Skocz do zawartości

Dv-2016 - Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Już byłam rano w urzędzie i wzięłam :)

A koszty takich dokumentów są żadne. Przecież wystarczy powiedzieć w jakiej sprawie i nic się nie płaci, tylko fakt, że trzeba zaznaczyć, że to jest związane z pracą za granicą (bo jak się powie, że tylko do wizy, to w urzędach myślą o turystycznej).

Tak samo jest z pełnymi aktami urodzenia, w przypadku dorosłych do pracy za granicą, a w przypadku dzieci do nauki za granicą. Takie odpisy są zwolnione z opłat, a nie oszukujmy, w przypadku czteroosobowej rodziny to jest już całkiem niezła kwota - 6 dokumentów, każdy po 30 złotych to już mamy 180 złotych.

Może komuś przydadzą się te informacje, bo nic nie płaciliśmy za odpisy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daisy zwolnione z oplat sa skrocone akty urodzenia. przynajmniej tak mnie poinformowali ze ten w jezyku obcym jest wersja skrocona.

co do aktow malzenstwa to nie wiem .

no chyba ze sie cos zmienilo

Z opłat zwolnione są i pełne odpisy aktów urodzenia, i pełne odpisy aktu ślubu, które są brane do pracy i nauki za granicą (i jeszcze kilka innych przyczyn podlega zwolnieniu z opłaty niezależnie od tego, czy pełny, czy skrócony, ale wiadomo, że nas interesuje praca, nauka i ogólnie życie za granicą) - tak jest na terenie całego kraju i wszystkie dokumenty, które braliśmy z USC były zwolnione z opłat :)

Jakie dokumenty Ty brałeś w języku obcym? Przecież te wszystkie akty bierzemy po polsku, jeśli oczywiście narodziny i ślub miał miejsce w Polsce :)

No i ostatnia rzecz... właśnie dostaliśmy maila z ambasady, że wystarczy jeden odpis aktu ślubu i dwukrotnie skserowany :P więc niepotrzebnie brałam dziś ten dokument ;) (dobrze, że za niego nie płaciłam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja wiem ze bierzemy po polsku tylko mnie powiedziano ze jak chce do pracy za granice to dostane na druku unijnym wielojezycznym ale ze jest to skrocony akt urodzenia a nie zupelny.

taka informacje dostalem ale to widocznie ktos mnie zrobil w bambuko.

i wlasnie takie wpisy jak Twoj Daisy sa bardzo wartosciowe. warto zaoszczedzic kilka groszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...