zabrac (niektorzypiszecie o 2 inni o 4)

-czy zabieraja orginaly dokumentow (nie diem czy zabres orginal dyplomu ukonczenia studios czy zrobic ksero)

:) to chyba tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zastanawia mnie pewna sytuacja otóż podczas logowania się do loterii nie miałem jeszcze skończonych studiów wiec wybrałem ze mam skończoną szkole średnia natomiast teraz jestem już po obronie wiec moje wykształcenie się zmieniło , mam to gdzieś w jakiś sposób zaznaczyć czy poprostu na rozmowie o tym powiedzieć?

Pani w okienku i tak pyta jakie jest najwyzsze wykrzstalcenie, wiec powiesz ze ma wyzsze i podasz jej dyplom.

Hej

Gratuluje wszytskim ktorzy juz maja za soba rozmowe :) my ciagle jestesmy przed

Mam kilka pytan,

-ile wazne jest zaswiadczenie o niekaralnosci?

-jak dlugo czeka sie na termin wizyty u lekarza (warszawa)

-czy trzeba gdzies zglosci to ze przychodzimy bez dziecka (ma niespelna rok)

-czy do lekarza wystarczy ksiazeczka zdrowia dziecka i jego karta szczepien

- ile zdjec nalezy zabrac (niektorzypiszecie o 2 inni o 4)

-czy zabieraja orginaly dokumentow (nie diem czy zabres orginal dyplomu ukonczenia studios czy zrobic ksero)

:) to chyba tyle

- dla ambasady rok(ale proponuje wziac jak juz bedzie wyznaczona data na rozmowe)

- 4 do lekarza i 2 do ambasady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My już po badaniach, a ponieważ sami byliśmy zainteresowani jak to wygląda i widać, że inni też o to pytają postanowiłam opisać jak ma się obecnie sytuacja w Krakowie, może komuś się to przyda :)

Ponieważ na wyniki testów IGRA dla dzieci czeka się 2-3 dni w poniedziałek rano stawiliśmy się w Centermedzie - zgłosiliśmy się w rejestracji, potwierdziliśmy termin wizyty u p. doktor (na czwartek), zapłaciliśmy za testy IGRA, nasze badania krwi i zdjęcia RTG (ponieważ nasze wyniki nie musiały być na ten sam dzień, to nie było dodatkowej opłaty za transport). Dostaliśmy skierowania na wszystkie badania i udaliśmy się na pobranie krwi, a później zrobić zdjęcia. Wszystko robione jest na miejscu, tylko do zdjęcia trzeba przejść do innej części budynku. Zostaliśmy poinformowani, że wyniki badań będą już czekać na nas w gabinecie, a zdjęcia mamy odebrać sami przed wizytą. Dodatkowo w rejestracji powiedziano nam, że najprawdopodobniej będziemy zaszczepieni na grypę, tężec i WZW B. Na ten dzień to było wszystko, więc mieliśmy kilka dni na zwiedzanie Krakowa :)

Pani Doktor przyjmuje dopiero od godziny 13, byliśmy pierwsi w kolejce, więc na chwilę przed terminem wizyty odebraliśmy zdjęcia i poszliśmy do rejestracji. Zapłaciliśmy za wizytę i przeszliśmy do pokoju nr 1.

Po chwili zjawiła się przemiła pani Doktor, która zaprosiła całą naszą czwórkę razem do gabinetu. Tak jak już kilka osób wspominało badania nie ma. Dr Pospieszałowska sprawdza wyniki badań, jak są ok to wypełnia dokumenty i zadaje kilka dodatkowych pytań, tj. wzrost, waga, przebyte operacje, czy przyjmuje się na stałe jakieś leki i jeśli trzeba doszczepić, to pyta o alergie.

Jeśli chodzi o szczepienia to ja nie miałam swojej karty szczepień, książeczki zdrowia, nic... okazało się, że to nie jest problem. Pani doktor, biorąc pod uwagę wiek, ocenia na co ewentualnie trzeba się doszczepić, a resztę wpisuje tak, żeby było dobrze. Dzieci nie są dodatkowo doszczepiane. W rezultacie mąż i ja dostaliśmy skierowanie na szczepienie przeciw tężcowi (szczepionka jest ważna 10 lat i już nam termin wygasł) i WZW B (niestety nie objęło nas to szczepienie jako obowiązkowe). Każde z nas dostało zaklejoną i zapieczętowaną kopertę do przekazania w ambasadzie oraz dorośli płytę i wyniki badań z kartą szczepień, a dzieci wyniki badań i kartę szczepień do zabrania w bagażu podręcznym i ewentualnego pokazania na granicy. Wszystko odbywa się w miłej i serdecznej atmosferze :)

Dopytałam też o szczepienie przeciwko grypie, bo trochę mnie pani w rejestracji przestraszyła mówiąc, że pewnie będziemy je robić (kolejne 200 złotych na te szczepienia nie bardzo mi się uśmiechało) - w sezonie zachorowań objęte są nim dzieci do 11 roku życia i osoby po 50, ale pani doktor z założenia nie szczepi dzieci, więc jeśli nie macie ponad 50 lat to nie musicie się martwić dodatkowym kosztem tego szczepienia.

Na zakończenie życzyła nam powodzenia i stwierdziła, że teraz to już tylko formalność, bo jak się ma badania ok, to nie ma już się czym martwić.

Znowu udaliśmy się do rejestracji, zapłaciliśmy za szczepienia i poszliśmy do gabinetu zabiegowego. Pani pielęgniarka szybko i sprawnie nas zaszczepiła, również życzyła powodzenia i powtórzyła to co p. doktor - że jak u nich się przejdzie pozytywnie to w ambasadzie już tylko formlność. I to cała wizyta :)

Najmniej przyjemna część, czyli koszty:

Przed wizytą

Badanie krwi - testy kiłowe dla dorosłych - 30 zł/os.

RTG dla dorosłych - 60 zł/os.

Testy IGRA tylko dla dzieci (zamiast zdjęcia) - 300 zł/os.

Wizyta

300 zł/os.

Szczepienia

Tężec - 50 zł/os.

WZW B - 78 zł/os.

Za czteroosobową rodzinę wyszło nam dokładnie 2236 zł.

Wiem, że post już wyszedł długi, ale może komuś przydadzą się też dodatkowe informacje, bo wiem jak to wyglądało gdy my się przygotowywaliśmy do badań i wyjazdu :) Ponieważ nie jesteśmy z Krakowa, ani nawet nie jesteśmy z okolic, a na wyniki badań dzieci trzeba czekać to musieliśmy się gdzieś zatrzymać. Poszukiwaliśmy przez Internet i trafiliśmy świetnie :) Jeśli ktoś będzie szukał miejscówki w Krakowie to serdecznie możemy polecić BlueAparthotel przy ul. Westerplatte 12. Warunki super, pokoje świeżo po remoncie, cena niska i w cenie śniadanie - szwedzki stół z dużym wyborem smacznego jedzenia. Pokój rezerwowaliśmy przez www.hotels.com i płaciliśmy 387 zł za 3 doby dla 4 osób, więc mega tanio (około 30 zł za osobę!) do tego kilka kroków do centrum miasta i kilka kroków do Centermedu - wszędzie blisko :)

To chyba tyle. Teraz już tylko wizyta w ambasadzie i wszystko będzie jasne ;) Jakby ktoś chciał o coś dopytać to śmiało no i trzymajcie za nas kciuki w poniedziałek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam pewien problem i zastanawiam się czy w ogóle iść na rozmowę.

Chodzi o moje wykształcenie, bo wstyd się przyznać ale mam tylko podstawowe. Może to i obciach ale moje życie nie było piękne i rodzice głównie zajmowali się sobą lekko mówiąc a nie dziećmi. TUłałam się od babci do babci i wyszło jak wyszło.

Mój mąż ma wyższe wykształcenie, świetny zawód i spełnia w 100% wszystkie warunki do otrzymania wizy ale to mnie wylosowano.

Od 2010 roku prowadzę własną działaność gospodarczą, mam dochody, wszystko się kręci i tak dalej... Ale czy to wystarcza aby dostać wizę? Czy w ogóle zwracają uwagę na męża czy tylko na osobę wylosowaną?

Bo zapłacę kupę kasy przed rozmową za całą rodzinkę i wyjdę z kwitkiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...